Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik! Ti hogy csináljátok,...

Kismamik! Ti hogy csináljátok, hogy ne hízzatok túl sokat? Nem eszem többet mint eddig sőt még kevesebbet is és mégis szaporodnak a kilók! Tudtok ajánlani valamit hogy már ne nagyon hízzak? 31 hetes kismama!

Figyelt kérdés
2009. szept. 30. 13:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szerintem ez legfőképp a genetikán múlik! Van aki egyszerűen "zabál" és nem hízik ill. csak szinte a pocija nől, más meg odafigyel és a végére már 20kg plussznál tart. :( Az én orvosom is állandóan a súlyt hangsúlyozza, hogy ne hízzak sokat, de ha egyszer én nem az a típus vagyok, hanem az aki meghízik...mit tegyek, azért nem fogok koplalni és szerintem te se tedd! Majd utánna leadjuk! Nekem az első után sikerült leadnom 18Kg-ot! Az a lényeg , hogy most semmiképp ne sanyargasd magad!!!

Boldog babavárást! 8hetes kismami.

2009. szept. 30. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még nagyon az elején vagyok, eddig 4-5 kilót fogytam. Hízékony vagyok. Úgy gondolom, hogy a magzatvíz x liter, a baba x kiló, és a kötőszöveteidben is van bőségesen víz, ami szintén x kilót nyom. Nem biztos ám, hogy hízol, zsírosodsz, sokkal inkább lehet, hogy ezek a vizek nyomnak többet. Van aki igen csak meghízik, de ők "zabálnak", ami szintén tőlünk független dolog. Barátnőm mesélte, hogy a terhessége első percétől mindent kívánt, és már akkor hízott, az első trimeszterben. Én, aki nagy zabás voltam, nem tudok enni se, és fogyok még mindig. :)
2009. szept. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Most ne ezzel törödj,hanem hogy egyél hogy a picur kapjon mindeféle vitamint,ásványi anyagot.Persze módjával,de ugy eszel mint előtte az jó!!De azt se feledd,hogy a magzatnak,magzatvíznek,méhlepénynek együttesen akár 6-7 kiló is lehet a súlya!Főleg,ha picit vizesedsz is.Jó babavárást és most a baba az első:)17.hetes 2.babás
2009. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én csak a szénhidrátdiétából tudok kiindulni, amit a cukros kismamiknak kell csinálniuk. Alapja, hogy kerülni kell a cukrot, cukros ételeket, italokat, egy nap 5-6-szori étkezés betartva: reggeli, tízóra, ebéd, uzsonna, vacsora. Szerintem ha már a cukros lötyiket elhagyod, és az édességet is korlátozod, akkor nem lehet gond. Bár az utolsó hetekben hízik a babó sokat, úgyhogy még azért várható hízás, de így mégsem annyi, mintha felesleges kalóriákkal tömnéd magad.


Én ezt csináltam, édességmániás vagyok (nem csoki, hanem bármi más), de terhességi cukrom lett, így diétázom már egy hónapja. Azóta egy dekát sem mozdul a mérleg, +7 kilónál tartok, amit addig szedtem fel. És nem azért mert fogyózok, hanem mert 170 g-os szénhidrátdiétán kell lennem. Sokszor azt sem tudom, mivel szedjem össze, elég sok ez egy napra, van, hogy azt gondolom: ne már, már megint enni kell... szóval éhezni nem éhezem így sem.


Ma hallottam egy jót a tv-ben. "Otthon három fehérméreg van: fehérliszt, fehércukor és a só." Ezt egy doki mondta, dietetikus. A kenyeret teljes kiörlésűre kell cserélni, állítólag a túlzott sófogyasztás sem jó, bár ez inkább vizesedésnél számít.


Én ennyit tudok neked tanácsolni, nekem minden bajom volt az elején ezzel a diétával, a hátam közepére sem kívántam, de mostmár "örülök" is neki, mert tudom, hogy már +15 kilónál tartanék nélküle. És remélem a babónak sincs baja, két hete még nem volt az uh-n.


Ja, és a torna. Ha tudsz és engedi a doki, mozogj minden nap, vagy minden másnap. Én Rubint Rékát próbáltam ki, abszolut jó 20 perces torna, meg vannak a kismama gyógytorna dvd-k is, amik inkább lazító, nyújtó gyakorlatokat tartalmaznak.


Sok sikert és boldog babavárást továbbra is!


Ja, egyébként szerintem is genetikán múlik, ki mennyit hízik! De ha kicsit is rá tudunk segíteni, az már jó.


szintén 31 hetes kismami

2009. szept. 30. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Nem írod mennyit híztál edíg??

Èn eszem is,hízom is.. :)

A lányommal 30kg ot híztam.Sokat.Mind lement rólam 10 hónap alatt.

Most 16 hetes vagyok megint rajtam van 5 kg.

Ne most koplalj.Egyél sok gyümit,és föleg azt ami jól esik.

Irigylem azokat akiknek csak a poci nö......

2009. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

erre sajna recept tényleg nincs.

De én, ha a helyedben lennék, az alábbit helyezném előtérbe:

- rengeteg gyümi

- minél több zöldség

- barnakenyér

- nuku édesség

- sok főzelék

- olaj nélkül készült húsok (grill, római tálas)

- könnyű levesek


Ha ezeket betartod, és mégis nagyon hízol, akkor sajnos genetikai, nem tudsz vele, mit kezdeni.


Sok sikert! 23 hetes pocis

2009. szept. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nekem is inkább a pocim nőtt!Jött azért a popómra és a combomra is felesleg!Nemrég vettem észre hogy kezdek vizesedni is!Sokan azt mondják hogy hátulról nem is látszik hogy terhes vagyok,pedig eddig 12-13kg jött rám!Nem igazán eszem édeset csak néha,kenyeret sem!Mitöl jönnek a kilók????????
2009. szept. 30. 14:12
 8/11 anonim ***** válasza:
27%
Szerinted mitől? Mert terhes vagy! Ha koplalnál akkor is jönnének a kilók a hormonok miatt!
2009. szept. 30. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
68%

Én 2kg-t híztam a 19.hétre, pedig hízékony vagyok. Volt rajtam kb. 4-5 kiló felesleg előtte, azt mondják ez is számít... akinek nincs tartalék, jobban raktároz a szervezet. Én nagyon tartok a hízástól, nem igaz hogy utána minden lejön rólad, lehet hogy olyan típus vagy hogy a szoptatás alatt még jönnek a kilók.

Ami nekem nagyon bevállt (orvossal, védőnővel megbeszéltem):

- kenyér/péksütemény/süti/csoki csak reggel és csak hétvégén ha már nagyon-nagyon hiányzik. ezekben semmi tápanyag nincs, üres kalóriák!!! Reggelire tehát barnakenyér, felvágott, zöldség, vagy müzli joghurttal, amit kívánok, bőségesen.

- tízórai: gyümölcs vagy joghurt, esetleg pár szem aszalt gyümölcs

-ebéd: normál főtt étel, de könnyű és mértékletesen! semmi desszert, semmi kenyér, se csülök :( hús, zöldség, főzelék, leves,,, ami van.

- délután u.a. mint a tízórai

- és vacsora csak gyümölcs. ha nagyon éhes vagyok akkor 1-2 szelet sajt, vagy 1 joghurt/tejföl a gyümölcs mellé.

Én 5 után akkor sem eszem már ha a falat kaparom, csak gyümölcsöt. Ezzel nem teszel rosszat, csak jó kifogás a terhesség a zabálásra.

Ja és ami már nehezebben megoldható mindenkinek: heti 3x úszok majdnem egy órát és 3x sétálok egy óriásit. tehát a mozgás... anélkül nem megy :(

2009. szept. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is próbálkozom. Bár rajtam van 7-8 kg plussz eleve.

Kenyeret csak a lecsóhoz eszem, máshoz nem. Egyéb péksütiket nem eszem. Sovány húst, és halat sokat, meg sonkát, ezekhez zöldségeket, ha ebéd, akkor pici rizs vagy krumpli.

Nasinak 1-1 túrórudi, gyümölcs, müzlis joghurt vagy tejföl.

2009. szept. 30. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!