Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 8 hetes terhes vagyok és kb....

8 hetes terhes vagyok és kb. ma déltől lázas. Hónaljba mérve 37,8 szájba mérve 38.3. Vettem fürdőt, meg 1 szem rubhofent, de cseppet sem vitte le. Mit tehetek még? Hagyjam magától elmúlni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 13. 18:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
10%
Te normális vagy? 37.8 még nem láz. Az hőemelkedés. Nincs ráírva hogy a terhesség első 3 hónapjában nem szedhető? Inkább vegyél hűtőfürdőt. Állott langyos vízzel tusolj.
2013. máj. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
73%
A lázat minden esetben csillapítani kell! Helyesen csináltad a hűtőfürdőt? Jó meleg vízbe (ahány fokos a lázad) persze elég kb. annyi fokos vízbe ülni és 10-15 perc alatt szép lassan jó hidegre lehűteni. Kismamaként természetesen csak olyan meleg vízbe és csak addig hűtsed le amíg "kellemes" pocak fájás esetén hagyd abba. Gyógyszert "nyugodtan" szedhetsz a legtöbb nincs hatással a picire, de persze csak szükség esetén. És én a Panadolt szoktam hallani, hogy azt javasolják, de nem igazán értek hozzá, ha a Rubhofennek is hasonló az összetétele akkor egész biztosan nem lesz gond. De nekem doki mondta, hogy igazából csak 1-2 depresszió, altató és epilepszia gyógyszer az ami károsítja a picikét. De azért csak ésszel a bogyókkal! Sok folyadék szintén nagyon fontos és a pihenés. Sok C-vitamin! Gyümölcsök, zöldségek, hogy a picike semmiben se szenvedjen hiányt. Sajnos ennél többet nem tudsz tenni, de semmi képen se ess kétségbe, nem lesz baj. Ha rosszabbul lennél fel hívhatod az ügyeletet vagy a körzeti kórházat vagy ahova jársz kórházat, hogy ők mit javasolnak. Érdemes lenne beszerezni egy másik fajta lázcsillapítót is mert valójában felváltva kell őket alkalmazni, egyszer ez egyszer az. Hűtőfürdő helyett állott vizes borogatást is alkalmazhatsz, de csak a végtagokra tegyél, pocakra , vesékre, mellre ne. Jobbulást.
2013. máj. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
49%
Kedves első 37.5C felett már lázról beszélünk, főleg egy kismama esetében! A magas láz az egyik legrosszabb ami egy kismamával történhet, ez még nem magas, de minél előbb csökkenteni kell. Kedves kérdező komolyan oda kell erre figyelni, ha nem hiszel nekem, akkor kérlek legalább az ügyeletet hívd fel tanácsért.
2013. máj. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A párom, most hoz panadolt. A rupofen is paracetamol tartalmú és a gyógyszerész mondta, hogy az is jó, csak ne vigyem túlzásba. Ezt a hütőfürdőt akkor még egyszer kipróbálom, ahogy mondtad, de csak zuhany van. Köszönöm.
2013. máj. 13. 18:32
 5/18 anonim ***** válasza:
79%

Nekem azt mondta a védőnő, hogy a Kismamáknál a 37,5-re már igenis figyelni kell. Nem gyógyszert, de hűtőfürdőt kell venni első körben. Ha nem viszi le, akkor valami gyógyszert kell bevenni, mert a legnagyobb bajt a láz okozhatja. A gyógyszer milliószor kevesebbet árt, mint a láz, szóval vagy fürdő, vagy ha nem jön be, akkor gyógyszer, meleg ágy, és izzadni, ha tudsz.

Mielőbbi jobbulást, vigyázz nagyon a babára.

2013. máj. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%

"Állott langyos vízbe zuhanyozz"????Az èrdekes lessz.

Vizes borogatás ès jo meleg ágy,kedves kèrdező,ha nem muszáj a gyògyszert hanyagold.Ha nem javul a dolog irány a doki. 23hkm

Jobbulást kívánok.

2013. máj. 13. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
hideg borogatás a homlokra, és a vénákra, csuklók, és bokák. Hűtőfürdő, gyógyszer. Korai terhességben a láz többet árt, mint 1-2 szem lázcsillapító.
2013. máj. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
38%

Én pontosan így voltam, mint te. Múlthéten voltam 8 hetes és 37.8-at mértem. Nem vettem be semmit, mert estére lázasodtam be, nem volt itthon semmink.

Másnap felhívtam a dokim és ő azt mondta a lázat feltétlen csillapítani kell, rubophen mehet, esetleg algopyrin, mert bár elvileg nem szedhető, a láz sokkal károsabb, mint a gyógyszer mondjuk. Nekem mondjuk reggelre elmúlt, szépen lassan lement magától, aludtam egy jó nagyot este, de te figyeld magad, mert ha magasabb lázad lesz, az tényleg nem játék!

2013. máj. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Még nem magas, és nem tartós a lázad, de előzd is meg ezeket!Nekem 37,5-nél már be kellett venni anno a 10-11.hét környékén pár napig lázcsillapítót, mert azt mondták, kb. 3 orvos, és a védőnő is, h a láz ártalmasabb mint a gyogyi. Gyógyszert keveset, elnyújtva kell bevenni, minimalizálni, de ha szükséges vedd be!Volt ismerősöm aki 7 hetes korban, 6 óránként vett be algopyrint, amit én túlzásnak tartok, de az ő orvosa ezt mondta, és semmi bajuk nem lett!Persze a legjobb ha orvost kérdezel, nem minket!
2013. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

én is lázas voltam ennyi idősen. 38 fokosan vettem be egy 100mg-os aspirint. a doki azt mondta,hogy a láz sokkal sokkal veszélyesebb, mint a gyógyszer. a láz vetélést okozhat, így jól tetted,hogy csillapítod. 1 szem rubophentől semmi bajotok nem lesz.

23hkm

2013. máj. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!