Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetesen fejlődési rendellen...

14 hetesen fejlődési rendellenesség miatt, megszakítják a terhességet. Mennyire fáj ez testileg? Még sose volt ilyenem.

Figyelt kérdés

Lelkileg rohadtul azt tudom, de engem a testi fájdalom érdekel...

Hogy megy ez?

Mi a menete?

Vasárnap este fekszem be és a dokim hétfőn csinálja a műtétet. Mi fog történni?

Van esélyem utána még teherbe esni vagy nagyobb a rizikó a vetélésre?

Mennyit szokás adni ilyenkor saját dokinak? Tegnap este hívtam fel és soron kívül beosztottak hétfőre, nem a munkanapja. Érzem már mozogni a picit és mihamarabb túl akarok lenni...

Minden érdekel.


2013. máj. 3. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Ilyen beavatkozásért nem hiszem, hogy el fogja fogadni a dokid a pénzt, de egyébként, ahogy érzed...


Szerintem hasonló lehet a megszakítás, mint a missed ab, műtétem csak az nekem 7 hetesen volt szóval mások a méretek.. Ettől függetlenül el fognak altatni, és mire felébredsz, már nem is érzel semmit! Kicsit nekem fájt a hasam, ahogy ébredeztem az altatásból, de nem sokáig csak pár másodpercig..


Lehet, hogy kicsit másabb a beavatkozás mivel idősebb a terhesség, de szerintem nem fog fájni!

Nyugodj meg emiatt, ne aggódj!


Egyébkén nagyon sajnálom ami veled történt!

De gondolj arra, hogy neki is jobb így, mint betegen élni az életet...

Sok erőt és kitartást kívánok!

2013. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

14 hetes de csak 10-11 hetesnek felel meg 4,5 centi az ülőmagassága... nincs nyaka nem fejlődött ki, és a feje a törzséből nő. viszont a lábhossza meg 14 hetes...

A doki azt mondta, hogy valószínű szervi és testi fogyatékossággal születne és talán néhány napot lehetne velünk...

2013. máj. 3. 12:33
 3/11 A kérdező kommentje:

Menniy időt mondtak a "türelmi időre"

mi 2 éve vártunk erre a picikére :S

3 éves nagyfiúnk van. Mindenképp akarna párom tesót.

Én még nem vagyok benne biztos...

2013. máj. 3. 12:34
 4/11 anonim ***** válasza:
Adj időt magatoknak fél évet biztosan várni kell, de sokkal fontosabb a lelki gyógyulás. Maga a műtét fizikailag nem fáj, csak a tágítás ami kellemetlen. Ami nehezebb az a lelki része. Sok kitartás kell hozzá és erő. De ha lépésről lépésre haladtok és semmint nem akartok erőltetni akkor ezen is túl lesztek.
2013. máj. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Bocsi te az vagy aki egy két hete tett már fel kérdést? Hogy a 12 hetes uh-n mindene 12 hetesnek felelt meg de csak 10 hét pár napos volt az ülőmagassága?

Voltatok genetikán azóta?

Nagyon sajnálom egyébként:((( Én is úgy tudom hogy ugyanúgy vákuummal elszívják még mint a 12 hetes korig az abortusznál.

2013. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
igen én vagyok sajnos...
2013. máj. 3. 12:54
 7/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok, türelmi idő változó, de tényleg a lelki gyógyulás a legfontosabb, az pedig minden esetben hosszabb a türelmi időnél!!! Az első vetélésem, ami missed ab-bal végződött, még igazából ma se dolgoztam fel teljesen, de mivel 27 hetes terhes vagyok, így ez a kis csöppség minden figyelmemet elveszi, így nem koncentrálok a múltra...


Szerintem várjatok egy fél évet, és beszéljetek genetikussal, hogy véletlenül se forduljon ilyen még egyszer elő!! Vizsgáltassátok ki magatokat! Hátha csak valami apróság a gond!

Nekem hormonproblémák miatt volt 2 vetélésem..

2013. máj. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, a lelki részét úgy érzem most, hogy ebből a gödörből Én nem bírok kimászni...

A genetikán az orvost kérdeztem, hogy biztos akadnának-e gondjai (szervi szellemi) vagy csak testi visszamaradása lehet és sajnos kimondta az ítéletet. Nem élne pár napnál többet és örüljek, hogy így észre vette egyből a dokink, hogy sem a méretei, sem a kinézete nem jó a "magzatnak".

Tegnap óta tudom, hogy mit jelent az, hogy megszakad a szívem!

A doki azt mondta, hogy genetikailag rendben vagyunk ez szerinte ezer %. Az Én pajzsmirigy alulműködésem sem okozhatta a problémát, mert akkor vetélnem "kellett volna". Annyit mondtak, hogy millióból egy ennek az esélye és sajnos most mi vagyunk az az egy illetve az Én Gyermekem lett volna.

Amiért hálás vagyok a sorsnak, hogy méretei szerint még kicsi így művi befejezés lesz és nem szülés!

Úgy érzem folyamatosan, hogy kisírtam magam elköszöntem tőle, de folyamatosan rájövök, hogy sajnos nem és a szívem szakad meg, hogy elveszítem Őt!...

Megállás nélkül bőgtem, mint egy gyerek tegnap 2 órától kb. éjfélig és ma hajnalban 3tól 7ig...

Nem tudom, honnan van ennyi könnye egy embernek... Meg most is...

Kegyetlen érzés és haragszom mindenre mert ez velem történik és nem azzal aki drogozik vagy bármivel árt a Gyermekének (tudatosan)! Megszakad a szívem mikor érzem megmozdulni... Bárcsak már kedd lenne!

2013. máj. 3. 15:45
 9/11 A kérdező kommentje:
2013. máj. 3. 15:48
 10/11 anonim ***** válasza:

5 ös vagyok még egyszer nagyon nagyon sajnálom!!! :((( Biztosan sikerül egészséges baba a következő próbálkozásra. Tudom ez most nem vigasztal de valóban nagyon nagy gond lehet ha ennyire korán észrevették ott tényleg a durva eltéréseket veszik észre ( a 12 hetes uh-n) :(

Túl leszel rajta biztosan! Sok erőt hozzá!!!:(

2013. máj. 3. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!