Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Honvéd kórházba "régi Máv...

Honvéd kórházba "régi Máv kórház" mit kell vinni a szüléshez? Mit adnak vagy mit nem?

Figyelt kérdés

Itt gondolok a szülőszobára a kórházi napokra és a picinek.

Ahogy olvasgatok a neten abszúrd dolgokat is látok pl 6 tekercs wc papír vagy 10-20 törülköző minek?

Első gyermekemet várom és teljesen tapasztalatlan vagyok.


2013. ápr. 18. 18:15
 1/4 anonim ***** válasza:

2 éve szültem ott, azt hiszem, nem sokat változott.

Kórház:

- saját hálóing, póló (Kényelmes legyen és gyorsan tudd levenni az alsót, ha vizsgálnak.)

- köntös

- 2 db papucs

- wc papír, nedves törlőkendő (nekem kellemesebb volt használni)

- 1 nagy törölköző, 1 kicsi (kéz és arctörléshez)

- tusfürdő, fésű, fogkefe, fogkrém (én vettem kis kiszerelést)

- evőeszköz, pohár, szívószál (én nem vittem, jól jött volna), szalvéta

- zokni, ha fázós a lábad

- átlag napi 2 db bugyival számolhatsz (balesetes lesz, tusolsz)

- szülés utáni betét

- irataid, házassági anyakönyvi kivonat


Szülőszoba:

- hálóing, póló, amiben vajúdsz

- sportkupakos víz

- zokni, ha fázós a lábad

- irataid, kiskönyved

- baba neve a fejedben :)


Babának:

- pelenka

- popsitörlő

(én vittem neki kis kesztyűt, saját plédet és kis sapkát)


Ami nem életbevágó:

- ásványvíz

- gyümölcslé

- mellszívó (kék fény alá került a babám, ezzel indítottam be a tejet)

2013. ápr. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors választ. és a szülőszobára segítő bemehet vagy teljesen egyedül kell végig csinálni? esetleg fényképező gépet lehet vinni?
2013. ápr. 18. 18:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Márciusban szültem ott, császármetszéssel, így a szülőszobai dolgokkal nem vagyok teljesen tisztában, de érdemes ásványvizet vinni, szőlőcukrot, ha az apuka is ott akar lenni, akkor jó, ha van nála pár szendvics, üdítő, mert onnan már nem igazán tud elmászkálni. Fényképezőgépet, vagy kamerát is érdemes vinni, esetleg mp3-lejátszót, mi tabletet is vittünk, és amíg a műtétre vártunk játszottunk is.

Szülés után 2 óra megfigyelés következik, rendszeresen ellenőrzik a vérnyomásod, a vérzés mértékét, esetleg a vércukrod, ha ilyesmi probléma felmerülne a terhesség alatt. Ez alatt a 2 óra alatt ott lehet a pici veletek, persze előtte őt is megvizsgálják, majd egyből mellre is lehet tenni.

Ha letelt a két óra, átvisznek a kórtermes részbe, ahová látogató nem mehet be, csak amíg segít kipakolni a cuccaid. Neked kell kimenned a látogatói-folyosóra, ha jön hozzád valaki. Innentől kezdve rengeteg betétre lesz szükséged, minél hosszabb és nedvszívóbb legyen, olyan, ami vizelettartási problémákra van kitalálva, pl Tena lady. Több törölközőt is vigyél magaddal (2-3db), mert biztosan véres lesz, célszerű sötét színűt, mert azon nem látszik a vér. Fehérneműből is ugyanúgy sötétet. Az osztályon nagyon meleg van, én pizsamákat pakoltam be, meg vastag köntöst, de ilyet ne vigyél :D Rövid pizsi, vagy hálóing, különben megsülsz. Szoptatós melltartóra is szükséged lesz. Ezen kívül természetesen tisztálkodási szerek, mintha nyaralni mennél, külön papucs a zuhanyzáshoz, folyékony szappan, evőeszköz, pohár, 2-3 tekercs WC-papír, telefontöltő (hajlamos az ember erről megfeledkezni). A picinek első nap adnak ruhát, de utána a saját ruhájában van, azt vinni kell neki. Pelenka is kell, ezen kívül mindent adnak. Végig veled van a picúr, csak fürdetésnél viszik el, illetve első este kérheted, hogy vigyék el, ha pihenni szeretnél, bár én hiányoltam magam mellől, és inkább visszahoztam :) A picinek tehát vigyél 4-5 db bodyt, ugyanennyi rugdalózót, pelenkát, és egy kis plédet, amivel kitámasztod a babát.

2013. máj. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszodat. szóval most már nem adnak ruhát a picire. és nem keveredtek el a saját ruhái a picinek?
2013. máj. 14. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!