Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy vállaltatok babát?...

Ti hogy vállaltatok babát? Több kérdésem is lenne. Bővebben lent

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi volt a keresetetek,mindketten dolgoztatok e, volt e félretett pénzetek, amikor megfogant a baba? És szülés után mikor tudtál elmenni dolgozni? Vállaltad, a csak GYES-t kaptál, (mert még nem volt meg az 1 év munkaviszonyod, vagy mert soha nem dolgoztál még)?

Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 10. 19:51
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%

Mi most kezdtünk el próbálkozni, úgyhogy csak a kérdéseid első felére tudok válaszolni.

Jó, irodai bejelentett munkahelyem van, ahol én nettó kb. 350-et keresek + juttatások.

Párom családi vállalkozásban dolgozik, ami sajnos döglődik, így ő nem mindig veszi ki a fizetését. Régen jól keresett, már nem.

Albérletben lakunk, kb 110 ezer rezsivel + kaja havonta, meg amit elköltünk.

Párom várt volna még pár hónapja, hogy hátha javul a helyzet, de már ő is nagyon szeretne gyereket, és belátta, hogy vannak sokkal rosszabb anyagi helyzetben lévő párok, akik boldog családi életet élnek. Nem ezen múlik, de azért persze meg kell keresni a kenyérre valót.

Ha terhes leszek, biztos hogy a végéig dolgozni fogok, vagy előtte egy hónappal már kiveszem a szabim amennyi lesz és itthon leszek.

Hogy mikor megyek vissza, ez közben el fog dőlni. Szeretnék másfél, két éves koráig itthon lenni, de ha bedöglik teljesen a páromék vállalkozása, és úgy alakul a helyzet, akkor bizony visszamegyek hamarabb is dolgozni. Remélem nem ez a verzió lesz.

2013. máj. 10. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Hm, bocsi, off, csak ez engem is érdekel. Én is már szeretnék babát, 23 éves leszek, párom 26, saját lakás, van kocsink is, párom dolgozik, én is dolgoztam, csak sajna nem bejelentett, vagy ha igen,nem teljes 1 évig. ilyenkor csak a gyes járna, ami kb 15-20 e ft max?? :(
2013. máj. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Utolsó ha ez kérdés akkor igen csak gyes járna ami családival együtt 38. ezer Ft.
2013. máj. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:

Szia! Én 23 éves vagyok,lassan három éve dolgozom,bejelentve. A fizetésem 100-130ezer forint között ingadozik,a párom fizetésével együtt 300-350ezer forintból élünk/hó.

Saját autónk van,az albérlet 60ezer,a rezsi nyáron 18-20,télen 35.

Most kezdünk próbálkozni a babával.

150ezer forint csak a baba dolgaira van félretéve,illetve van még másik megtakarításunk,400ezer forint,mert saját lakásra gyűjtünk,ez nő hónapról hónapra.


Én a Te helyedben nem mernék vállalni,mi is éltünk úgy,mint ti,messze volt a biztonságostól,ne haragudj.

2013. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:
Nem a mama nyakára szülnék gyereket, mint írtam, bölcsődébe vinném a picit, hogy dolgozni tudjak mellette. De ha tényleg, nem veszik fel a bölcsődébe, akkor a nagymama szívesen vigyázna rá heti 3-4 alkalommal pár órára. Nem azt mondtam, hogy a nagymama fogja felnevelni, hogy ő fogja ruházni, meg hogy éjjel-nappal ott lesz a kicsi, hanem hetente pár nap. Más mama is látja ennyit az unokáját. Az, ha hétvégére leviszem a gyereket ottalvósra (2 napra) akkor az már azt jelenti, hogy a nyakára szültem a gyereket? És ha már nagyobbacska lesz, és nyáriszünetekben 1-1 hetet ott tölt a nagyinál, ez sem normális? Az ilyen hozzászólásokat nem értem. Más inkább szül még egy gyereket, csak hogy ne kelljen vissza állnia dolgozni, én meg nem szeretnék otthon maradni addig, amíg 4-5 éves nem lesz... Szerintem ez a normálisabb, ahogy én látom ezt a dolgot.
2013. máj. 10. 21:15
 16/28 A kérdező kommentje:
És igen, elég fiatal vagyok. De mint írtam, talán 2-3-4 évbe telne, amíg teherbe esnék, és ha spontán elmegy a baba? Akkor megint várhatok legalább 1 évet. Nehezen esek teherbe, nincs peteérésem.
2013. máj. 10. 21:17
 17/28 anonim ***** válasza:

A kulcsmondat ez: "a párom még várna vele"


Ha ő várna, annak oka van. Meg hát oké, h esetleg kaptok egy táska babaruhát a rokonoktól, de ez nem havi rendszerességgel lesz, elhiheted.

Az, h nehezen esel teherbe, nem olyan biztos, rengeteg sztori van itt az ellenkezőjéről, olvasgass!

Fiatalok vagytok, dolgozzatok, h annak a babának tényleg meg tudjátok venni, ami kell és legyen egy kis félretett pénzetek, ha beütne valami. Egy család nem lehet tartalékok nélkül, mert ha te nem váltod ki magadnak a gyógyszert, ha beteg vagy, az egy dolog. Te magadért felelsz. Egy gyerek esetében nem teheted meg, h azt mondd, "bocs gyerek, nincs pénzünk, nem számítottunk erre." Na meg kinek lenne szíve nézni, hogy szenved a gyereke orvos/gyógyszer nélkül? Na pl. ezért kellenek a tartalékok, h legyen mihez nyúlni. De ennél jóval költségesebb vészhelyzetet is írhattam volna.

2013. máj. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
Mondjuk, ha 3 havonta kell neki egy 30 000 ft körüli szemüveg. Amit mondjuk eltört a suliban. Akkor honnan akasztasz le hirtelen ennyit, ha fillérre van kiszámolva a megélhetés?
2013. máj. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
De heti pár órára alatt amíg a nagyi vigyáz rá most őszintén mennyit lehet keresni? 2000-3000Ft/hét, az nem sok annyi el is megy még ha busszal még dolgozni is buszjegyre.
2013. máj. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
24. szülinapom előtt 2 hónappal szültem 2 évet és 7 hónapot dologztam előtte pontosan egész korrekt fizuért, csak sajnos egy része feketén volt, így nem kaptam max gyedet, de kaptam. Örököltünk a nagyszüleimtől egy lakást, így az meg volt oldva nagy szerencsénkre. a férjemnek jó állása volt csak az ország másik végébe ingázott. ő is 24 éves volt sőt, fiatalabb nálam pár hónappal. De szerencsére mira fiunk megszületett, talált a városban hasonlóan jó állást. Mire egy éves lett építkezni keztünk, a lakást eladtuk 3 hitellel. Ez lassan 7 éve volt, azóta újjab gyerkőc van 1,5 éves, én a két fiú között dolgoztam ugyanott 2 évet. Most a férjem már 2 munkahelyen dolgozik, és remélem nem kell majd visszamennem dolgozni a 3 év letelte előtt, mert úgy néz ki rendben vagyunk anyagilag.
2013. máj. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!