Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Újszülött kislány babának nem...

Újszülött kislány babának nem rózsaszínű falat festettünk a szobába és nem hercegnős motívumokkal díszítettük, valamint a kis ruháiba is igyekeztünk nem kifejezetten ezt a színt választani. Ez olyan elítélendő dolog?

Figyelt kérdés
Persze azért akad pár köztük, mert mi se a végletekig gondoltuk, de közöltük a család tagjaival, hogy amíg nagyon picike addig ne erőltessük a lánynak csak rózsaszínt, majd ha nagyobb lesz úgyis rákattanhat ezekre a dolgokra .

2012. dec. 31. 10:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

És milyen színeket használtok/vesztek? Unit?

Amúgy nekünk sem rózsaszín a szoba, hanem lila :D:D:D

Viccet félretéve nincs ezzel baj, de szerintem egy idő után már ti magatok fogtok rászokni a rózsaszínre.

2012. dec. 31. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Miért lenne elítélendő? :) Azért mert kislány, nem törvényszerű, hogy csak rózsaszínű habos-babos szobájának kell lennie. Lehet, hogy nem is a hercegnők lesznek a kedvencei... Ez abszolút ízlés dolga, hogy kinek mi jön be. Nekem fiam van, én már terhesen Micimackós szobát képzeltem el és sokan mondták, hogy az milyen sablonos és hogy meg fogom utálni. De nekem az tetszett, sőt, még mindig. Lehetett volna, hogy csak kék legyen minden és telis-tele autókkal, de nekem így volt jó. :)
2012. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 eNerdzsy ***** válasza:

Nincs ezzel semmi probléma.

Ha a pároddal így látjátok jónak, akkor senkinek semmi köze hozzá.

Persze ezt lehet úgy is közölni, hogy ne legyen sértődés...

2012. dec. 31. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Első gyerek, és unisex színeket. Főként bézs, drapp, fehér, sárga. Kékből nincs is nagyon, szóval csupa olyat ami később kisfiúnak is jó lehet. De azért pár rózsaszín ruhája van amit kap, de ezen van aki lerökönyödik, hogy egy kislánynak miért nem rózsaszín a szobája, ruhái..
2012. dec. 31. 11:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ismét egy olyan kérdés, aminek ne haragudj, de semmi értelme. Nekünk az első gyerekünk kisfiú, kékre festettük a szobáját, aztán megszületett a hugi, és ő is beköltözött a kék szobába. Úristen, most mi lesz?
2012. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát kiváncsi lennék hogy rózsaszínen kívül milyen más kisruhákat tudtaok lányka venni. Hófehérben nem járathatod állandóan, és igazából rózsaszínen kívül kisbabáknak más nincsen. fiukánl meg a kéken kívül.

nagyon ritka.

Ahogy növekszik a szinek is kibövülnek, söt most 2 éves lánykámra már alig kapok igazán rózsaszín ruhákat. Ebben a korban minden lila.


A szobát olyanra csinálod amilyenre akarod.

2012. dec. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
De van értelme a kérdésnek, mert van aki ezt úgy kezeli ezt a szituációt és hinti el a rokonságban, hogy mert nektek nem lehet rózsaszínt adni...egyszóval kisarkítva az egészet. Szomorú hogy egy kisbaba érkezése ilyen dolgokat vált ki...és nem tartják a szülők ízlését is tiszteletben..
2012. dec. 31. 11:06
 8/12 anonim ***** válasza:
Mi nem akartuk tudni, hogy fiunk lesz-e vagy lányunk. A nagyfiam kis ruhái mind megvoltak, amíg meg nem született a kicsi, aki lány lett, nem is vetünk új ruhát. A kórházban is a bátyja ruháiban volt.Nagyon szép kislány volt kékben is. Azóta persze vettünk pár csajos cuccot, de én még mindig rendszeresen ráadom a kék, barna, zöld stb ruhákat.Itthonra tökéletes, ha meg megyünk valahova, és nincs kedvem átöltöztetni, rakok a hajába egy csatot, vagy hajpántot, és így nem nézik fiúnak.
2012. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
88%

"igazából rózsaszínen kívül kisbabáknak más nincsen. fiukánl meg a kéken kívül.

nagyon ritka. "

Miért ne lenne kislánynak piros, narancssárga kisfiúnak zöld.

2012. dec. 31. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Teljesen megértelek!Nekünk is első baba,kislány.

A gyerekszobát az apósom festette,almazöldre!!!

Mondta is,hogy miért nem rózsaszín lesz,hisz kislány szoba. Azért mert mi a párommal így döntöttünk,mondtam.

Sárga a függönyünk,a bútorok meg fehér-barna szinűek.

A babakocsink meg bézs szinű.A ruhái közt van rózsaszín,de nem az összes.Vettünk neki még fehéret,sárgát,pirosat,halványzöldet.

Nincs ezzel gond!!Ne foglalkozz velük!

Ez a ti dolgokat.


38 hkm

2012. dec. 31. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!