Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetes kismamik hogy vagytok...

20 hetes kismamik hogy vagytok? Baba sokat mozog? Kívánósak vagytok? Mennyit híztatok eddig? Csodás babavárást mindenkinek!

Figyelt kérdés
2013. jún. 6. 11:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Hello!

Még nem érzem túl sokat, egyáltalán kb másfél hete érzem, pedig már alig várom, hogy kirúgja az oldalam! :D

Panaszom/tünetem nincs, néha fáj/szúr/feszül/picit keményedik a hasam, de azt mondják, ez nem vészes még. Annyi, hogy a derekam meg a hátam mostanában már fáj. 5 kg-t híztam, semmi hányás nem volt az első trimeszterben, most meg főleg nincs :D

Te hogy érzed magad? Fiú/lány?

24/N

2013. jún. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Nekem a második babám, én már a 11. héttől érzem a mozgását az orvos és a védőnéni döbbenetére. Az átlagostól eltérően azóta szívhangot is hallgatunk, pedig ez csak a 16. héttől jellemző. Az első babánál én is később éreztem a magzatmozgást. A pocim nekem is gyakran megfeszül, bekeményedik. Én sajnos már kórházban is töltöttem egy hetet, mert a doki a 12 hetes hüvelyi uh. során megszúrta a méhlepényt, minek következtében nagyon erősen véreztem. :( 2 és fél kg-ot híztam eddig, aminek nagyon örülök, mert az elsővel jól belehúztam. :) Egyébként elvileg most kislányunk lesz.

2013. jún. 6. 12:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Kerdezo, jesszus, hogy tudta a doki uh-n megszurni a lepenyt?! Biztos megvertem volna...

En csak vasarnap toltom be a 20. hetet. Elso babam. Nekem nehez volt az eleje, veszelyeztetett voltam, most mar viszont fel vagyok oldozva minden korlatozas alol, mar ossze is szedtem magam (sok fekves miatt legyengultem az elejen), igy jo a kozerzetem. 2 hete mar zumbazni jarok (baba elott is sokat zumbaztam). Fekves megtette a hizlalo hatasat, eddig 3,5 kg-nal tartok. Ritkan fordul elo, h kimondottan kivanos vagyok, probalok nagyon tudatosan taplalkozni, de neha a korulmenyek keresztul huzzak a szamitasaimat, pl tegnap meglatogattam anyut, krumplilevese volt es grizesteszta. Nagyon finom volt de hat... A makra elegge ra vagyok kattanva, bar reszben ez is tudatos, ajanlom mindenkinek, rengeteg kalcium es vas van benne! (en nem szedek es nem is szedtem vitamint)

En is kb masfel hete ereztem eloszor, par nap szunet, most mar majd minden nap erzem. De mindig annyira orulok neki! Mar nagyon varom, h rendszeres legyen es igy is aktiv kapcsolatba tudjak lepni a kisfiunkkal! :-)

Hatalmas hasam van szerintem, de masok is mondjak. A fenekem es a melleim is megnottek. Nagyon remelem, h sikerul 10-12kg korul megallnom majd - hacsak nem fogok vizesedni...

Igazabol egy dolog van csak ami zavar, mar az elejen nagyon pattanasos lettem es azota sem mulik, olyan gusztustalan sarga, gennyesek. Csak egy kb 4cm-es teruleten a szamtol balra. Azt mondtaxa doki az elejen, h ezt a bal petefeszkem csinalja, mert onnan jott a baba. Abban remenykedtem, h a 2. trimeszterben el mulik, de nem... Es is tovabbi boldog babavarast kivanok mindenkinek!

2013. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szombaton leszek 20 hetes,kisfiúnk lesz.Baba hétfő óta mozog erőteljesen,úgy hogy szemmel látható és apa is érezte kezével.Egyébként én is 11.héttől érzem,ő a második babám.Hányingerem hányásaim elmúltak,bár ha olyat eszek,ami nem tetszik,akkor émelygek.Mostanában elég nehezen mozgok,fáj minden csontom,,derekam.Eddig (2 hete mértek)1 kg-ot híztam,de a pocak nagyon nagy!Kívánok főleg húsféléket,narancslét,nyers répát.
2013. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!