Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van olyan magzatvédő, amit...

Eszo kérdése:

Van olyan magzatvédő, amit recept nélkül is lehet venni? Utrogestan-hoz vagy duphaston-hoz hasonlóra gondolok!?

Figyelt kérdés
2010. jún. 5. 13:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Nincs, ezek hormontartalmú gyógyszerek,vénykötelesek. Ha baj van az orvos felírja, ha nem indokolt akkor felesleges ilyeneket szedni.
2010. jún. 5. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia én a pregnavit-ot szedtem a terhességem végéig, azt vény nélkül kapható 4 leveles, és 1000 ft szerintem az jó.

ez amúgy egy általános vitamin -ásványi anyagot tartalmazó készítmény béárki szedheti de semmivel sem rosszabb szerintem mint az elevit, amit annyira imádnak én a femibiont szedtem eleinte utána tértem rá a pregnavitra.

2010. jún. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2. nak: a kérdező szerintem nem a vitaminokra gondolt, hanem a magzatmegtartó hormonkészítményekre, ugyanis utrogestan és a másik ilyen.

ezeket csak vényre lehet kapni, orvos írja fel vizsgálat után, ha indokoltnak látja.

ha gond van és az orvosod nem írt fel, érdemes felkeresni egy másik dokit.

2010. jún. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

bocsi..igen magzatmegtartóra gondoltam..nem vitaminra!

több mint egy hete barnázom, de két doki sem foglalkozott vele..ezért gondoltam, hogy hátha van olyan amit kaphatok vény nélkül is, mert 1 hét múlva kell visszamennem kontrollra..de félek, hogy már késő lesz! :-(

2010. jún. 5. 15:29
 5/7 anonim ***** válasza:

bocsika én vagyok aki a vitamint írta :-)

mi az hogy a doki nem foglalkozik vele?????

akkor nyugodtan kérd a gyógyszetáros véleményét ő biztos ajánl valamit. Az meg hogy a doki nem törődik vele..akkor menj máshová, vagy lépj ezügyben nehogy vmi bajotok legyen..

2010. jún. 5. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem van másfél doboz megmaradt Duphastonom (20+11 szem), enyhe vérezgetésre írta fel az orvos, aztán pár nap múlva kiderült, hogy méhen kívüli terhesség okozta. :-(( Kell az alapos orvosi vizsgálat, bár az orvosom anno azt mondta, mindent vagy semmi alapon működik leginkább a dolog, és ha nem akar megmaradni a terhesség, akkor a legtöbbször nincs mit tenni.

2010. jún. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Úristen! Menj magánrendelésre hátha ott foglalkoznak veled! Addig menj míg ki nem derül mi van!!!!

Nekem így kezdődtek a vetéléseim, nem riogatás, lehet más ok is, de tényleg menj a végletekig.

Én Utrogestant szedtem a 16-ik hétig.

2010. jún. 9. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!