Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor mondjam el 3 éves...

Mikor mondjam el 3 éves lányomnak hogy tesoja lesz és hogyan?

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok..Ti hogy mondtátok el??

2013. máj. 27. 09:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi még csak az elsőt várjuk, de már gondolkodtam ezen. Az első trimeszter magas kockázata miatt én várnék vele, mert egy kisgyereket talán jobban megvisel a veszteség érzése, mint egy felnőttet, aki ésszel tudja, hogy ez, még ha ritkán is, de benne van a pakliban. Én szerintem a genetikai uh után mondanám el neki, ha már minden rendben van a tesóval, normálisak az értékei, szépen fejlődik. Utána viszont bevonnám a fejlődésébe, néznénk képeket, bejöhetne hasi uh-ra, hallgatnánk otthon a szívhangot, hogy érezze át, hogy mi történik.
2013. máj. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Én akkor mondtam el, amikor 4 d-s ultrahangra mentünk, kb. 20-22 hetes voltam. Kinevetett, hogy jó, akkor az ő hasában is van egy baba, és belerakott a pulcsija alá egy játék babát. Szerintem még bőven ráérsz, nekik baromi hosszú 7 hónap, amíg kibújik, ráér még a felkészítés...
2013. máj. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
3évesen már nagyon okos és értelmes, simán elmondhatod neki, én fiam két éves volt amikor elmondtuk,hogy tesója lesz,annyira nem érdekelte de tudomásul vette, miután megszületett a húga, nagyon érdeklődő volt, szeretgélte.
2013. máj. 27. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát én is így tudom hogy nem érdemes annyira hamar mert nekik az időérzékük még annyira nem jó és azt hiszi hogy már nemsoká jön az a kistesó holott még hátra van vagy 7 hónap...

Én is vártam vele, előtte csak annyit mondott anya mekkora pocakos lett sokat ettél?:)) Aztán olyan 222.hét környékén mondtuk el amikortól tényleg látszott már a hasam rendesen de még úgy is sokáig tartott neki kivárni, mondtuk hogy ősszel stb. de neki ez se sokat mondott még.

2013. máj. 27. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat..)

Én is ugy gondoltam hogy mikor már ugymond biztos a dolog...

Csak azért kérdeztem lehet érez valamit mert bujik a hasamhoz..de mindennaposan már.. lehet érzi...

Tegnap még azt is mondta hogy apa hoz nekem tesot..)

Hát akkor a megérzésre hagyatkozunk...

De ha most mondanánk neki tuti hiszti lenne hogy most rögtön akarja...mert nagyon akar tesot.)

2013. máj. 27. 09:24
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is 3 éves lányom van, a 2. babánk éppen a 3. szülinapján fogant meg. 6 hetesen vérezni kezdtem, így 7 hetesen elmondtuk neki, mert folyamatosan feküdnöm kellett, semmi megterhelés, így muszáj volt elmondani neki, hogy miért nem tudok annyit játszani, szaladgálni, emelgetni meg foglalkozni vele. Nagyon-nagyon örült neki. De ha nem lett volna a vérzésem, nem mondtam volna el olyan hamar, mert ugye mi van ha bármi történik, hogy fogadná szegénykém, hogy beleéli magát, hű de jó kistesó, aztán mégse. Tehát ha nem lett volna a vérzésem, akkor úgy csináltam volna, hogy a 12-13. hét körül mondtam volna el, mikor már kezd is meglátszani a pocak. Meg aztán így nagyon hosszú volt neki az idő, nem győzte kivárni, és minden nap többször megkérdezte, hogy megszületett már? Mikor születik már meg? Ilyenkor nagyon sajnáltam szegénykémet, mert mindig csak azt tudtam neki mondani, hogy majd nyáron.

Még van 2 hónapom, már nem olyan türelmetlen, de nagyon várja, és sokat ölelgeti puszilgatja a pocakomat, és mindig mesél, hogy majd ringatni fogja, meg odaadja a játékát, stb.

Tehát én kb akkor mondanám, el, mikor már gömbölyödik a poci, kb 12-14 hetesen.

2013. máj. 27. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor én is kb 12 hét környékén mondom el!
2013. máj. 27. 09:29
 8/22 anonim ***** válasza:
91%

Még a tervezés fázisában kérdezgettük, hogy szeretne-e kistesót, akivel játszhat, mesét nézhet, stb. Mivel a szomszédban van egy korabeli pajtása, akinek van kistesója, így nem volt nehéz elmagyarázni neki, hogy mit is jelent ez, főleg, hogy látja, hogy tologatja a babakocsiban a kisebbet, meg szeretgeti. Mikor siketült a baba, akkor meg annyit mondtunk, hogy most már anyára -anya pociájára nagyon kell vigyázni, mert ott növekszik a kistesó. Voltak kérdések, hogy "lenyelted a pici babát?" meg, "mikor engeded ki a tesómat a pocidból?" de nagyon figyel azóta is rám, este megmossa tusfürdővel a "tesóját" és mondja neki, hogy mindjárt kész vagyunk, meg hogy majd odaadja neki a takaróját, hogy ne fázzon, kérdezi, hogy majd ő is tolhatja -e a babakocsit, meghallgatja a pocakban, hogy beszél-e már,stb.

Amúgy fiú, és 3.5 éves. Okosak a gyerekek, ha látja, mit jelent a "tesó", akkor megérti hamar, és örülni is fog neki.

2013. máj. 27. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%
Nekem könnyű dolgom van, mert ő kérte a tesót, és akkor mondtam, oké, majd növesztek a pocimban. 3 éves sem volt, amikor egyszer nekem szegezte a kérdést: és a p_ncion jön majd ki? :O Nem tudom, honnan vette.
2013. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Aranyosak..))

Kislányom is akart tesot már kb 1 éve mondogatja de az utobbi időben minden napos lett a tesot szeretnék apa vegyen tesot stb...

Játszotéren is ha lát testvérpárt akkor mondja hogy neki miért nincs?Ugye lesz..ugyhogy tényleg nagyon okosak...

Hát lehet még a 12 hét előtt el kéne mondani mert akkor talán kicsit kimélne....nem kéne emelgetnem stb...nem tudom mit kéne megint elbizonytalanodtam...

De sztem ő érzi hogy teso lesz..)

Hu na majd akkor kitaláljuk...várni is kéne meg nem is...

2013. máj. 27. 09:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!