Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki volt hasonló helyzetben...

Ki volt hasonló helyzetben terhesség alatt, aki azóta már meg is szült? Volt (van) valami probléma a babával?

Figyelt kérdés
Az ellenanyagszűrés eredményem pozitív lett, vörösvérsejt ellenes antitestek: anti-M. Én Rh pozitív vagyok a férjem Rh negatív. Tőle is vettek vért az Ő eredménye negatív lett.
2009. szept. 28. 18:15
 1/8 anonim ***** válasza:
51%
Szia. Nem voltam ilyen helyzetben de úgy tudom ilyenkor annyi a lényeg hogy szülés után kapsz vmi plusz kezelést, mert ez Rád veszélyes... Szerintem a babádnak nem lehet tőle baja. De majd kérdezz rá az orvosnál.
2009. szept. 28. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Én meg úgy tudom, hogy még terhesség alatt kapsz egy szurit és ennyi. Semmi egyéb.
2009. szept. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után kapsz egy injekciót,hogy a következő babánál és nálad ne termeljen a véred ellenanyagot!
2009. okt. 1. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem a védőnő meg a doki teljesen másképp magyarázta ezt a dolgot. Én A Rh negatív vagyok, a párom vagy A vagy AB pozitív (nem emléxik rá) A terhességem alatt mindig negatív lett az ellen anyag szűrés, de mivel A Rh pozitív-os lett a babám ezért kaptam a szülés után anti D injekciót. Nekem úgy mondták, hogy csak annak veszélyes ez az egész aki negatívos, mert nincs jelen a szervezetében ez Rh gén. Ez az Rh valami majomtól származó gén és a majom nevének a rövidítése ez az Rh, ez bizonyítja, hogy a majmoktól származunk, de az emberek 20-30%-nak nincs jelen a szervezetében ez a gén, ezért ha a bébi szervezetében jelen van az anya szervezete idegen anyagnak fogja tartani és ellen anyagot termel ellene. De ez a terhességet nem befolyásolja, csak a szülés közben keveredik a baba vére az anyáéval és ezért adják a szülés után az injekciót.

2009. okt. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy még terhesség alatt kaphatsz inkekciót, ha olyan azérték. Ha még "elmegy " kategória, akkor csk szülés után 48 órával, hogy a követekző babával ne legyen gond.

Nálunk és vagyok A-, féjrem B+, lányunk B- lett, de nem volt ellenanyag.

Most 18 hetes vagyok, eddig negatív az ellananyag.

2009. okt. 1. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2.vagyok

Télleg csak akkor van baj, ha az anya negatív a baba meg pozitív.

Most jut eszembe, hogy én pozi vagyok, első babám meg negatív, és semmi sem volt! Ilyenkor nincs baj.

2009. okt. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A 8:41 es válaszolónak van igaza! Az előtte szólók összekeverték az RH- az RH+ -al!


Én RH - vagyok a férjem RH+! A baba RH+ lett így kaptam egy szurit a szülés után. Ha a baba is RH - lett volna mint én, akkor nincs szuri. Vagyis semmi nincs.


De neked már most termeli az ellenanyagot a szervezeted, ezrét kezelés kell.

2009. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszi a válaszokat. Én is azt olvastam, hogy csak Rh- anyáknál van ez. Ezért nem is igazán értem, hogy nálam ez miért van, mert én Rh+ vagyok. Azért a következő vérvételen rákérdezek.

2009. okt. 1. 16:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!