Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eper fogyasztása terhesség...

Eper fogyasztása terhesség vége felé?

Figyelt kérdés
Elsőre hülyén hangzik, hogy ez kérdés, de eszembe jutott, hogy gyereknek 3 éves korig nem lehet adni, mert allergizál, és valamelyik nap itt olvastam, hogy előfordul, hogy szoptatás alatt is kiütéses lesz a gyerek, ha az anyja epret evett. De mi a helyzet a terhesség végével? A placentán is átmegy vajon? Lehet, hogy pöttyösen születik szegény fiam? Nyugtassatok meg, hogy ti is ettétek, és nem lett allergiás! :)

2013. máj. 26. 08:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bátran egyél epret, mert nem lesz baja, és főleg nem fog pöttyösen születni. (Sőt szerintem ha pocakban hozzá szoktatod, kevesebb az esély, hogy kint allergiás legyen. ez a magán véleményem) A mogyoró, dió, tej, liszt stb. érzékeny babák sem születnek pöttyösen, hasmenéssel, fulladással, csak mert anyukájuk vajas kenyeret és diót evett előző nap vacsorára.
2013. máj. 26. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nagyon remélem,hogy nem. Én naponta kb. 1 kilót csipegettem el,máns nem kellet. Plusz turmixnak,levesnek is csináltam. Én ma töltöm a 38. Hetet, tényleg remélem,hogy ez max. valami divat lehet,annyit vettem észre,mintha jobban vizesednék,de ez sem biztos,hogy összefüggésben van az eperfogyasztásommal.
2013. máj. 26. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nekem sem mondta senki, hogy nem szabad, az gondolkodtatott el, hogy valamelyik gyereket már a szoptatás alatt "kiüti" az eper. Amúgy én is kilószámra vagyok képes enni. Nem akarok senkit paráztatni, nehogy megijedjetek! :)
2013. máj. 26. 09:07
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ettem a terhesség alatt.

Szoptatok, most már nem merek enni.

2013. máj. 26. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A szoptatás azért más. Ott azért gyengébb a védelmi rendszer mint pocakban. A szoptatásnak célja, hogy minden be jusson a babához, mert így szokja meg az ételeket. Ha valami puffasztót eszel terhesen az se a gyereket puffasztja fel ha nem téged. Viszont ha puffasztót eszel szoptatás alatt akkor okozhat a babának is hasfájást.
2013. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is ettem sok epret terhesség alatt, semmi baja nem lett a fiamnak. (pont egy éve ilyenkor és jún. elején született)

A védőnőm engedélyével pedig 1 éves kor után vele is megkóstoltatom, a héját lehámozom, és úgy már lehet előbb is mint 3 év.

2013. máj. 26. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is ettem,3hete szültem,semmi baja a lányomnak!Sőt most szoptatok,és nagyon megkívántam,megettem 2-3dbot,hogy nem-e lesz pöttyös aztán,vártam 2napot,nem lett az,megis ettem egy kis tányérral,semmi baja nem lett!Védőnöm azt mondta bármit kipróbálhatok,hogy egy kicsit eszek,nincs baja akkor ehetem:)
2013. máj. 26. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan egyél, nem lesz pöttyös :) Én is folyton eszem, meg első babánál is ettem. A gyerekorvosunk szerint pedig szoptatás alatt is nyugodtan lehet enni, először nem tonnaszám, de ha nem pöttyösödik a baba, akkor sokat is, és ha nem allergiás típus a gyerkőc, akkor 1 évesen már ehet, az én fiam magának szüreteli, és tolja a kis arcába, 13 hós :)
2013. máj. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, egészen nyugodtan eszem. :) És reménykedem, hogy nem lesz allergiás típus (bár erre nem sok esély van, ha bármit is örököl e téren).
2013. máj. 26. 18:09
 10/12 anonim ***** válasza:

A különböző dolgokhoz érdemes óvatosan hozzá szoktatni a kicsi szervezetét, de másokat is hallgass meg.

http://www.youtube.com/watch?v=v9kz6N0lwaM&list=UUssTTBV2sns..

2013. máj. 27. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!