Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sárgatest hormon abba hagyása...

Sárgatest hormon abba hagyása a 12. héten, ti hogy csináltátok?

Figyelt kérdés
A terhesség 7 hetétől duphaston-t szedek. Az orvos azt mondta kezdjem el abba hagyni szép lassan 3-4 napig 2 szem, utána 3-4 napig egy szem, majd semmi. Eddig 3x1 szedtem. Annyira félek, hogy utána elkezdek vérezni és baja lesz a babának. Tudom, hogy a 12.héttől már a méhlepény látja el a babát, de mi van ha túl korán hagyom abba a gyógyszert, ha még nem készült fel. Ma vagyok 12 hetes terhes.

#sárgatesthormon
2013. máj. 2. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ezt hogy szokás, csak a saját tapasztalatom tudom leírni. Nekem a 12. heti uh-n mondta a doki, hogy még szedjek be egy dobozt feleadagban (4. héttől szedtem 2x1et, majd 12. hét után 2x felet), de ha vérezni/görcsölni kezdek, térjek vissza még az eredeti 2x1hez. Egyébként ha a csökkentett adaggal nem lesz bajod, nem lesz gond. Ha meg barnázni kezdesz, kérde meg az orvost, hogy írjon még fel és kicsit még szedhesd.

15hkm

2013. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
én is nagyon féltem abbahagyni. nekem a doki azt mondta, hogy minden nap eggyel kevesebbet szedjek. 2×2-vel utrogestan volt a napi adagom, s beosztottam a még meglévő hüvelygyöngyöket. 2 napig szedtem 3-at, majd 2 napig 2 db-ot, s 3 napig 1 db-ot. nem volt semmi gond.
2013. máj. 2. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Mikor kezdtétek el abba abbahagyni? Pont mikor 12. hetes lett? Mert én addig már nem megyek dokihoz, és azt mondta most kezdjem el (még 2 hete mondta) már mint,hogy május 2. kezdjem el a "leszokást".
2013. máj. 2. 19:56
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! En is utrogestanrol alltam le a 12. heten. Uh utan mondta a doki, h hagyjam abba. 5. hettol szedtem. En szerettem volna, ha meg felirja, ezert azt mondtam, hogy mar egy szem sincs, pont elfogyott, es ugye fokozatosan kene abbahagyni. Raadasul 10 nappal elotte meg vereztem (5. hettol). De a doki mar nem irta fel, azt mondta, ha barmi lenne hivjam. Be voltam ijedve. 3x2 volt az adagom es valojaban akkor 4 szemem volt meg. Aznap mar nem vettem be az esti adagot es igy nezett ki a dolog: 6-4-2-2-1-1. Semmi baj nem lett. 2 hete hagytam abba. Szerintem minden rendben lesz, ha jelentkezne valami, hivod a dokit es ad gyogyszert! Viszont jo lenne abbahagyni, ez eros hormon, kar mindkettotok szervezetet terhelni vele, ha mar nincs ra szuksegetek...
2013. máj. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
12+2 voltam uh-n, aznap mar csak 4 szemet szedtem be, 12+6 az utolso darabot.
2013. máj. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!Én az elejétől duphastont szedtem, a pozi teszttől!A 11 héttől kezdtem el orvosi utasításra csökkenteni, én 3x2öt szedtem!Én is nagyon paráztam, h mi lesz, teljesen bevoltam pánikolva (két vetélésem volt előtte)!Én kiszámoltam szépen, másfél dobozom volt még azthiszem, és először 3x1re csökkentettem, 4 napig szedtem így azthiszem, aztán 2x1 5 napig aztán a végén nap 1 és abbahagytam!Nem volt gond, pedig nagyon féltem ettől!13. hétre teljesen elhagytam!Nyugi!nem lesz gond!Ha barnáznál emeld vissza az adagot és irány a doki!

21hkm

2013. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nekem barnázásom volt a 6 héten akkor még csak rutaskorbint kaptam. 7 hetesen kb. 2 órát volt egy picike vérzésem, de még a gyógyszer szedése előtt (1 napig nem volt a patikában) abba maradt. De persze elkezdtem szedni a gyógyszert. Volt egy vetélésem a mostani terhességem előtt, de nagyon korai volt 5 hetes.
2013. máj. 2. 20:23
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lesz gond, ha szepen fokozatosan csinalod, plane.

Nekem meg ugye csak nem mulott a verzes az utro mellett, a doki neg csak hummogott. Ezert a 11. heten elmentem egy hires dokihoz. O azt mondta valtsak utrorol duphastonra, mert az erosebb es szedjem a 36. hetig. Kivaltottam a duphastont, de nem kezdtem szedni, sot, egy het mulva abbahagytam az utrot. A duphastonnak nagyon elrettentett a betegtajekoztatoja (anyanak okozott mellekhatasai, 2-3. trimeszterben nem szabad szedni), raadasul fiumagzatnal urologiai elvaltozast okozhat - kisfiut varunk. Gondolhatod milyen dilemmaban voltam... Inkabb az eredeti dokimra hallgattam. Nem bantam meg...

2013. máj. 2. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!