Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt lehet tejsavas...

Terhesség alatt lehet tejsavas vagy joghurtos tampont alkalmazni? Vagy milyen intim mosót vagy zuhanyt stb. a ph helyreállítására és a savasság fenntartására?

Figyelt kérdés

Vitagyn C kúrát tartottam és eddig nem ia használtam intim mosót stb. de a terhesség alatt egyre gyakrabban fertőződök , jó lenne valami bevált mosót vagy zuhanyt beszerezni, mert a sima tusfürdő nem lesz jó a mosakodáshoz.

Köszi!


2013. máj. 3. 12:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Ezt nőgyógyásszal kellene megbeszélned.

Nyilván hüvelyváladék tenyésztésre is szükség lenne, mert terhesség alatt a hüvelyi fertőzés nem játék.

2013. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
68%

Először is, ha fertőzésed van, azt ki kell célzottan kezelni.

Ha nincs célzottan kikezelve, újra vissza fog jönni.


Ha ki lett kezelve, akkor vannak kifejezetten hüvelyflóra helyreállító készítmények, amiket lehet használni és azzal helyreáll a hüvelyflóra egyensúlya és nem lesz fertőzés.


Ha mosakodót használsz, az pedig a külső részen tartja csak fent az egyensúlyt, védve a külső fertőzésektől.

De attól még belülről is ott a veszély, egyerű példaként említve egy antibiotikumos kúrát mondjuk. Azt intim mosakodóval senki nem fogja megelőzni. Hüvelyflóra helyreállító készítménnyel annál inkább.


De mivel kismama vagy, így a nőgyógyászt kérdezd meg, hogy konkrétan milyen készítményeket használhatsz és az a biztos.

2013. máj. 3. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
köszi, de amint írtam , a vitagyn c-vel elmúlt a bajom, éppen ezért szeretném, hogy ne is jöjjön vissza, ahhoz csak nem megyek terpeszteni, de köszi az ulrta hasznos választ...
2013. máj. 3. 12:31
 4/18 A kérdező kommentje:
jelenleg semmi bajom, csak szeretném magam rendesen tisztán tartani úgy, hogy ne lúgosítsam el az alsó felemet, aki ebben tud segíteni megköszönném! Milyen terméket vegyek? :)
2013. máj. 3. 12:32
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Terhesség alatt megváltozik a hüvely phja inkább lúgos lesz,ezért ilyenkor nem szavad savas mosakodót használni
2013. máj. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
53%
HA terhesség alatt jelentkezik a fertőződés, menj orvoshoz! Nem játék.
2013. máj. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
70%

Attól, hogy a tünetek elmúlnak, még nem jelenti azt, hogy a kórokozó is elpusztult. És utána meg újra meg újra ki fog jönni a fertőzés, nem véletlenül, mert valószínűleg csak a tüneteket nyomod el és nem magát a fertőzést kezeled célzottan.

De ha neked terhesen egy fertőzés kikezelése felesleges terpesztés, hát akkor itt már én többet nem is adok tanácsot...

2013. máj. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

köszi okoskák! szép napot! :)

Menjetek terpeszteni :D

2013. máj. 3. 12:43
 9/18 anonim ***** válasza:
70%
amúgy a kettes válasza tök normális volt, kérdező, mi bajod a dokival? szerintem terhesség alatt nem lehet feleslegesen terpeszteni, hogy a te szavaiddal éljek
2013. máj. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%
de mi bajod van? mi nem vagyunk orvosok!! honnan tudjuk, TE mit használhatsz? azt írod, terhes vagy és fertőződsz, gondolom voltál orvosnál, miért nem kérdezted meg? ennyit ér neked a babád?
2013. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!