Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kérlek írjátok le a tapasztala...

Kérlek írjátok le a tapasztalataitokat, akik hasonló cipőben jártatok mint most én! Nagyon félek hogy esetleg elmegy a nagyon rég várt babánk?!

Figyelt kérdés
Jó pár hónapja járunk magándokihoz, aki inzulinrezisztenciát állapított meg,emiatt nem volt rendszeres a menzeszem,valamint híztam kb 10 kilót. Mivel nem jött meg, így már másodszor Norcolut tablettát szedetett velem,természetesen előtte mondta hogy nem valószínű mert nem lett tüszőm,de azért csináljunk gyorstesztet,ha negatív szedjek norcolutot,hogy meghozza a vérzést. a teszt negatív lett,a norcolutot beszedtem,és nem jött meg már 4. napja. ma visszamentünk,erre közli hogy terhes vagyok, milyen tesztet végeztem? elküldött sürgősségi vérvizsgálatra,ami szintén eléggé erős pozitívat mutatott. nagyon megörültem,de félek,mert a nyálkahártya leválasztó gyógyszert is beszedtem. azt mondta hogy nem nagy az esélye hogy elmenjen a baba,meg kaptam sárgatesthormont tartalmazó gyógyszert,amit most dupla dózisba kell szednem hogy megelőzzük a bajt. (A gyógyszer:Duphaston). Mellette szednem kell továbbra is az inzulinrezisztenciára a napi 3szori Merckformin 850-esemet. Félek hogy mégis baja esik, hiszen olyan régen szerettük volna. A hasam folyamatosan szurkál,és egy-kettő foltot látott a hüvelyi ultrahangon,ami lehet a gyógyszer nyoma,hogy le akart válni a hártya. Nagyon szeretném a mi kis meglepetés babánkat,aki mindenkit már most kikosarazott:)

2013. máj. 14. 19:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
80%

Amit most tehetsz, hogy vársz, és megpróbálsz pozitívan gondolkodni. Bízz az orvosban, most azért eléggé megtámogatjátok a picit a duphasontonnal. A gyógyszer mellett folytattál diétát, vagy csak egészségesebb életmódot?

Kis barnázás sokszor előfordul a kismamáknál, ne aggódj, csak szedd a gyógyszert. Természetes, h szurkál a hasad, megjön érzés is természetes. Pihenj és csak pozitívan. Kitartást nektek!

2013. máj. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi vagyok. 17-én kell kezdenem a norculot tabit menzesz előtti pecsételésre kaptam. Napi 2x1 kell szedni 10 napig. Mi van ha terhes lennék közben? Kb a napokban van pé-m.
2013. máj. 14. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is az a legjobb, ha hallgatsz az orvosodra, védőnődre, kíméled magad és sokat pihensz. Az teljesen normális, hogy szurkál a poci, akkor se ijedj meg, ha teljesen olyan érzést tapasztalsz, mintha meg akarna jönni. Az is normális. Nekem például a 12. hétig tartott és így az első időszakban minden esedékes mensesnél feszült a hasam. Fontos, hogy gondolkodj pozitívan, ne aggodalmaskodj, örülj inkább a kis meglepetésnek! Nem tudom, miket javasolt még, de gondolom, folsav, terhesvitamin, magnézium és ilyesmik gondolom, szóba jöttek.


Gratulálok és fő a nyugalom! :)

26 hkm

2013. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
A norcolut is progeszteront tertalmaz mint a duphaston, úgyhogy attól nem fog elmenni a baba, viszont nagyon nagyon szigorún tartsd az ir diétát. Nem tudom mióta csinálod, de amíg helyre nem jött teljesen védekezni kellett volna, mert sajna ilyenkor még nagy a vetélés kockázata, de reméljük neked nem így lesz. A lényeg szigorúan tartsd a diétát és szedd a merckformint.
2013. máj. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
az ir konkrétan februárban derült ki, de nem mondtak diétát, csak itthon odafigyeltem hogy mit eszek. akkor 500-as merckformint kellett szednem,azóta emeltük 850-esre. a dokim egyedül a sportot hangsúlyozta, ezért onnantól minden másnap eljártam kocogni. pénteken kell visszamennem,és akkor mindent jó alaposan megbeszélünk. a merckformin szedése mellett pedig clostylbegitet kellett szednem,hogy peteérésem legyen,ami eddig nem volt, vagyis sem vérvételen, sem hüvelyi ultrahangon nem mutatkozott. szóval a mi meglepetésbabánk a dokinak is feladta ma a kérdést, minket meg alaposan meglepett:)
2013. máj. 15. 03:14
 6/16 anonim ***** válasza:
Pedig az ir kezelésének speciális ir diéta az alapja, most már nézz utána nagyon a neten, hogy megmaradjon és nem legyen terhességi cukro. A dokid egyébként nagyon felelőtlen volt.
2013. máj. 15. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocs, off, de az IR miért okoz vetélést? Főleg ha szeded a mercet és nem eszel cukrot pl.

Nem kötekedés, de érdekel, hasonló cipőben járok.

2013. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert a hormonoknak idő kell, hoyg helyre álljanak, az ir kezelés elején hirtelen javulás van általában lesz pé, de gyakori, hogy a hormonok még egy terhesség megtartására nem képesek, de reméljük itt nem lesz gond.
2013. máj. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
remélem én is hogy nem lesz gond. mondjuk egyszer sem láttak nálam peteérést február óta, sem hüvelyi ultrahanggal, sem vérvétellel, most meg itt a bébi..igyekszem sokat pihenni, sok zöldséget meg gyümölcsöt enni, és várni. holnap majd már többet tudok ilyenkor. és köszönöm a válaszokat! jah egyébként volt hormonvizsgálatom is, és mind a 6 amit néztek az optimális tartományban volt,egyedül a terheléses vércukor és inzulinnál volt kiugró az inzulinom.
2013. máj. 16. 17:06
 10/16 anonim ***** válasza:
Azt megkérdezhetem, hogy te hogy bírod szedni a Mercformint? Én még csak napi két szemnél tartok, eggyel kezdtem, hogy hozzászokjak, de kivagyok tőle, mint a kutya. Szédülök, hányingerem van, újabban már hasmenésem is, és olyan gyenge vagyok, hogy el sem tudom mondani. Émelygek, koncentrálni se tudok. Nálad nem volt ilyen?
2013. máj. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!