Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annyi rosszat olvastam az...

Annyi rosszat olvastam az amalgám tömés méreg hatásáról hogy megijedtem mert azt írják sok helyen hogy káros lehet a babára. Igaz lehet?

Figyelt kérdés
mi még csak próbálkozunk a babucival de vagy négy fogam amalgámmal van tömve már évek óta, ez tényleg igaz lehet?
2008. jún. 18. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Megoszlanak a vélemények.Mikor én terhes voltam senki nem kérdezte töllem van e amalgán tömésem.Orvosra gondolok.Én ugy tudom a terhesség allatt nem lehet a tömést bántani,kicserélni,stb.Állitolag akkor szabadulnak fel méreg anyagok.
2008. jún. 18. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én 13 hetesen voltam fogorvosnál és a doktornőnek mondtam h van 4 amalgám tömésem, de azt mondta h terhesség alatt nem bolygatja meg, majd utánna, nem lesz semmi bajom sem.

27 hetes

2008. jún. 18. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én kizártnak tartom, hogy ilyesmi bármi hatással lehet a babára. Ha próbálkoztok a babával, nem árt egy látogatás a fogdokinál, ha lehet panoráma röntgennel, hogy megnézze, nincs-e vhol gyulladás. Ez akkor is érdemes, ha nem fáj a fogad. Ha elmész, feltehetsz neki minden kérdést, ami aggaszt, és ő biztosan szakszerű választ ad.

2008. jún. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
6hetes vagyok tegnap tömték a fogam
2008. jún. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 5 amalgámtömésem van, 20 hetesen voltam fogorvosnál, aki mindent rendben talált, majd hozzátette, ha vége a szoptatásnak, kicseréli az összes am. tömésem. Terhesség alatt nem szabad megbolygatni!!!
2008. jún. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, lényeg hogy egyenlőre hagyjam majd szülés után áttömetem őket
2008. jún. 18. 15:22
 7/7 anonim ***** válasza:

Néhány évvel ezelőtt kitalálták, hogy az amalgám mérgező, de azért annyira mégsem, hogy mindenkinek minden tömését kicseréljék (pedig én is rendszeresen járok fogorvoshoz, nincsenek túl jó fogaim).

Ha nincs vele gondod, akkor nem fog problémát okozni, én ellenőríztettem a fogaimat, és azt mondta a fogorvos, potyog a tömésem. Ez sokkal rosszabb, mert folyamatosan a szervezetbe jut, mint hogy ha egyszer gyorsan kicseréli. Mellesleg gondolj bele, ha valakinek a terhesség alatt érzékeny lesz, bedurran egy amalgámos foga, akkor sem mondja azt a fogorvos, hogy kedves kismama, tűrjön 9 hónapig, majd jöjjön vissza.

Mellesleg tízegynéhány évvel ezelőtt a kismamáknak is amalgámmal tömték a fogát, ha kellett, és az ráadásul nem is szilárdult olyan gyorsan, mint a mostani tömések.

Nem kell ennyire parázni mindenen, ha a fogorvos hozzá is nyúl, azért teszi, mert oka van rá, ha nincs vele gondod, akkor meg nem kell aggódnod.

Szerintem túlaggódjuk ezt az egészet (ezzel én is így vagyok), de hát az ember lánya mindig a legjobbat akarja az ő kis picikéjének, és nem akar neki ártani.

Boldog babavárást, és kevés aggodalmat mindenkinek!

2008. jún. 19. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!