Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg hatásos a málnalevél...

Tényleg hatásos a málnalevél tea a tágulás elősegítésében?

Figyelt kérdés

28hetes terhes vagyok, és most kezdtem olvasgatni a szüléssel foglalkozó fórumokat. Sokan azt irják hogy a málnalevél tea segíthet a szülés megkönnyítésében. Ez tényleg így van?

kinek hogy vált be?


2009. okt. 2. 14:22
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Valakinek segít, valakinek nem. Viszont inkább igyad, ártani nem árt, legfeljebb használ :)

36.héttől lehet, és akár ízesítve is, napi 2 bögrével.

Szia, jó babavárást!

2009. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodtam rajta, hogy elkezdjem*e inni, de aztán inkább nem vágtam bele. Itt sok kismama panaszkodott hogy túlhordta a babáját, persze volt aki könnyen tágult, de egyiknélsem biztos hogy a tea miatt volt.

39 hetes km

2009. okt. 2. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

Szerintem ártani nem árthat.

Én a 36. héttől ittam, és számomra is hihetetlen gyorsan tágultam. Kedden még egy ujjnyira voltam nyitva, szerda este 11-kor meglett a baba. A doki egy hét múlva már be akart fektetni.

Hogy a teától tágultam-e olyan gyorsan vagy sem, ez örök rejtély marad. Egy próbát nekem megért.

Főleg, hogy az első császárral született.

2009. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Eggyik nap elmentem egy ismerős kismamához.Láttam teázgat.Kérdezgettem mire jó?Mondta hogy málnalevél tea mert jó lenne mielöbb megszülni,nagyon nagy terhe volt már.Állítólag segít tágulni,még azon az éjszakán megszült.Hogy ettől e nem tudom,de talán van benne valami,mert azon a napon kezdte el iszogatni.
2009. okt. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

én december 23-ra vagyok kiirva, és nekem is jó lenne néhány nappal a kiirt időpont előtt megszülni :-) Mindenképpen kipróbálom ezt a teát majd, mert nekem a cickafark-palástfű tea is bejött, mert még abban a hónapban teherbe estem.

köszönöm a válaszokat

2009. okt. 2. 16:07
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem nem hasznalt, 36. hettol ittam egeszen a szulesig es sehogyse akartam tagulni.
2009. okt. 2. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
:-( sajnálom :-(
2009. okt. 2. 17:54
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem teljes mértékben bevált. Csak az utolsó hetekben ittam (előbb nem szabad). 1 héttel korábban, könnyen, gyorsan szültem, pedig első baba volt. Biztos, hogy most a másodiknál is bevetem. Szerintem próbáld ki, ártani nem árt.
2009. okt. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem bevàllt, a 36. hèttöl ittam. 38 hètre + született a kislányom 3 ora alatt! elsö szülèsem volt.

2 hetes kislany anyuja

2011. dec. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szia! Végül én is ittam, 2,5 óra alatt született meg a kislányom. Most lesz 2 éves :D
2011. dec. 22. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!