Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire káros a babára ha...

Maja86 kérdése:

Mennyire káros a babára ha szoliba megyek?

Figyelt kérdés
2013. máj. 15. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
37%
terhesen TILOS szolizni!!!!! Úristen....
2013. máj. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
44%

A szolárium ultraibolya A (UV-A) sugarakat tartalmaz - ami a természetes napfényben is megtalálható -, csak sokkal magasabb arányban. Az UV-A sugarak ugyan mélyebbre hatolnak a bőrben, mint az UV-B sugarak, de a magzatot így sem érik el számottevő mennyiségben. Ezek alapján nehéz elképzelni, hogy az óvatos szoláriumozásnak káros hatása lehetne a magzatra. Egészen más a helyzet természetesen, ha valaki túl soká marad a szoláriumban, és leégeti a bőrét. Bár a gyulladt bőrben keletkező anyagok káros hatására utaló jelet sem észleltek eddig, a leégést ennek ellenére mindenképpen érdemes elkerülni.


Dr. Nyirkos Péter bőrgyógyász véleménye

2013. máj. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
62%
Biztos nem tesz jót,ha szigorúan tiltják a nőgyógyászok!
2013. máj. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Biztos nem tesz jót,ha szigorúan tiltják a nőgyógyászok!Szerintem ne vállald be!!
2013. máj. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
az én dokim azt mondta,hogy nyugodtan menjek,úgyhogy végig jártam,csak kevesebbet mint rendesen.
2013. máj. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
78%
nem lehet mert felmelegíti a magzatvizet, a túlzott napozást is kerülni kell ilyenkor
2013. máj. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
19%

Nem vagyok szoli rajongó, nem is járok, de a szolárium sugarai nem jutnak be a testedbe. Hallottál már olyant, hogy valakinek a veséje, méhe megégett a napon :)


Mértékletesen biztos nem árt a babának, de szerintem inkább állóba menj, mert a fekvő túl zárt, és nehogy rosszul legyél a melegben.

2013. máj. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Túl sok olyan statisztika, vélemény és tanulmány van arról, hogy árt a magzatnak. Én nem mernék kockáztatni, inkább legyek ez a nyáron fehér, mint sem kockáztassam a babám egészségét. Ez a te döntésed, de mielőtt a szoli mellett döntesz olvass alaposan utána, kérdezz rá az orvosodnál és a szoli üzemeltetőnél, hogy nekik mi a véleményük.
2013. máj. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
D vitamin kell... No para!! Heti kétszer 10 perc eur szoliba semmi baj nem lesz! Még ki nem sütött a nap addig én is jártam 26 hkm!
2013. máj. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
46%

a magzatvizet meg mindig nem melegiti fel, sem a nap, sem a szoli. :) ha van 50fokos meleg kint, vagy -30fokos hideg, a babának mindig +37fokos hoje van odabent! :)

nem kell tulaggodni a dolgokat!

szerintetek regen amikor az asszonyok reggeltol estig kint meloztak a tuzo napon terhesen, az is felforralta a magzatvizet? Mert akkor kihaltunk volna. :)

Én napozok is, es mivan akkor? :) D-vitamin bevitel, annyi ;) egyet jegyezzetek meg!

Ami az anyanak jo, es boldog lesz tole, az a babánal is úgy lesz :) boldog anyuka, boldog, egeszseges baba :)

2013. máj. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!