Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény 10 mm-re fedi a...

Méhlepény 10 mm-re fedi a méhszájat. Lehet még ebből spontán szülés a 40. hétre?! Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

A 12. héten fedezték fel, egy kicsit barnáztam, de azóta nagyon jól vagyok. Meg voltam győződve róla, hogy a mai UH-on már feljebb kúszik... :(

Most 27 hetes vagyok.

Van valaki, aki ugyanebben a cipőben járt?


Azt tudom, hogy ha így marad, akkor nem lehetséges spontán szülni.

Azok is írjanak, akiknek ilyenkor még "jóra fordult" és olyanok is, akiknél nem.

Köszönöm!



#tapadás #méhlepény #méhszájon #placenta praveia
2013. máj. 22. 14:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
SziA! Én azt tudom elmondani, nekem hogy van. Nálunk is 12 hetesen mondták először hogy a lepény a méhszájon fekszik, azóta ment feljebb de 31 hetes uh-n (egy hete) még mindig rálógott kb. 1 cmre. Így biztosan nem szülhetek és ahhoz hogy spontán szülés legyen az orvosom szerint a méhszájat minimum 3mm-el el kell hagynia a lepénynek.
2013. máj. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy 20 mm-re kell eltávolodnia a méhlepény alsó szélének a méhszájtól.

Kérdésem továbbá: hány cm széles a méhszáj/méhnyak? Az én 9-10 mm-em hanyad része az egésznek vajon?!

2013. máj. 22. 15:32
 3/25 anonim ***** válasza:

első vagyok, ezt nem tudom sajnos:) ezt a 3mm -t is a dokim mondta hogy az a minimum. De nekem nem sok esélyem van már erre mert azt mondta hogy 18 és 30 hét között nő arányaiban legtöbbet a méh tehát akkor van legnagyobb esély hogy teljesen felhúzódik a lepény.

Mondjuk attól is függ gondolom hogy már az elején (12.héten) mennyire feküdt a méhszájon vagy csak rálógott egy része, mert akkor esélyesebb hogy feljebb megy. Nekem sajnos már akkor is látszott meg 18 hetesen is hogy szinte a lepény közepe volt a méhszájon, tehát nem csak a pereme lógott rá.

2013. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Nekem 32.héten volt egy vérzésem,bementem a kórházba és kiderült,hogy akkor húzódott fel és vérzéssel járt.3 orvos nézte az uh-t és osztottak,szoroztak,számoltak,majd közölték a jó hirt,hogy szülhetek majd spontán,mert már nem fedi.Igy is lett:)
2013. máj. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:

Jaj, de jó hír!

Gondolom, Neked is az volt! :)

A vérzéssel nem tartottak bent a harmadik trimeszterben?!

Én ettől tartok a legjobban, mert van egy 21 hónapos kislányom, akivel össze vagyunk ragadva... :)))

Kikészülnék, ha a szükséges 3 éjszakánál többet kellene távol töltenem Tőle, az is baromi nehéz lesz!!!

2013. máj. 23. 09:01
 6/25 anonim ***** válasza:

Igen,nagyon örültem a hirnek,mert nagyon féltem a császártól,persze nem azért mert nem anya aki császárral szül,hanem féltem a komplikációtól és magától a műtéttől.

De,sajnos bent fogtak,kaptam tüdőérlelőt is ha esetleg valami probléma lenne és megindul vagy meg kell inditani a szülést.Viszont másnap este kiengedtek,mert semmi probléma nem volt:)

Szurkolok és kivánom,hogy neked sikerüljön a spontán szülés:)

2013. máj. 23. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)

Olvastam dr. Hamvas Ferenc oldalán, hogy az elölfekvő lepény soha nem kerül onnan feljebb, ehhez képest millió nőről tudunk, akiknek igen. Ez nehezen jön össze a sohával...

Az mindenesetre aggaszt, hogy pont a 20. héttől nő óriásit a méh, az én lepényem meg meg sem moccant 4 teljes hét alatt!!!! :(

2013. máj. 23. 10:38
 8/25 anonim ***** válasza:
Hat, nekem elolfekvo a lepenyem, 13. heten a lepeny pereme a mehszaj felet fedte. Akkor azt mondta, hogy ez 100%, h jo helyre fog kerulni, h mikorra, azt nem mondta. Jovo heten megyek a 18 hetes uh-ra, remelem, h mar rendben lesz. Akkor irok, ha gondolod.
2013. máj. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

1 vagyok, mert az elölfekvő lepény és a MÉLYEN fekvő nem ugyanaz csak szeretik összekeverni meg egymás szinonímájaként alkalmazni. Az elölfekvővel az van hogy az a méhszájon is tapad (így egyértelmű hogy onnan hiába nő a méh nem tudja az egészet sokkal feljebb húzni) a mélyen fekvő vagy mélyen tapadó pedig lehet több féle, ha csak a mészáj közelében a méh alsó részén tapad, de nem éri el a méhszájat.

Ha épp hogy csak eléri a széle a méhszájat

Ha rálóg a méhszájra

és ha teljesen fedi (tulajdonképp ez az elölfekvő).

2013. máj. 26. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Én is így voltam 12 hetesen: palcenta praevia marginalis... latinul ugyanaz a helyzet, ami Nálad van (remélhetőleg csak volt); engem csak az aggaszt,hogy miért nem moccant egy hónap alatt semmit?!

Egyáltalán milyen "széles" a méhszáj, amit fed? Mennyi abból a 10mm? Hányad része? Ezt senki nem tudja? :(

Ha írsz, megköszönöm, én csak két hét múlva megyek újra...

ha esetleg a fenti dolgot megkérdeznéd nekem... már ha lesz rá idő, és kijön lépésre...

Köszönöm szépen!

2013. máj. 26. 08:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!