Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogy vállaltatok babát?...

Ti hogy vállaltatok babát? Több kérdésem is lenne. Bővebben lent

Figyelt kérdés

Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi volt a keresetetek,mindketten dolgoztatok e, volt e félretett pénzetek, amikor megfogant a baba? És szülés után mikor tudtál elmenni dolgozni? Vállaltad, a csak GYES-t kaptál, (mert még nem volt meg az 1 év munkaviszonyod, vagy mert soha nem dolgoztál még)?

Köszönöm a válaszokat!



2013. máj. 10. 19:51
1 2 3
 21/28 Gabi86 ***** válasza:
Én is így voltam vele,hogy már szeretnék gyereket.igaz én 24 éves voltam amikor ez megfogalmazódott bennem.(Két évre rá teherbe estem.)A párom még nem akart,mert ők nagyon szegének voltak (4 vannak testvérek)és ő úgy volt vele hogy legyen meg az anyagi háttér és csak utána jöhet családalapítás.Én ezt "nehezen" értettem meg mert mi olyan átlagos család voltunk.Nem kellet soha éheznünk nem kellet pl fiatalon elmennem dolgozni mint neki.És tudod most nagyon hálás vagyok ezért neki mert így a gyerekünknek "biztos" jövőt tudunk biztosítani és nem kell majd nélkülöznie(remélem).van egy házunk,kocsink,fére tett pénzünk is van vésztartaléknak.nem luxusban élünk,de azért mindig van mit enni és ha bemegyek a boltba és megkívánunk valamit akkor azt megvesszünk.De te tudod.7 évet dolgoztam előtte és mivel vendéglátásba dolgoztam a 6 hónap után táppénzre kellet mennem és 55 ezret kaptam és az azért elég kevés a mai világba.az a baj tudom mit érzel mert mondom én is így voltam vele,de most már belátom jobb így.Szerintem ahogy írtad,várj még vele egy 3-4 évet és még akkor is fiatal anyuka leszel.
2013. máj. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:

A férjem havi 110-130eft-ot keresett, saját házunk, kocsink van.

Én nem dolgoztam, kimerültem idegileg az előző munkahelyem miatt. Tervezetten vállaltunk gyermeket, szerencsére hamar összejött. Így én csak gyest és csp-ot kapok. Így is kijövünk kényelmesen anyagilag, futja amire kell. Akkoriban volt félretett pénzünk is.

Szerintem ti még várjatok pár évet. Az, hogy nincs peteérésed, csak egy dolog. Menj el egy jó nőgyógyászhoz, és ír fel erre gyógyszert.

Ja, és mi nem féltünk, hogy a férjem munkahelye megszűnik, mert nélküle megáll az élet a cégnél... Mi fiatalon vállaltunk babát, ő 22,5, én 22 voltam mikor a lányunk megszületett.

2013. máj. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Szia.

21 eves vagyok es 18 hetes terhes :)

Sajnos nem minden ugy alakult ahogy terveztuk, de egy percig sem banom. Tudom jol, hogy igy is mindent meg tudunk adni a picimnek.

18 eves korom ota dolgozok kulfoldon, sajnos nem bejelentve. A parom 24 o szinten 18 eves kora ota dolgozik. A babaruhakat mar azelott gyujtogettem, hogy megfogant volna. :) 6 honapba telt mire megfogant a kis huncut. A babakocsit, kisagyat ajandekba kapjuk. Gyujtogettunk is, de salons mivel nagyon koran veszelyeztetett terhes lettem, ez a penz sajnos el is fog menni a baba erkezeseig. De aztan a tamogatas osszege nagyjabol annyi lesz mint a fizetesem. Szerencsere itt nem ugy van mint otthon.

Tudom jol hiaba mondjak, hogy legy turelemmel. Fiatal vagy .... raersz meg. Lehetetlen. :) Azet kitartqs :)

2013. máj. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

A betegséged PCOS -re hasonlító tünetei miatt írok. A kezelését itt találod (nem normáis, hogy nincs peteérésed, keress fel endokrinológust!) [link]


Hogy a kérdésedre válaszoljak. Én is ezzel a problémával küzdöttem. Egy év kezelés után vágtunk bele a próbálkozásba, első hónapban sikerült.


Mindkettőnknek volt keresete, de engem nem jelentettek be soha, pedig 8 éve dolgozom. Ilyen a világ, vagy elfogadom, vagy nem vesznek fel. Mellette suliba jártam, most diplomázom majd. Így GYES-t és családit kapok majd, mást nem. A kettőnk fizetése együtt elérte az 500-t havonta, spóroltunk belőle sokat. Szerenscére a párom fizetése elég magas, simán megélünk a GYES-es időszakban belőle. Szülés után nem tervezem azonnal dolgozni, szeretnénk 2-3 gyereket előbb. Addigra magasabb szinten is leszek a sulimnak köszönhetően, jobb állásban gondolkodom. Mi itt tartunk :) nemsokára jön a baba :)

2013. máj. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Kedves 4es válaszadó: én nem mondtam, h ne dolgozzon, én csak a saját történetünket írtam le és azt sem írtam, h törvényszerű ami velünk történt!


Kérdező: köszönöm a jókívánságokat, egyenlőre most minden rendben zajlik :) Mi amúgy sosem voltunk anyagiasak, mindent turiba veszek, 100-500Ftért gyönyörű márkás ruhákat tudtam venni!Meg persze ismerősök zsákszámra hozzák még mindig a rucikat :) Babakocsit az előző babánál már megvettük, az is 25ezer Ft volt, 3 funkciós pierre cardin, nem is látszik rajt h használták!Én is sok helyen dolgoztam, de hát most ez így jött ki sajnos!Nem bánjuk h csak gyest kapok, mert a gyedem sem lett volna kiemelkedően magas sajna!(sok volt a részmunkaidős állás)!DE!nem szorulunk segélyre, támogatásokra sem, ha úgy adódik van pénz amihez nyúlhatunk, saját lakásunk van, nincs rajt hitel, bár kocsink nincs, de lábunk és busz van (férjem buszsofőr szal nem kell fizetnem a bérletet)!Tény nem lesz a babánknak hiper szuper pihenőszéke pl, sem pedig ilyen olyan márkás, drága játékai de tisztességesen fel lesz nevelve, nem kell nélkülöznie semmiben!:) Döntsetek, ahogy jónak gondoljátok, én szorítok nektek h minden rendben menjen!

3as válaszoló! :)

2013. máj. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
2 éves munkaviszonyom volt,így mentem szülni a párom is dolgozott rendesen.Én minimálbéren ő pedig 140 000 körül keress.24 évesen szültem.Viszont volt /van saját lakásunk,autónk és nincsen semmiféle hitelünk,illetve van segítségünk.Így bevállaltuk,most jön a következő baba,Nem élünk fényűzően ,de megvan mindenünk.(Félretett pénzünk nem volt és sajnos nincs is)
2013. máj. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

24 évesen szültem a babám, most 5 hónapos. Tanultam, így nem volt diákmunkákon kívül munkaviszonyom, mindig szíp ösztöndíjat kaptam (köztársasági, kiemelt, max. ösztöndíj, szoctám) és mellette dolgozgattam, így szépen megéltünk addig is, tudtunk félrerakni, párom dolgozik, nem mondom, hogy sokat, de átlagosan keres (180 körül hoz haza). Amikor bevállaltuk a babát, akkor kezdtem a Phd képzést, ott is sikerült ösztöndíjat kapnom, ami havi 100 ezer, plusz GYES+családi, szóval jobban jövünk ki, mintha GYED-et kapnék. A doktorit tudom csinálni baba mellett, mert nagy részben itthoni munka, 2 hetente kell bemennem 3 órára. Mivel 3 éves a képzés, 2 éves lesz, mire befejezem, tud bölcsibe menni, én pedig elkezdhetek igazából dolgozni. Már most kapok lehetőségeket, amiket apránként elvállalok, így nem esem ki a körforgásból. Szóval ilyen szempontból nálunk a lehető legjobban jött ki.


Saját lakásunk nincs, de ha erre várnánk, akkor 35 éves korom előtt nem szülhetnék, mivel nincs szülői támogatás, mindketten nulláról indulunk. Van egy kis autónk, amit lassacskán szeretnénk lecserélni. Most kezdtünk bele egy lakástakarékba, úgyhogy szépen lassan építgetjük az életünket. A gyerek csak segít abban, hogy szorgalmasabban spóroljunk. A babának eddig mindent meg tudunk venni, a cuccai közül nagyon sokat kaptunk ajándékba ismerősöktől is (ruhát pl. még nem kellett vennünk, kiságyat, babakocsit katunk). Úgyhogy kicsit sem bántam meg, hogy belevágtunk, és imádok fiatal anyuka lenni :)

2013. máj. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
Gyesre NEM! Mindketten dolgoztunk, most már a harmadik baba jön :) már lassan 6 éve vagyok itthon :) de én is azt mondom dolgozni kell előtte, hogy legyen egy alapod amire kapod az ellátásokat.
2013. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!