Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerdán leszek 10 hetes és...

Reni0929 kérdése:

Szerdán leszek 10 hetes és Duphaston magzatvédő vitamint szedek. Mikor várható h megmozduljon a baba és milyen érzés?

Figyelt kérdés
2013. jún. 3. 11:41
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
A Duphaston mellékhatásaival kapcsolatban én szkeptikus vagyok, szerintem ne ijeszgessük a kérdezőt. Tényleg nem vitamin, hanem hormon, viszont rendszerint adják terheseknek, ráadásul jól felül is becslik a szükséges adagot, pont azért, mert bajt azzal nem csinálhatsz, ha segítesz a petefészeknek sárgatesthormont termelni. Van, akinek a 16-20. hétig is adják, nekem 8-13-ig kellett szednem.
2013. jún. 3. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:
tavaly volt egy vetélésem és a mostaninál véreztem.ezért kaptam a gyógyszert.2 hét múlva kell mennem a 12 hetesre.a doki azt mondta addig kell szednem 3x2 szemet.
2013. jún. 3. 14:31
 13/35 anonim ***** válasza:
De azt remélem elmondta, hogy nem szabd hirtelen abbahagyni hanem fokozatosan kell leépíteni.
2013. jún. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/35 A kérdező kommentje:
nem mondott semmit.válaszolva tudom h a kettő dolognak nincs köze egymáshoz csak érdekelt h milyen érzés ha megmozdul a baba.
2013. jún. 3. 14:36
 15/35 anonim ***** válasza:
Pedig ez nagyon fontos, ha hirtelen hagyod abba akár vetélés is lehet belőle.
2013. jún. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
Igen az is fontos a Duphastronnal kapcsolatban, hogy nem szabad abba hagyni hirtelen. Nekem 3x1 volt az adagom és talán 11 hét 2 naposan kezdtem csökkenteni 2x1 4 napig , utána 1x1 4 napig és utána vége talán 12 hetes és 3 naposan már nem szedtem semmit. (orvosi utasításra történt a csökkentés is) Nekem azt mondta az orvos, hogy 12 hét után már hiába is szedném ha nem tapadt meg addig akkor már nem is fog, és nincs értelme 14-26 hétig szedni. De tudom, hogy ilyen is van ahol tovább javasolt a szedése.
2013. jún. 3. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
Azért szokták javasolni a szedését a 14. hétig mert addigra veszi át a placenta a sárgatest szerepét és ha még nem vette át teljesen és nincs elég progi akkor gond lehet.
2013. jún. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Na az én dokim pont , hogy azt mondta, hogy a 12. hétig veszi át a placenta a szerepet, és utána már tök mindegy. (Ezt csak arra írom, hogy azért ahány doki annyi tanács a kismama meg lavírozzon)
2013. jún. 3. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Pedig nem a 12-13 héten veszi át ezt több dokitól is kérdeztem, mivel 3 kezelő orvosom is volt a terhesség elején.
2013. jún. 3. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, nekem is 3X2 volt az adagom, és nekem sem mondták, hogy fokozatosan csökkensem, de aztán ezt csináltam, és most hagyom abba (14. hét eleje) már csak napi fél szem. Hidd el, ártani nem ártasz vele, viszont a babának nagy segítség. Ettől függetlenül Neked még nem árt a folsav se, vagy olyan terhesvitamin, amiben az van.
2013. jún. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!