Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Negatív teszt mellett baba?

Negatív teszt mellett baba?

Figyelt kérdés

Kedves anyukák! Egy ismerős miatt írok. Havi szerint 6 hetes, a menzesze már jócskán késik, de 3 teszt is negatív, igaz azokat múlt héten és előtte való héten csinálta. Az orvos nem lát semmit a vastag hasfaltól ultrahangon.

Járt már így valaki, hogy mégis baba volt?


2013. máj. 3. 23:17
 1/8 anonim ***** válasza:
nekem volt hogy kimaradt néha, igaz ez még a szülések előtt történt! abban az időben én is pánikoltam és vettem a teszteket! mind negatív lett persze, és még nőgyógyászhoz is mentem, szintén nem látott semmit a megvastagodott méhlepényen keresztül mást nem! és persze terhes sem voltam...
2013. máj. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6 hetes terhességet már ki kellene mutatnia a tesztnek. Nem lehet, hogy túlságosan szeretne már babát, vagy épp nagyon fél a teherbeeséstől? Mert mindkettő okozhatja a vérzés kimaradását, sőt terhességi tüneteket is.
2013. máj. 4. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
1-es, ha nem voltál terhes, az orvos aligha láthatott megvastagodott méhlepényt. Az baba nélkül nem nagyon fordul elő.:-)
2013. máj. 4. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1-es. esetleg megvastagodott méhnyálkahártyát láthatott a doki :D
2013. máj. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Elég vastag a hasfala, a hasi ultrahang nem mindig látja még ilyenkor, hogy van e benn baba, vagy sem.

Itt olvastam pár hozzászólást, hogy megesett egyeseknél, negatív volt a teszt terhesség mellett.

2013. máj. 4. 20:22
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha ilyen nehezen eldönthető a kérdés, akkor az orvos laboratóriumi vérvizsgálatot szokott kérni, ami egyértelművé teszi, hogy van-e baba vagy sem. Ez ugyanazt a HCG-t mutatja ki, amit az otthon használt tesztek is. Olyan ugyanis előfordulhat, hogy a drogériás, gyógyszertári tesztek számára még túl alacsony a HCG szint ahhoz, hogy kimutassák, de egy laboratóriumi vizsgálat nem téved. Ha nincs HCG, nincs terhesség sem, mert ez a hormon csak ebben az esetben jelenik meg a vérben és a vizeletben. 6 hetes terhességet már a házi teszteknek is jeleznie kell, nem csak a vérvizsgálatnak. Valószínűleg nem terhes az ismerősöd, azért negatívak a tesztjei, és azért nem lát az orvos sem petezsákot UH-n.
2013. máj. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Újra írom:

az első tesztet türelmetlenségből a nem várt havi előtt csinálta, a másodikat pedig utána pár nappal és nem 6 hetes korban, hanem túl hamar, de nem tud most újat venni, mert csak a falujukban lehetne, ott viszont nem akar még szóbeszédet elindítani, mivel köztiszteletben álló ember a közösségben.

Az orvos meg tojt rá, még vizelet vizsgálatra sem küldte el, jöjjön vissza két hét múlva volt a végszó. Ezért kérdeztem, hogy járt e már így valaki, hogy kb 4 hetes korú negatív teszt és 6 hetesen a vastag hasfal miatt sikertelen hasi ultrahang mellett mégis baba volt? Nem hüvelyivel nézték neki és elég vastag sajnos a hasa.

2013. máj. 5. 16:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Van valami fejlemény? Így már simán lehet baba mert korán csinálta a teszteket. Kár volt elhasználni mindet!
2013. máj. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!