Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasznos tanács, hogy mi az...

Hasznos tanács, hogy mi az amit mindenképp vigyek be a szülöszobára? Ti mikor raktátok össze a szülöpakkotokat?

Figyelt kérdés

2013. máj. 10. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Konkrétan a szülőszobára én 3 db fél literes ásványvizet vittem, szőlőcukrot, és némi cerbonát. Oda több nem nagyon kell.
2013. máj. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Kb 30 hetesen már összeraktam (csak így voltam nyugodt ha megvan minden).

Amikor beindultak a fájások még raktam el pluszban vizet + szendvicseket, hogy legyen mit ennem szülés után.

Szülésznőtől érdeklődj a kórházban hogy mit kell még bevinned.

2013. máj. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Inni nem ihattam.

Vittem:

köntöst

tusfürdőt

törölközőt

wc-papírt

papír zsebkendőt

és az összes terhes gondozással kapcsolatos papíromat.

2013. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
zoknit, nekem mind a két szülésnél nagyon fázott a lábam még zokniban is, pedig az egyik baba egy júniusi kánikulai napon született
2013. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, nem konkrétan a szülöszobára gondolok, hanem ugy általában a korházba, van listám, de az érdekelne mi az ami még jol jöhet, bármi...

Köszi az eddigieket!

2013. máj. 10. 14:19
 6/13 anonim ***** válasza:
Domestos/Clorox kendő, wcülőke takaró papír.
2013. máj. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Meese válasza:
Szia!Én jó vastag betétet vittem be,mert nagyon véreztem!Bella volt a neve!Fogmosó felszerelés,2papucs,törölközök,wc papír,hálóing,szoptatós melltartó,bugyik,zokni,babának vittem be kissapkát meg kesztyűt,hogy ne kaparja az arcát,meg textill pelust is.A babának más nem kellett mert ők öltöztették saját badiba,meg pelust popsitörlőt is ők adtak.Legalább is Szegeden így működik :),irataidat is veigyed(személyi,lakcímlártya...),orvosi papírok,30-31 hetes voltam amikor összepakoltam mindent.Röviden ennyi :)
2013. máj. 10. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia, én ezt a listát fogom lassan átnézni alaposabban. belenéztem már, van néhány felesleges dolog szerintem, de ebben biztos minden benne van.


[link]

2013. máj. 10. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Az általános dolgokon kívül ami nekem nagyon kellett volna, hogy ott legyen, az a mellszívó, néhány plusz törcsi és hálóingek, mert nagyon izzadtam. Olyan enni és inni való, amit fekve is lehet fogyasztani (nekem pogi volt és sportkupakos víz)

Most a másodikkal ezeket tuti viszem :)

Kb 7.5 hónapos voltam, mikor összepakoltam a cuccot, de még utána is került bele ez-az.

2013. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Kaptam egy rövid listát a védőnőmtől, nagyon hasznos, ez alapján állítottam össze a saját pakkomat is.


Okmányok: Személyi igazolvány, lakcímkártya, TAJ kártya, kiskönyv lehetőleg az összes lelettel

Kórházi táskába: hálóing, köntös, zokni, kényelmes papucs, kényelmes alsónemű/eldobható bugyi, aranyérre kúp v kenőcs (reparon), kirepedezett mellbimbóra krém (garmastan), szoptatós melltartó, bimbóvédő szilikon (Avent pillangó alakút ajánlották nekem),melltartó betét, igény szerint mellszívó, betét (Tena extra vagy Tena super az első 2 napra)

Tisztálkodási szerek: WC papír, papír vécéülőke, törölközők, tusfürdő, fogmosó felszerelés

Étkezéshez: pohár, evőeszköz, ennivaló, innivaló, rágcsálnivaló

Babának: popsitörlő (ne legyen olajos!), kis takaró, sapka, kis kesztyű karmolás ellen, több váltás babaruha, textilpelenka, nadrágpelenka, popsikrém, hazamenő ruha

Kérdeztem, hogy a babának kell-e fürdető, törölköző vagy egyéb, de azt mondták, ilyesmit nem kell vinnem.

2013. máj. 10. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!