Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért van az, hogy minél...

Miért van az, hogy minél többet találkozom gyerekekkel, annál "jobban" nem akarok sajátot?

Figyelt kérdés

Régen, ezzel nem volt gond. Tarveztük is, nem jött. Aztán egy másik p.kapcsolatomnál "véletlenül" jött össze, nem tartottuk meg. Mindig is akartam gyereket, de mostanában van valami, ami miatt nem szeretnék, de nem tudom miért nem. Egy éve vagyok együtt a b.nőmmel, ő már szeretne gyereket. Nem tudom eldönteni, hogy tőle nem akarok, vagy egyáltalán nem akarok gyereket.


40F



2013. máj. 15. 21:56
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
54%

Gyorsan döntsd el cimbora... már így is 10-12 év késésben vagy.


Nem akarsz utódot ?

Aki továbbviszi a neved ?

Ezt Te sem gondolhatod komolyan...


Ki fog halni a családfád pajti..

2013. máj. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
82%
Pedig már ideje lenne...
2013. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 A kérdező kommentje:

Szasz Pali bácsi! :)


10-12 év késés… Így hozta a Sors. A 8 éves párkapocsból nem lett utód, nem velem volt a gond.

Régen, nem néztem jó szemmel azon pasikat, akik azt mondogatták, hogy neki egy 3 éves kortól müxik, de mostanában kezdek én is ezirányba menni. :-(


Továbbvinni a nevem? Fontos ez? Ez a fontos?


Cimbora… pajti… Ez jó! Tetszik, még ha nem is túl pozitív "megszólításnak" szántad. :-)))

2013. máj. 15. 22:09
 4/60 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt benne irónia és cinizmus sem a megszólításban.


Nincs neved, nem tudlak, hogy megnevezni.


Nem tudom, Te hogy vagy vele, de nekem pl nagyon fontos.. Én nem akarnék úgy eltávozni erről a világról, hogy nincs min. két gyerekem.


Egyrészt mert a gyereknevelés és maga a gyerek egy kimeríthetetlen örömforrás, ahogy látod felnőni, ahogy tanítod, ahogy óvod, véded. És az a büszkeség, amikor látod, hogy küzdi le a fiad azokat az akadályokat, amiken te is átmentél fiatalon...


Én mindenképp belehúznék a helyedben és elkapnám az asszonyt.

Később nagyon fogod bánni... most vagy az utolsó előtti körben. Még nem túl késő.

2013. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 A kérdező kommentje:

Való igaz, hogy nem tudsz megnevezni, hiszen nincs nevem. :)

Nem éreztem iróniát vagy cinizmust.


Igen, nagyon fontos, de amikor hallom, hogy egy szülő évek óta nem tudta kialudni magát, az átvirrasztott éjszakák…

Akkor beindul a para. Meg a sok betegség, a bajok, a hiszti etc. Önzés? Lehet!


Engem szeretnek a gyerekek, alig tudom őket levakarni, de egy gyerek nem csak abból áll, hogy játszom vele.


"Egyrészt mert a gyereknevelés és maga a gyerek egy kimeríthetetlen örömforrás…"

Neked van saját gyermeked? Tanítani, óvni, védeni - ez mind rendben van.


"És az a büszkeség, amikor látod, hogy küzdi le a fiad azokat az akadályokat, amiken te is átmentél fiatalon..."

Igen, erre vágyom én is, csak kislány verzióban. :)) De ráérünk arra még.


Belehúzni, elkapni az asszonyt… Hát, ez nem fog menni. Azt hiszem, nem ő az, aki… Bár, együtt élünk.

Tudom, genyóság ezt így kijelenteni, meg akkor miért rabolom az idejét, de a Sors majd eldönti, hogy merre! Tovább?


"Később nagyon fogod bánni... most vagy az utolsó előtti körben. Még nem túl késő."

Ezt is a Sorsra bízom. :) Meg lehet, hogy nem is lehet gyerekem.


Mondom, ráérünk arra még.



üdv

Pató Pál úr :)

2013. máj. 16. 01:43
 6/60 anonim ***** válasza:
Azért annyira nem "érünk rá" (legalábbis te, én 22L vagyok)..
2013. máj. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Pato Pal!


Nyugodtan belevaghatsz a projektbe, bar en a baratnod helyeben mar reg elinteztem volna hogy legyen toled.


A tobbeves kialvatlansag hazugsag.


Egyreszt babafuggo, 6 honapos korig virraszt az asszony de nem te mert neki kell szoptatni, aztan utana mar nagyobb a kis gyomrocskaja es tovabb tud aludni anelkul, hogy ehes lenne.


Nagyon kis gyomorral szuletnek, ezert kell oket ejjel is etetni. Minel nagyobbak es nagyobb a kis gyomrocskajuk, annal tovabb kepesek aludni.


Ha mi nok is igy bedolnenk a tulzasoknak, onsajnaltatasoknak, kihalna a Fold.

2013. máj. 16. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elkésve nem vagy semmivel, főleg nem 10-12 évet. Az én környezetemben az összes rossz példa mind a túl fiatal szülőknél volt. Pont jó korban vagy! Hogy szeretnél-e gyereket ezt csak te tudod eldönteni, ennek egy belső érzésnek kell lennie, hogy igen én most szeretnék, mert erre vágyom!
2013. máj. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
86%

Pató Pali bácsi!


Azt írod, hogy rá érsz.. meddig érsz rá? Arra is gondolj, hogy ha most bevállalnátok a gyereket, a kölyök 10 éves lesz, amikor te 50... 20 éves amikor te 60.. érted... az apja legyél ne a nagypapája.


Minél tovább húzod, annál kevesebb kedved lesz, aztán amikor ott fekszel majd az ágyon,akkor fog be villanni, hogy de jó lett volna egy gyerek, aki továbbviszi a vérvonalat.

2013. máj. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es!


Nem gondolod, hogy kicsit furcsa dolog ilyet írni? "bar en a baratnod helyeben mar reg elinteztem volna hogy legyen toled"

Főleg, megtenni? Rávenni valakit olyanra, amit nem akar, 's ami visszafordíthatatlan…


"Ha mi nok is igy bedolnenk a tulzasoknak, onsajnaltatasoknak, kihalna a Fold"

Önsajnálatról itt szó sincs. Nem értem hogyan függ össze valami, amit nem akarok, az 'önsajnálattal'.


Válaszolva a többieknek is:


"Hogy szeretnél-e gyereket ezt csak te tudod eldönteni, ennek egy belső érzésnek kell lennie"

Igen, ezt csak én tudhatom. 2006-ig volt egy 8 éven át tartó komoly kapcsolatom, amibe már az elején úgy mentem bele 28-29 évesen, hogy ha nem lehet gyerek, akkor nem maradunk együtt (1). Akkor (úgy voltam vele, hogy) akartam gyereket. Nem jött össze, jártunk vizsgálatokra (2). Az élettársi kapcsolatunkat hitelesíteni kellett, volt róla paírunk, hogy nem vagyunk házasok, de "együtt" vagyunk. Aztán 2006-ban szétmentünk, közrejátszott az is, hogy nem lehetett gyerekünk. Aztán volt ilyen, olyan futó kapcsoltom, és 2007 végén összejöttem egy nővel, akinek volt gyereke (3). SZERELEM volt, de SAJNOS, belekerültem egy édeshármasba, de most nem ez a lényeg!! Megtapasztaltam a gyerekkel járó mindennapi gondokat, a betegségeket, a hisztit, azt hogy mindig vele kell lenni, ami elég kötött életet jelent, pedig nem is egy újszülöttről beszélünk és közben "becsúszott" egy terhesség, aminek abortusz lett a vége. Sajnálom, hogy így történt és mindig számolom, hogy mennyi lenne a gyerek (4). Talán, az ott megtapasztalt dolgok is módosították az akaratot, mely a "saját gyerek" témakört lengték körül. A mostani kapcsolatomban nem érzem azt, hogy szerelem lenne, pedig nagyon vágyom arra az érzésre és akkor TALÁN a témához is máshogy állnék.


Pali bácsi!

Értem a Te felvetéseidet is, hogy meddig érek rá, de egy gyerek nem egy "használt autó", hogy vegyem meg MOST, mert jó vétel. 10 év múlva, 50 évesen már nem tudok olyan jól vezetni… De ez csak egy hülye példa volt és MINDIG számolok azzal, hogy én hány éves leszek, ha a gyerek hány éves lesz… Nem állok túl fényesen egzisztenciálisan, bár, a szakmám elég jó megélhetést tudna biztosítani, ha lenne álláslehetőség, de… Így meg örülök, hogy egyáltalán a saját létemet tudom vezérelni, nemhogy létrehozzak egy másikat ebbe a bizonytalanságba. Nem tudom, meddig tart még ez a "luxus létbizonytalanság", lehet, hogy kifutok a korból és ott is maradok.


"Minél tovább húzod, annál kevesebb kedved lesz, aztán… akkor fog be villanni, hogy de jó lett volna egy gyerek…"

Ez az érzés már megvolt 20as éveim elején, aztán erősödött bennem 30ra, de a különböző behatások miatt elgyengülőben van mostanság. Máshogy állnék hozzá, ha minden olyan hepi lenne.

Lehet, hogy a keserűség beszél belőlem (5), de szeretnék gyereket végre, viszont most az életem egyik része sem erősíti meg ezt bennem. Adok magamnak még öt évet és ha akkor sem lesz jobb az életem, akkor nincs gyerek, aki továbbviszi a vérvonalat.



És még egy dolog, Kedves Hetes! Miért kell becézni a testrészeket? "gyomrocskája" :-))

Ha írnál minden héten, akkor Te lehetnél a Heti Hetes! Vagy Hetesecske! :-D



Love-jegyzet:

(1) tudom, ez (is) genyaság.

(2) ami néhol eléggé megalázó volt.

(3) akkor 2 éves volt a gyerek.

(4) már lenne egy 5 éves gyerekem…

(5) és nem az önsajnálat!



Köszönöm a figyelmet!

2013. máj. 17. 02:02
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!