Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A doki szerint nagyon kicsi a...

A doki szerint nagyon kicsi a baba. Megnéznétek az értékeit? Hátha valaki többet kiolvas belőle, mint én.39 hetes vagyok.

Figyelt kérdés

BPD 90 mm

AC 279 mm

FL 68 mm

Placenta a hátsó falon, érettsége III, magzatvíz átlagos, koponyavégű fekvés.

Nagyon hálás lennék, ha valaki segítene!


2009. szept. 30. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A neten található kalkulátor szerint most 46,3cm és 2310,94g - ha jól mérte az adatokat az orvos. Ugyanis gyakran előfordul, hogy tévednek. Az egyik ismerősömnek majdnem 1kg-mal kevesebbet mondtak, mint amennyivel a baba született...
2009. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

szia.

szerintem nem rosszak az értékei a babádnak.a fiamnak 38 hetesen a bpd:94 mm az fl:69 mm volt.41 hétre szültem 56 cm-el és 4250 grammal.nyugodj meg mert 1 nap alatt is "sokat" nől és hízik a pocakban.

4 hetes baba anyukája

2009. szept. 30. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Bocs az offért! Az első válaszolót kérdezem, hogy hol van a neten ez a kalkulátor? Biztos mást is érdekel!
2009. szept. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem a 36 hetes uh-án azt mondta a doki 2500g pont egy héttel késöbb 37 hetesen megszültem a fiam 4200g-al.

Lehet fiatalabb terhes vagy és még 1-2 hétig bent lesz a baba addig sokat nől.Nyugi!De hidd el kint majd megnő:)

24 hós anyuka

21 hetes km

2009. szept. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

szia, engem is idegesített a doki ilyennel, nekem a 38 héten bpd: 86 mm ac 302 mm fl 68 mm. Még a hasamban van a picikém, 41 hetes vagyok.


És van nekem is egy linkem ahol magzati súlyt és hossz lehet számolni... megosztom veletek... :)


[link]

2009. szept. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
64%
Szia, nekem 36 hetesen voltak ilyen értékeim. Talán a fejecskére értette, de sztem se aggódj, mert sokat nőhet pár nap alatt is. 37 hetes kismama.
2009. szept. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is rendben vagytok és tényleg nagyon könnyű akár 3-4 mm-t is elmérni, pl. a barátnőm ugyanazon a napon volt kötelező uh-on és 4d-n is és eltért a két uh(ill doki) által mért értékek, azt meg nem hiszem hogy 6-8 óra alatt annyit nőtt a babája:)

Én pedig pont ellenkező cipőben járok mint te az én babám az átlagnál 2 héttel idősebbnek felel meg és be is akarnak fektetni a kórházba(ahonnan valószínű hogy szülésig haza sem engednek:( )

Egyébként le lehet pontozni de engem kissé zavar hogy mindenki a baba súlyával van megáldva amikor nem egy orvos csak azért nem is mondja ezen értéket mert ez csak saccolás és ha nem annyival születik a baba vagy a súly nem nagyon változik hetek alatt akkor az egyébként is agyonparáztatott kismama bepánikol feleslegesen.

35 hetes km

2009. szept. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a 39.héten BPD 89mm, AC 278mm volt. 2650g-mal és 48cm-rel született a kisfiam. Az ügyeletes doki rám hozta a frászt, hogy 6 hetet(!!!) le van maradva a babám, a fogadott orvosom viszont azt mondta, egyszerűen nem kell mindenkinek óriási babát szülni, teljesen egészséges lett a picim. Ne aggódj! Idekint bőven lehozta a lemaradását, ugyanakkora, mint a nagyobb súllyal született kortársai (most 10 hónapos).

(Nekem egyébként megindították a szülést.)

2009. szept. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én az ellenkezője vagyok. 36 hetesen azt mondta a doki, hogy 4190 g. 41+2 naposan császároztak, de előőte nap még csináltak uh-ot, ott 3900 g-ra saccolták. Össze vissza mértek és ijesztgettek, hogy óriásbébi meg minden. Ehhez képest a lányom 4180 g-mal született. És bár előfordul, hogy fogynak a babák a pocakban, de nem hinném, hogy közel 5 és fél héten át hízott is egy csomót meg fogyott is valamennyit, pláne, mert a doki szerint el lett számolva, teljesen időben érkezett baba volt, semmi túlhordásra utaló jel nem volt.


Szóval nyugi! Ha holnap megmérné egy másik orvos megint mást mérne. Ezek csak megközelítőleges értékek. Én is ismerek olyat akinek több mint egy kg-ot tévedsett az uh.

2009. szept. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hű, nem hittem, hogy ilyen sok választ kapok! Nagyon köszönöm mindenkinek! Az az igazság, hogy nem vagyok parázós típus, így emiatt sem aggódom nagyon. Csak azért kérdeztem, mert már a 36. héten is kicsinek mondták, ezért kellett még most is visszamennem, és most újra ezeket mérték. Én örülnék is, ha nem lenne óriásbébi, aztán meg bőven lesz ideje kint megnőni. Ha meg tévedtek az uh-n, akkor az egy újabb bizonyíték arra, hogy ilyenkor már nem igazán tudnak pontosan mérni. Jó babavárást és babázást Mindenkinek!
2009. okt. 1. 08:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!