Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A bárányhimlőt újra el lehet...

A bárányhimlőt újra el lehet kapni? Most az első trimeszterben vagyok és tombol a suliban.

Figyelt kérdés
Úgy emlékszem voltam már bárányhimlős, de nem vagyok biztos benne. El lehet újra kapni, mert az most nagyon kockázatos lenne?
2013. máj. 3. 07:27
 1/9 A kérdező kommentje:

[link]

nahhhhhhh ez az oldal nem biztató ---> szóval simán el lehet újra kapni :S

2013. máj. 3. 07:31
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, el lehet kapni. Felnőttek esetében, akik már átestek rajta, gyakran övsömör formájában jelenik meg. Anyukám pont néhány éve kapta el újra egy ovis gyerektől.
2013. máj. 3. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az övsömör nem újra elkapás hanem egy mellékhatás ami ha kisgyerekkorban is volt akkor felnötten jön ki.


Ès ha tényleg bárányhimlöd volt akkor nem lehet elkapni. éves info hogy ellehet újra kapni. Nem lehet. Na de nem mindig bárányhimlö volt az amire rámondták. Gyakran nagyon enyhék a kiütések és rámondta a doki hogy annak tünik. A szülö haza ment és elkönyvelte, hogy bárányhimlö, pedig csak annak tünö dolog volt.

Föleg régen nem foglalkoztak ezzel ennyire, pedig akkor is csúnya károkat tudott okozni.


Pl unokaghugom báránhimlös volt pár éve, majd egy évre rá kipöttyösödött. Nagyinál nyaralt aki rögtön orvoshoz vitte és megállapította, hogy bárányhimlö. Aztán haza vitték levitték az ügyeletre, és az is bárányhimlöt mondott, de akkor már a szülök ellenkeztek, hogy volt a gyerek. majd levitték a gyerekorvoshoz aki megállapította, hogy ha nem tudná, hogy a gyerek volt már himlös akkor ráfogná ö is, de ez nem az. Mivel vissza térö lett neki, kiderült, hogy ételalergia, ami nagyon durva pöttyökkel jár. az elsö viszont bari himlö volt.


èn azt mondom, ha nem vagy biztos hogy himlös voltál, akkor tarts távolságot.

2013. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

tanító vagyok, nálunk is tombolt a bárányhimlő mielőtt terhes lettem kb. 1 hónappal. akkor el is döntöttem, hogy ha terhes leszek,azonnal táppénz.

én nem kockáztatok.

22 hkm

2013. máj. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 3x volt...
2013. máj. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! 3X ??????????????????

Mindig himlő???


Nah erre varrjatok gombot----> a doki szerint nem lehet újra elkapni. (Felhívtam.)

Nos akkor????


Most már egyfolytában vakaróznom kell és ha kell ha nem piros p

2013. máj. 3. 20:17
 7/9 A kérdező kommentje:
Különben sikerült 2 óra alatt kideríteni a dokinak, h. voltam 2 évesen.
2013. máj. 3. 20:19
 8/9 anonim ***** válasza:
övsömöröd még lehet, ha már voltál bárányhimlős. kolléganőmnek lett is!
2013. máj. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én vagyok, akinek 3x volt. 2x pöttyös, egyszer pedig az ideggyökökben megbújó vírus jött vissza és valami mellhártya gyulladás lett a vége, vagy mi, már nem is emlékszem, szerencsére...
2013. máj. 6. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!