Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerdán leszek 10 hetes és...

Reni0929 kérdése:

Szerdán leszek 10 hetes és Duphaston magzatvédő vitamint szedek. Mikor várható h megmozduljon a baba és milyen érzés?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 11:41
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%
A duphaston nem magzatvédő vitamin hanem progeszteronpótló gyógyszer, a mozgását változó ki mikor érzi általában a 16-20 hét körül.
2013. jún. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%

A vitamin meg a mozgás hogy függ össze?

Egyébként első babánál általában a 16-20. hét körül érzem majd először, és olyan, mintha bugyborékolna valami a pocakodban.

2013. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
érzed- érzik a kismamák*
2013. jún. 3. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Ezt jobb tisztaba tenni, nem vitamint szedsz, hanem hormonpotlo gyogyszert! Tehat, ha akarsz, szedj vitamint, mert az a duphastonnal nincs elintezve (legalabb folsavat). A duphastont meg a terhesseg megtartasara kaptad. A mozgas erzekelesehez egyiknek sincs koze, akkor fogod erezni, mint mas is, valamikor 16-20. het kozott.
2013. jún. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:
kedves első:mi a véleményed erről a gyógyszerről?
2013. jún. 3. 11:47
 6/35 A kérdező kommentje:
csak ezt a gyógyszert kell szednem a 12.hétig
2013. jún. 3. 11:48
 7/35 anonim ***** válasza:
Nem az elso vagyok. De ez egy eros hormonkeszitmeny, az ember nem szedi be hobbibol, mint a vitamint, de biztos indokoltnak latta az orvos, ha felirta. Fenyegeto veteles eseten szoktak adni, ilyenkor az ember inkabb beszedi, nem a mellekhatasokon agyal. Varhatoan a 12-13. het korul abbahagyatja a doki. (nem mindenkinel, de 90%-ban) En is szedtem hormont.
2013. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
71%
Minek írták fel a Duphastront? Én egy vetélés és egy komoly vérzés miatt kaptam ezt a gyógyszert. Ez nem magzatvédő és nem is vitamin. Sárgatest pótlásra való, hogy a magzat megtudjon jobban tapadni. Mellékhatása is van pl. fiúknál hugycső rendellenességet okozhat. Szóval ha nincs indok arra, hogy szedjed akkor javasolnám egy másik orvosnak a véleményének a kikérést is elég sürgősen. Semmi köze a duphastonnak a magzat mozgáshoz. Többedik babánál 16-18 héten szokták érezni a mozgást, első babánál 18-20 héten. Én 16 hetes vagyok az enyém még nem mozog. Kaparászó, bugyborékoló érzés.
2013. jún. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
8 as vagyok. Még annyi, hogy a folsavat jó lenne szedni, mert az megelőzi az idegcső záródási rendellenességeket(pl. nyitott gerinc), szóval megint csak felelőtlenség ha ezt az orvos nem mondta el.
2013. jún. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
Ha progeszteron hiányod van segíthet a baba megtartásában, de magzatvédő vitamitn külön kell szedni.
2013. jún. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!