Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha minimalizalni akarnatok a...

Ha minimalizalni akarnatok a terhessegi vizsgalatokat, mi lenne az a nehany amire elmentek?

Figyelt kérdés

Pozitivat teszteltem, elmaradt a mensi, terveztuk a babat, de maganba jarni nincs penzem, sztk meg messze es van mar egy kisbabam, akivel nem akarok orakat varni ott meg elojegyzessel is sokaig tartana. Mikor mennetek eloszor dokihoz a terhesseggel es mi az a nehany vizsgalat, amire elmennetek?

Kozbe persze vissza kell mennem a melohelyre is tappenzre, de gondolom nem kell dokitol igazolas. Raer a 12. Hetben elmennem dokihoz de kozbe mar bejelntenem a terhesseget?


2013. máj. 2. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
46%

Én csak a kötelező vizsgálatokra mentem el.

12. héten már AFP mérés van.

2013. máj. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha semmi gond nincs (vérzés, görcsölés) akkor én 9. hét körül mennék először, legyen egy lelet arról hogy terhes vagy, és akkor jelenteném be a munkáltatónak is. Elmennék a védőnőhöz kiskönyvért, mert az már kell a 12 hetes UH-ra. Én a "kötelező" vizsgálatokon kívül csak kombinált tesztet csináltattam, az 9ezer ft volt, időben meg nem volt plussz mert az AFP-s vérvétellel egyidőben vették le hozzá a vért. Nekem van fogadott dokim, de ő is csak az UH-k alkalmával vizsgált (illetve a 18. és 30. hét közt amikor nincs UH akkor egyszer voltam nála), ami a protokoll, mondjuk minden rendben volt végig a terhességemmel, az utolsó hónapban kell hetente menni ctg-re. Szóval alapból kb. 4-6 hetente kell menni dokihoz, laborba pedig minden trimeszterben egyszer (hacsak nem leszel terhességi cukros, akkor többször), utolsó hónap pedig hetente ctg.
2013. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
46%
A kötelező vizsgálatokon voltam,plusz a 12.heti vérvizsgálatot is megcsinálták. Saját dokim volt, de nem magánrendelőbe jártam. Én nem jelenteném be amig doki nem mondta, h minden ok. És mindenképp elmennék előbb, lehet, hogy kicsit előbb fogant a baba , mint gondolod, ès akkor nem tudjàk a 12hétben csinálni a genetikai ultrahangot.
2013. máj. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

9. héten (akörül) elmennék a helyedben egy vizsgálatra, hogy méhen belül van-e a baba, van-e szívhang, minden oké-e? Ezek fontosak. A 12 hetes UH-t csak akkor hagynám ki, ha nagyon nincs rá mód, amúgy fontos lenne, ahogy a 18 hetes is.

A 16 hetes AFP abszolút nem érdekelne, saját orvosom, de sokan mások is állítják, semmi értelme nincs, tehát ezt a 16. héten kihagynám. A cukorterheléses vizsgálat félig hasznos. Amennyiben nem úgy étkezel eleve is, mint egy cukorbeteg (pl.paleolit étrend alapján), és nincs otthoni cukormérőd, akkor arra szerintem menj el. Nekem is meglepő volt, hogy második babánál sok lett a cukrom, holott 2 éve az elsőnél tökéletes volt. És nincs semmi tünete, nem lehet sejteni előre. A havi rendszerességű vizsgálatoknak sok értelmét nem látom, az NST viszont fontos a végén, ami ugye hetente van, arra menj el feltétlen. Ott derül ki, ha a babához nem jut elég oxigén stb. Fontos.

Én így látom, más biztos máshogy.:)

2013. máj. 2. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!