Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ma tudtam meg h terhes vok,...

Ma tudtam meg h terhes vok, de Adipex Retard ot szedtem 7 napig minden nap egyet, kb 4-5 hetes lehetek lehet vmi baja a picinek ha meszületik? Nagyon félek!

Figyelt kérdés
2013. máj. 14. 12:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%
Hú, szerintem nem lesz baja, elvileg semmi se jut a babához úgy a 6. hétig, de jobb ha szólsz erről a dokidnak, mert ez egy nagyon erős szer...
2013. máj. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem véletlenül van betiltva...elvileg nem lehet, de számolj be erről az orvosodnak, az adipex nagyon durva dolog, a droggal vetekszik
2013. máj. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%
Orvosnak szólni kell róla minden képen. Viszonyt 1. 6 hetes korig ezek nem jutnak el a babához mert addig önellátó, 2. ha ártott neki akkor magától elment volna.
2013. máj. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
30%

Honnan veszitek, hogy a 6. hétig nem jut el a babához???

Fogantatástól számítva 2 hétig van, hogy ha valami károsodás éri az embriót, akkor vagy teljesen regenerálja magát, vagy elhal. Ilyen esetben sokszor ki sem derül a terhesség. Miért ne jutnának el a gyógyszerek 6 hétig? Az első 12 hétben a legsérülékenyebb!

2013. máj. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
48%
Azért, mert fogantatástól kezdve 2 hétig még nem is létezik embrió... nagyjából a fogantatástól 2 hétre ágyazódik be, és addig Ő csak ott úszik és keresi a helyét..... magyarul nincs kapcsolata az anyával. Szóval a fogantatástól nagyjából 2 hétre ágyazódik be, ami azt jelenti, hogy igazából akkor kezdődik a terhesség, a kapcsolat....
2013. máj. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
70%

Ez a 6. hétig nem jut semmi a babához, meg elhal ha gond lenne, akkor hülyeség, hogy nem igaz!!!! Nekem is mindenki ezt mondta, mikor a 4. héten beteg lettem, aztán mégis olyan betegséggel született a babám, ami bizonyíthatóan ekkor alakult ki. Szóval akárki is mondja, ezt verjétek ki a fejetekbôl, mert ez csak hiú àbránd!

Kérdezô, szerintem erre biztos választ senki nem tud adni, de kérdezz meg egy jó genetikust, aztán mérlegelj, sajnos dönteni senki nem fog helyetted. Szurkolok, hogy minden rendben legyen!

2013. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

A megtermékenyítést követően kb. egy hét a beágyazódás kezdete. Tudom, hogy nem embrió még, csak egyszerűbb volt így leírni.

A 6 hét akkor sem fedi a valóságot szerintem, hogy addig nem jut el semmi a babához. Pont azért az a legveszélyesebb időszak, mert még nagyon sérülékeny, és abban az időben fejlődik ki mindene. Ekkor lenne legnagyobb jelentősége a folsavnak is.

2013. máj. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
a fogantatástól két hétre 4 hetesnek hívjuk. onnantól mi van az elméleted szerint még két hétig, hogy nincs kapcsolat?
2013. máj. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
76%

Hogy a kérdésre is válaszoljak: nem mindegy mikor szedted azt a gyógyszert. Ha a megtermékenyítéstől számított 2 héten belül, akkor szerintem nincs baj. 14 napig a "minden vagy semmi elv" érvényesül. Akkor még differenciálatlan sejtek vannak, és ha károsító behatás éri őket, akkor vagy 100%-osan regenerálódik, vagy elpusztul.

Később van probléma, amikor a sejtek már elkezdtek differenciálódni, mert akkor az a szervrendszer károsodik, ami éppen kialakulóban van. A 6 hét sehogy nem fedi a valóságot, mert súlyos deformitások tudnak kialakulni.

2013. máj. 14. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Azért írtam így, mert a 6. hétig én is csak hallottam, de a 4. hétig meg is tudom magyarázni!!!! Mivel ő most 4-5 hetes terhes ezért itt ez a mérvadó!
2013. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!