Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ikres kismamák, anyukák!...

Ikres kismamák, anyukák! Mennyit híztatok a terhességetek alatt? Hány hétre születtek a babák, mekkora súllyal, centivel? Császárral vagy természetes úton? A szüléssel közvetlenül mennyi ment le?

Figyelt kérdés
Kiegészítésként érdekelne még az is, hogy ment a szoptatás, volt-e elég tejetek? Mikor mertétek"megvenni az ikerbabakocsit? köszi előre is a sok választ:) 32.hetes ikres kismama

2013. máj. 16. 15:11
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
szia,én 37. hétre szültem császárral,nem szoptattam őket,2kg,42cm voltak a csajszikáim. és 20 kg hiztam de leadtam gyorsan. és mi mindent nagyon korán megvettünk mert a terhesség felétől korházban feküdtem.
2013. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

17 kilót híztam, császárral születtek, 36. héten. Szülés után 2 nappal -7 kiló voltam (ettől kicsit meg is ijedtem...), de akkor még nagyon vizes voltam, és 2 héttel a szülés után voltam ugyanannyi, mint a terhesség előtt.

Gyerekek mérete: 1,80kg/43 cm, 2 kg/44 cm, 2,24kg/47 cm.

Szoptatás úgy ment, hogy kb. 1 gyereknek elegendő mennyiség volt (szóval nekem sajnos kevés volt a tejem), folyamatosan fejtem és tápszerrel is pótolni kellett, a gyerekeket váltva szoptattam, azaz kezdeti napi 8 étkezésből 2-3 alkalommal került sor 1-1 gyerekre. 1 gyerek szoptatás, utána ő cumisüvegből tápszer pótlás, párhuzamosan másik gyerek cumisüvegből lefejt tej + tápszer, 3. gyerek utána... kb. így.

4 hónapig tudtam így is csak szoptatni, de ez kínszenvedés volt, elapadt a tejem, utána csak tápszer, viszont nyugisabb lett az életünk és én is tudtam többet pihenni (fejések helyett).

Ikrebabakocsit kb. 1 hónappal a születésük előtt vettem meg, mert nekünk hármasikres kellett és abból elég kevés van.

2013. máj. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!