Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elítélendő, hogy 16 évesen...

Elítélendő, hogy 16 évesen gyereket vállaltam?

Figyelt kérdés
2013. máj. 21. 16:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/84 anonim ***** válasza:
90%
Ha tisztességesen felneveled, akkor nem.
2013. máj. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/84 anonim ***** válasza:
96%
Nem elítélendő, bár nem hiszem, hogy önerődből neveled fel. Ha tisztességesen neveled, akkor nincs semmi probléma. De sajnos az én családomban van erre közvetlen ellenpélda.
2013. máj. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/84 anonim ***** válasza:
58%
Provokatív kérdés. Igen, az en szememben elítélendő. 16 évesen se végzettséged, se munkád. Gyest kapsz csak, ami semmi. Valaki másra támaszkodva tudó eltartani a gyereket - ez vagy szulo, vagy a partner. Munkára a későbbiekben is igen keves esélyed lesz - null vegzapettseg plusz kisgyerek, hat nem a munkáltatók alma. Igy munkanelkuli leszel, segélyekből -vagy a segitoidbol- fogsz élni. Nekem ez nem szimpatikus, nem felelos gyermekvállalás. Mondjuk ugyanez a véleményem akkor is, ha huszonévesen, munka es végzettség nelkul szül valaki.....
2013. máj. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/84 anonim ***** válasza:
96%
Önmagában nem elítélendő, sok felnőttnek is rengeteg segítsége van,te is nyugodtan kérhetsz. De te neveld ne más!
2013. máj. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/84 anonim ***** válasza:
98%
"Valaki másra támaszkodva tudó eltartani a gyereket - ez vagy szulo, vagy a partner" Még jó, hogy a partnere segítségére támaszkodva tartja el, mivel nem egyedül csinálta, ez oda-vissza egy közös játszma! A többivel egyetértek, bár én nem ítélem el, mindenki azt csinál amit akar, csak neveld is fel!
2013. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/84 anonim ***** válasza:
71%
15-16. évesen nemi életet élés számomra az, így a következménye is az
2013. máj. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/84 anonim ***** válasza:
7%
Csak tudod az a baj, hogy nem akartátok, és mindenki tudja hogy nem te fogod nevelni hanem az anyukád. inkább a védekezésen törnéd a fejed.
2013. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/84 anonim ***** válasza:
93%

Nem, mert semmi közöm az életedhez, úgy alakítod, ahogy szeretnéd. Nincs jogom elítélni sem téged, sem másokat, mert ahogy mondani szokás: más szemében a szálkát is, sajátunkban a farönköt sem. Ahogy sokan mások, én sem értem, miért kell 15-16 évesen nemi életet élni, pláne úgy, hogy arra nem gondoltok, hogy védekezni kéne. Persze, benne lehet a rendszerben a hiba, hogy nem véd a gyógyszer (oh, hadd ne mondjak semmit, milyen egészséges, egy 15-16 évesnek a fogamzásgátló gyógyszer), vagy lyukas a gumi (72 órás sürgősségi fogamzásgátlás?).

Elnézésed kérem, nem bántani akarlak, biztos megvan a magad baja és gondja, de szerintem, korán csaptál bele a lecsóba, és így neked sem lesz egyszerű életed (nem tudom, milyen suliba jársz, hogyan folytatod? Végzettség kell, szakma kell, hogy dolgozhass!), és a kicsinek sem, hiszen nagy szerencse kell, hogy jelen állás szerint, végzettség nélkül valami olyan munkát találj, hogy jól meg tudjatok élni.


Kívánom a legjobbakat!

2013. máj. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/84 anonim ***** válasza:
75%

Igen.

Tudom, hogy nagyon liberális világban élünk, de az én értékrendembe nem fér bele hogy a szüleim nyakára gyereket szülök.


Amúgy érdekes, hogy egy felnőtt nőt megszólnak amiért bölcsibe adja/nagyszülőkre bízza a 2 éves gyerekét, de az tök elfogadható ha egy tini gyerekét a nagyszülők nevelik amíg ő tanul, bulizik, pasizik.

2013. máj. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/84 A kérdező kommentje:

Kedves 7-es.


Tervezett baba volt és nem anyum fogja nevelni hanem én és a férjem.:)


Többiek köszönöm a válaszokat. Mindenki válaszában ott az igazság:)

2013. máj. 21. 17:19
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!