Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai rendellenesség után...

Genetikai rendellenesség után szült valaki egészséges gyermeket?

Figyelt kérdés
Nagyon félek, az előző terhességemet meg kellett szakítani genetikai rendellenesség miatt. Most ismételten 3 évre rá megint teherbe estem... A kétségek ott vannak bennem, mi lesz ha...Valaki volt már ilyen helyzetben?
2013. máj. 16. 09:51
 1/5 anonim ***** válasza:

Barátnőm első terhességét azakította meg emiatt, ikrek lettek volna.

A második terhességéből lett egy egészséges fia, most pedig megint terhes!

Minden fizetős, nem fizetős vizsgálatot elvégeztet, kombinált teszt, magzat víz minta vétel, méhlepény minta vétel, genetikai ultrahangok, most 18 hetes terhes, és minden lelete jó, most megnyugodott!!!

2013. máj. 16. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a 12.heti genetikai ultrahangon rendellenességet tarkóredő vastagságot találtak, utána minden eredményem jó lett egészséges gyermeket vártunk, megszületett minden jól ment egy éves korig, majd értelmi fogyatékossággal diagnosztizálták, 13 hónapos korában kistestvére született ő makk egészséges, most két és fél éves nagyon okos.
2013. máj. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat!
2013. máj. 16. 10:08
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Szültem.

21-ik héten kellett megszülnöm egy rendellenesség miatt, nem maradhatott velünk szegény. :(

Orvosról orvosra, genetikai intézet.........

Kiderült, minden egyes terhességemnél 25% az esély, hogy ismét beteg lesz a gyerkőc.

7-szer voltam terhes, és egy szem élő egészséges kisfiam van. Nem adtam fel.

Tudom mit érzel, mikor megfogant a fiam, és úgy nézett ki velünk is marad végigparáztam az egész terhességet, mindenhova elmentem ahova csak lehetett, szegedre küldtek ultrahangra, ahol azt mondták: a gyomor nem telítőtödd, két hét múlva kontroll. Azt hittem meghalok félelmemben, de hála nem lett semi baj. 42-ik hétre született :)

Csak annyit tudok mondani, hogy ha megteheted, akkor 4D-s uh-ra menj minél többször! Nem azért mert mozi, hanem mert nálunk is csak ott vették észre a problémát, a sima mezei uh-n azt mondták minden rendben. :(

Minden jót! Nem lesz semmi baj!

2013. máj. 16. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves utolsó hozzászóló. Megfogadom a tanácsodat, ha megmarad a babócám, igyekszem minél több vizsgálaton részt venni, leginkább 4D-en.
2013. máj. 16. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!