Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Alacsony a vérnyomásom, és...

Alacsony a vérnyomásom, és mivel nem akarok túl sok koffeint bevinni, kitaláltam, hogy mindennap biciklizek x km-t, de?

Figyelt kérdés
Én naiv azt hittem, ez majd beválik, de míg a pulzusom szépen megemelkedett (78-ról 100-ra), a vérnyomásom semmit se változott. Pedig szembeszél volt, és megállás nélkül letekertem 8 km-t. Törődjek bele az alacsony vérnyomásba és a fejfájásba? :(
2013. máj. 18. 13:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Igyál sokat, nekem ezt tanácsolta a doki.
2013. máj. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
nekem is alacsony volt a vérnyomásom,igaz nekem alapból sem magas.A védőnő azt mndta igyak tejeskávét,de egyáltalán nem kávézom.A dokim pedig nem javasolta,mert az csak pillanatnyilag emeli meg,és az ingadozás rosszabb.A lányommal 80/50,90/60,a végére pedig 100/75 lett.A fiammal volt egyszer nagyon alacsony 70/43,és ugyanaz mint a lányomnál.A sok folyadék valóban jó.
2013. máj. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem kell koffeint fogyasztani ahhoz,hogy a vérnyomás növekedjen,ez egy tévhit.Nem a koffeintől emelkedik a vérnyomás,hanem attól,hogy folyadékkal feltöltjük az ereket.Gondolom azért alakult ki ez a badarság,hogy a koffein emeli a vérnyomást,mert úgy gondolták ha a pulzus nő,vele együtt az is nőni fog.De ez nem így van.Rengeteg víz,tea,gyümölcslé vagy ami jól esik.
2013. máj. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De mennyit igyak még? Napi 3 litert iszom már, míg terhesség előtt jó, ha megvolt a liter, mégis rendben volt a vérnyomásom. Dagad a lábam a sok víztől, és folyton pisilek így is. :(

Köszönöm a válaszokat!

2013. máj. 19. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!