Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 32 hetes ultrahangon csak úgy...

32 hetes ultrahangon csak úgy megjegyezte a nőgyógyászom, hogy mintha picit befele állna a kisfiam jobb lábfeje. Volt még valakinél így?

Figyelt kérdés
Kérdezte is, hogy van-e valakinek ilyen a családban? de nincs... tehát szerintem nem lehet genetikai a dolog. mondta is, hogy valószínűleg csak méhen belüli tartáshiba, ne izguljak, elég nagy baba, 2200 grammra becsülte a súlyát. Azóta nagyon sokat keresgéltem a neten, remélem dongalábú, ami a legsúlyosabb, nem lehet... De félek!!! kérlek írjatok! 33 hkm

#ultrahang #32 hetes #a lábfeje
2013. máj. 2. 15:51
 1/10 anonim ***** válasza:
ma már a dongaláb se olyan súlyos, úgy értem, jól lehet javítani, kezelni, együtt élni vele, de nem hiszem, hogy gond lenne, ha az orvos ennyiben hagyta úgymond!
2013. máj. 2. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én elmennék 4d uh-ra, ahol jobban megnézik, s akkor esetleg ha gond van, lehet gondolkodni mi legyen, ha megszületik minél előbb kezelve legyen.

Minap olvastam valahol, babának az anya hasában a lábára tekeredett a köldökzsinór, és az elszorította, nem nőtt megfelelően a lábfeje!

Még az anya hasában megműtötték, letekerték tóla a zsinórt, s egesz jól rendbe jött, tud járni a gyerek! Ha akkor nem műtik meg, járni s tudna!!!

2013. máj. 2. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
úgy tudom, Mo.-on nem végeznek magzati műtéteket amúgy, de javítsatok ki, ha nem így van.
2013. máj. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21 vagyok, nekemis befelé állt a rossz magzat tartás miatt. Anyu feszitve tornáztatta minden nap. Tökéletes volt a lábam mire jártam és most is az, sőt 15 évig verseny táncoltam és balettoztam :)
2013. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mindannyiatoknak köszönöm a válaszokat! 4d-s ultrahangon 24 hetesen voltam, akkor még teljesen rendben volt! gondolkodtunk, hogy elmegyünk megint, de csak 2 hét múlva lenne időpont, 3 hét múlva meg úgyis megyek az orvosomhoz, aki 3d-sen néz. tényleg csak úgy megemlítette, azt mondta az is lehet, hogy csak pillanatnyilag tartotta úgy, aludt a drágám a vizsgálat alatt! de aggaszt, mert ugyebár valamit csak látott... júniusi baba lesz, szegénykémnek ha begipszelik combig, az nagyon rossz lesz, rágondolni sem merek! meghát ugyebár mindenki tökéletes, egészséges kisbabát képzel el magának :( már nagyon várom a következő ultrahangot! mindenki vigasztal, hogy nem lesz gond, de nagyon bánt a dolog! remélem, hogy tornával, masszázzsal megússzuk, ha lesz is valami gond! de ne legyen!!! :((
2013. máj. 3. 13:08
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy ultrahanggal az ilyesmi pontosan szűrhető lenne. Ráadásul mihez képest befele? Szegény baba egy kis helyre be van szuszakolva, hogy álljon a lába szegénynek? :D Szerintem ne stresszeld túl a dolgot, minden rendben lesz. :-)


29hkm

2013. máj. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hol laktok? Mert amikor én voltam terhes akkor a Pólusban vagy aznapra vagy másnapra mindig kaptam időpontot 4dre.
2013. máj. 7. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 eta8007 válasza:
Ne aggódj! Nálam 31 hetesen azt mondták koraszülött lesz, de legalábbis kissúlyú, ehelyett: 41. hét indítással és 3900 gramm. Sokszor vélnek látni dolgokat és halálra rémítenek amivel több gondot okoznak, mintha valóban kicsit befele állna a lábija.
2013. máj. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én 2. és 3. babámnak is kicsit befelé állt a jobb lábfeje.Méhen belüli rossz tartás.Azt javasolták,hogy pelenkázáskor tornáztassam.Abból állt,hogy bokából köröztetnem kellett,illetve picit balra hátrafelé kellett mozgatni.2-3 hónapos korára tökéletes lett.2 fiú+7 hónapos csajszi anyukája
2013. máj. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Utolsó, megnyugtattál, köszi! :) remélem mi is megússzuk ennyivel! még mindig van két hét amíg megyek a dokihoz, aggódom, de most már nem vagyok annyira elkeseredve :(
2013. máj. 8. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!