Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 16-hetes AFP- értékem alacsony...

16-hetes AFP- értékem alacsony lett, 0,72. Múlthéten voltunk 4-d uh-on, ott mindent rendbe találtak. Nagyon megijedtem. Járt mostanában így valaki? Tapasztalatokra lennék kíváncsi.

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 18:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia nem értem az embereket.

Nekem minden leletem kiértékeli a védőnő és a doki. Neked semmit sem mondott? Pedig nem magánhoz járok. Nekem 0,7 lett és mégis negatív.....minden rendben van nyugodj meg.

2013. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A védőnő szerint ez egy jó eredmény,a fogadott dokim szerint,ez alacsony.Pedig az eredményen behatárolt még normális érték 0,5-2,5 között van!Ezért kicsit furának is találom.
2013. máj. 13. 18:45
 3/6 anonim ***** válasza:

Dzia nekem a korrigált lett 0,68 a 2. 0,70.... Nyugi... Az AFP elavult módszer, ezt a bajcsy zs. Kórházban mondta a gentikai tanácsadó, inkább az idegcső elzáródást illetve a nyutott hátgerinc kiszűrésére alkalmas....de az is csak 50%os....

20+3hkm

2013. máj. 13. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

elsőnek!

nekem 0.96-ra mondta a védőnő, hogy alacsony! a doki azt mondta oké.

én is úgy tudom, hogy eléggé elavult ez a módszer.

2013. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Oh, ne aggódj! Az AFP legendásan megbízhatatlan vizsgálat. Maga a védőnőm mondta, hogy 3 kismamánál 2-nél rossz eredményt mutat (az esetek java részében teljesen alaptalanul), teljesen hiteltelen, mégis elvárják és kérik a vizsgálatot. Nagyon ok ismerősnek és rokonnak lett rossz felénk az AFP eredmény, még csodálkoztak is, hogy nálam pont betalált a jó eredmény. De a lényeg, hogy eddig akárhány kismamának hozott ki felénk rossz eredményt, mindnek makkegészséges babája született.

Szóval ne aggódj, nem lesz semmi probléma, nyilván nem a legtökéletesebb időpontban volt a vizsgálat, így nem lett tökéletes sem. jellemző egyébként, hogy a fiúknál többször csal, nem tudni miért. (Nekünk kislányunk lesz, tán ezért nem csalt.)

A lényeg, hogy ez egy elavult, nem korszerű, nem pontos vizsgálat, nagyon nagy hibalehetőséggel "dolgozik", éppen ezért szokták javasolni, hogy a 12. héten csináltasd meg a fizetős kombinált tesztet, aminek a kockázatbecslése 99%-ig megbízható, míg az AFP-é ugyanilyen arányban nem. :)


Szóval fel a fejjel! Ha nem szóltak a 4D-sen sem, hogy probléma lenne (márpedig ott azért megnézik a picit, elvégre fizetsz érte...), akkor szinte kizárt, hogy baj lenne.


26 hetes kismama

2013. máj. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató üzeneteket!!
2013. máj. 14. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!