Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség vége felé mindenhol...

Terhesség vége felé mindenhol csinálnak tenyésztést kenetből? Mi a jelentősége?

Figyelt kérdés
34 hetes vagyok, az orvosom 37+6re hívott vissza és nem említett ilyesmit.
2013. jún. 3. 13:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Azért van ha van neked fertőzésed vagy bármi nem legyen a babának baja a szülésnél!
2013. jún. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
meg nézik van-e baktérium a hüvelyedben. Ha van akár ez befolyásolhatja hogy természetes úton szülsz-e vagy ah meg is szülheted természetes úton utána lehet kell antibiotikuomot kapnia a babádnak. pl e colli baktériumnál szokott igy lenni avgy strepto coccus-nál.
2013. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 morisszon ***** válasza:

Szia!

35 hetes kismama vagyok, egy hete vett a dokim kenetet. Én ezen az oldalon olvastam utána: [link]

Szerintem mindeképpen kérdezz rá a dokinál! Vagy ha nem fogadott dokid van, akkor hívd fel a védőnőt, mert ő is tudja, hogy ilyen vizsgálatok szükségesek a terhesség vége felé!!

Boldog babóvárást!!

2013. jún. 3. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy a fentiek már elmondták, a hüvelyben található baktériumok miatt csinálják. Hogy szüléskor a baba miket kaphat el, illetve néhány kivételes esetben császár metszést javasolnak inkább. pl. xv baci ha a baba szemébe megy szüléskor és nem kezeik súlyos látás romláshoz vezethet. Minden esetben megcsinálják ezt a tenyésztést. (orvostól, kórháztól, várostól függetlenül)
2013. jún. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
HHmm ez érdekes. Fogadott dokim van és évek óta hozzá járok, mindig megbízható volt. Most nem küldött uh-ra ami elvileg kötelező lenne, csak a saját gépén nézett rá (18 hetesen kórháziba küldött) és vérvételre sem küldött, de oda azért elmentem a védőnő adta a beutalót. Lehetséges, hogy nála ez máshogy működik? Ennyire figyelmetlen nem lehet.. UH-t kérdeztem azt mondta nem kell már menni, erre most hogyan kérdezzek rá, hogy ne gondolja hogy benne kételkedek?
2013. jún. 3. 14:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Hát én nem tudom máshol mi a szokás, de én eddig a környezetemből úgy hallottam, hogy a terhesség alatt legalább 4 UH szükséges, amit szakember csinál. A nőgyógyász szakember természetesen, de van aki kifejezetten az UH ra specializálódott és ő jobban észre vesz dolgokat, mint egy sima nőgyógyász. Vérvétel szint 4 alkalommal kötelező talán és a cukorszint mérés szintén kötelező. Ez a kenetvétel megint csak kötelező mert komoly problémák lehetnek belőle.
2013. jún. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Sógornőm tavaly átesett a streptococcus szűrésen, amit minden kismamának megcsinálnak, kenetet vesznek le. Neki pozitív lett, kapott antibiotikumot de a hülye azt gondolta hogy ő ezt ugyan nem szedi be. Így a vajúdás alatt nyomták bele infúzióban az antibiotikumot, majd megvizsgálták a fiát aki elkapta, pedig császármetszés lett a szülés vége, úgyhogy az újszülött babájába kellett beadnia napokig az antibiotikum szirupot. Ami az UH-okat illeti, én a Margit Kórházba járok terhesgondozásra, 4 "kötelező" UH van, a harmadik a 28-32 héten, a negyedik a 36. héten. Nekem is fogadott orvosom volt a 12.hétig, még a kiskönyvemet sem töltötte ki, nekem kellett szólnom hogy ugyan már.. és alkalmanként 10 ezret kért. Amióta TB alapon járok azóta rendes ellátást kapok, persze nem ülök szép és kényelmes székeken, és várnom kell van hogy 2 órát, de ellátnak rendesen.
2013. jún. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A 12 hetes UH-t magánban csináltattam, utána a 19. héten volt kötelező, amit az orvosom csinált, de a magánrendelőjében nem csinálhatja, így a kórházba kellett mennem. 26 hetesen 4D, de ehhez semmi köze nem volt, azért a leletet megnézte, meg többszőr rá nézett a rendelőjébe, de ennyi. Vérvétel, cukor meg volt. Nem értem ha ennyire fontos ez az eredmény akkor miért nem monda..Pénteken felhívom és valahogy rákérdezek.
2013. jún. 3. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!