Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sokat olvastam, hogy AFP...

Sokat olvastam, hogy AFP eredmény rossz lett, mégis egészséges baba született. Szóval hogy sokat téved? Fordítva lehet?

Figyelt kérdés

Olyan volt valakinek, hogy AFP alapján minden rendben volt mégis beteg baba született?

Egy hét van az eredményemért és izgulok


2013. máj. 23. 11:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj az Afp elég régimódi vizsgálat. Fiamnál pl magas kockázatot mutatott, aztán a genetika ultrhangon kiderült hogy minden rendben. Addig 2 hét izgulás volt. De mondta a dokim hogy lehetnek nagy eltérések és biztosat a genetikai vizsgálat ad. Teljesen egészséges erős kisbabám született. Ne aggódj az afp szerintem már nem mérvadó, inkább csak megszokásból csinálják.
2013. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

én azt láttam, ha nagyon durván magas, akkor annak van oka, ha kicsit lent/fent van a "normál" határértékhez képest, még simán lehet, hogy semmi gond.


de szerintem, ha még eredményed sincs, ne aggódj :)

2013. máj. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

már nagyon mennék a 18. heti uh-ra:)

vagy legalább érezném mozogni

de csak néha sejtem és kívülről még semmi "nyoma":)

2013. máj. 23. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, én ismerek olyat, akinél jók voltak az eredmények, 22 éves volt, és mégis down-os baba lett.

Bár most gondolom le fognak pontozni, csak mert nem azt mondtam, amit hallani akartál.

De valójában ez igen ritka.

2013. máj. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Én zöld kezet adtam:) véleményt vártam, köszönöm:)
2013. máj. 23. 11:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Azt mondják az afp-re hogy sok az álpozitív eredmény. Akkor benne lehet a negatívban is hogy téved. Nekem határérték felett volt kicsivel, genetikai tanácsadáson javasolták az amniocentézist, és én belementem. Jó lett az eredményem. Az amniocentézissel kapcsolatban olvastam, hogy a 35 év felettieknél javasolt, mert a fölött a kor fölött nagyobb a kockázat a Down-ra. Ennek ellenére az ilyen beteg gyerekeket 80%-ban a 35 alattiak hozzák világra,-mivel őket így nem vizsgálják, ha afp alapján minden ok- ebben már benne van a kérdésedre a válasz, hogy igen, lehet fordítva is. Viszont ott vannak a "fizetős" tesztek, azok azt mondják pontosabbak.
2013. máj. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
idén töltöttem a 35. évemet
2013. máj. 23. 13:12
 8/10 anonim ***** válasza:

Ne stresszelj feleslegesen, még meg sincs az eredményed.

Nyugi.

2013. máj. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nekem magas volt az AFP-m. A doki azt mondta:-láttam ilyen eredménnyel beteg babát, de láttam sok egészségeset is magas AFP-vel. Majd hozzátette: és láttam tökéletes eredménnyel is beteg babát. :-(

Nekünk szerencsére nem volt baj, kislányom egészséges. De senkinek nem kívánom azokat a napokat/heteket...

2013. máj. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem tudom visszaolvassa valaki...0,81 lett az eredmény, azaz éppen hogy még jó:) de megvolt a 20. heti uh és mindent rendben találtak
2013. jún. 27. 11:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!