Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy vállaltatok babát?...

Ti hogy vállaltatok babát? Több kérdésem is lenne. Bővebben lent

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi volt a keresetetek,mindketten dolgoztatok e, volt e félretett pénzetek, amikor megfogant a baba? És szülés után mikor tudtál elmenni dolgozni? Vállaltad, a csak GYES-t kaptál, (mert még nem volt meg az 1 év munkaviszonyod, vagy mert soha nem dolgoztál még)?

Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 10. 19:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:

Ha a 93 a születési dátumodat jelenti akkor ne szülj csak gyesre, mert az nagy merészség és veszélyes.

Alapból kevés a gyes, ha előtte nem volt munkahelyed nem lesz hova visszamenni, kisgyerekkel nehéz munkát találni főleg ha még egy éves munka tapasztalatot sem tudsz felmutatni.

Dolgoz teremtsétek meg a gyerekre valót és csak utána gondolkozzatok ilyeneken. Egy pár év múlva is még fiatal anyuka lehetsz.

2013. máj. 10. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
78%
igen dolgozunk mindketten , én is szerettem volna fiatalabb anyuka lenni, d e én nekem fontos volt hogy megtudjam adni a gyerekemnek az anyagi jólétet, én megtettem mindent van házunk, kocsink , és remélem ez így is marad...:-) dolgozni még nem dolgozom nincs két éves a picim. gondold át jól
2013. máj. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
73%

Szia!Nálunk ez több dologból adódott össze. Mikor nekiálltunk próbálkozni, volt félretett pénzünk a babára, volt munkahelyem is. Aztán az első baba elment sajnos, visszamentem dolgozni, próbálkoztunk tovább, szerencsésen összejött 2 hónap után, veszélyeztetett lettem, 8. héttől táppénzre mentem, vérezgettem is, sajnos ez a baba sem maradt velünk, elhalt a 10. héten, műtét lett a vége!Ezután már nem várt vissza a munkahelyem, kirúgtak stb..(akkor a legkisebb gondom is nagyobb volt ennél lelkileg totál összetörtem) 3 hó pihi után, elsőre összejött a babánk, bár nem volt munkahelyem, de férjem jól keres, és volt félretett pénzünk is!Ennek ellenére bevállaltuk mert senki nem tudta garantálni h esetleg x hónap, x év után vajon fog e valaha sikerülni a baba, amikor már lesz munkahelyem!Igen, gyesre vállaljuk, de abszolút nem bánom, mert már most imádom a kislányunkat és mindent megtudunk neki adni így is!

Amúgy az 1 év munkaviszonyom meg volt, csak épp nem vagyok biztosított a szülésig alatt, így nem vagyok jogosult, csak gyesre!

22hkm

2013. máj. 10. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
55%
ilyen is van, de azért megprobálhatna dolizni kicsit, sajnálom hogy így jártatok , de ez nem törvényszerű.....
2013. máj. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nagyon sajnálom, utolsó előtti válaszoló. Viszont boldog babavárást, remélem mind a ketten jól vagytok, és minden rendben lesz veletek végig!

Én már dolgoztam (pékségben, szolárium, diák munkát is vállaltam), most jelenleg nem dolgozom, babysitterkedni szeretnék, így akár, ha teherbe esnék, a terhességem végéig tudnék dolgozni, illetve, a szülés után 2 hónapra rá, már tudnék újra gyermekekre vigyázni, a kisbabámmal együtt. Ha a gyermekemet már tudom vinni bölcsődébe, egyből keresnék egy normális munkát. Pénzt azt rakunk félre havonta. Jelenleg olcsó albérletben lakunk, ami úgy néz ki, hogy mindennel együtt 35-45 ezer forint, + az étel. A párom családjában, és az én családomban is van kisebb gyerek, akitől "örökölhetünk" babakocsit, kiságyat, és egy pár ruhát. Autónk nincs. Én nagyon szeretnék már babát, a párom még várna vele az anyagiak miatt. Nem szeretem, hogy mindenki ennyire anyagias, van, aki kevesebbet keres, mégis bevállalták a babát, és jól elélnek, igaz, hogy nem vesznek maguknak hetente márkás ruhákat. 20 éves vagyok

2013. máj. 10. 20:36
 6/28 anonim ***** válasza:
74%

"már tudom vinni bölcsődébe, egyből keresnék egy normális munkát."


Na ebben már is van egy bibi. Ha nincs bejelentett munkád nem veszik fel bölcsibe.

2013. máj. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
Anyagias nem anyagias világ a boltba soha nem adtak semmit ingyen. Egy fizetésből azért nem él senki olyan jól max ha az az egy fizetés 300. ezer körül van.
2013. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Másfél évig dolgoztam az új munkahelyemen, férjemnek már biztosabb volt az állása, mindketten jól kerestünk amikor összejött a baba. De albérletben laktunk a kicsi 1 éves koráig, azóta már új építésű lakásban lakunk. Nem volt félretett pénzünk, de mindenre futotta. Fiatalon akartunk gyereket, azóta már van egy kistesó is:) 5 éve itthon vagyok mert nem mentem vissza dolgozni a két gyerek között és úgy néz ki nem is fogok, mert ez idő alatt sikerült elindítani egy vállalkozást és abban fogok dolgozni. Így nem kell reszketnem hogy jaj mi lesz ha betegek a gyerekek és nem rúgnak-e ki pár hét vagy hónap múlva. Semmi nem 100%, garancia semmire nincs sajnos. Akkor sem ha az embernek már van egzisztenciája.
2013. máj. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 A kérdező kommentje:
Úgy sem, ha a párom dolgozik? A nagymama imádja a gyerekeket, pár órát ott tud lenni nála a pici. De még úgy is odébb van. Főleg, hogy nehezen eshetek teherbe, petefészek cisztám van, és nincs peteérésem. Olyan 3 hónapja volt peteérésem legutóbb. Azelőtt meg nem tudom mikor.
2013. máj. 10. 20:44
 10/28 anonim ***** válasza:
55%
Nem mindkét szülőnek dolgoznia kell hozzá. Nagymama nyakára meg ne szülj, mert az meg kihasználás. Nem értem ha 20 éves vagy miért olyan nagy ügy egy évet várni és utána szülni. Egy év múlva is csak 21. éves leszel, és még úgyis fiatal anya leszel.
2013. máj. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!