Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet, hogy mégis van szívhang?

Lehet, hogy mégis van szívhang?

Figyelt kérdés

JÁrt már valaki úgy, hogy missed ab miatt műtétre kapott időpontot, mert 7 hetesen eltűnt a szívhang?

Amúgy a baba méretei szerint szépen fejlődik/ött (1 hét alatt több, mint 2X akkora lett), petezsák szabályos.

Lehet, hogy csak az UH "tévedett"?

Pici vérzés, hasszurkálás,menstruációszerű fájdalom van, de most lenne aktuális.

Lehet, hogy vannakmég csodák? :S


2009. okt. 8. 12:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos elég kicsi az esélye. Legalábbis amikor nálam fordult elő ugyanez, az orvos nagyon alapos volt, elég hosszassan kereste azt a szívhangot, de nem volt:( Ha medig vérzel és görcsölgetsz, akkor lehet, hogy megindult magától a vetélés. Szerintem ebben ritkán tévednek.
2009. okt. 8. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen-egyszer olvastam itt hasonlót. Egy kismama erősen vérzett és görcsölt, az orvos már ki akarta kaparni, amikor valami csoda folytán mégis talált szívhangot. A kisfiú egészségesen megszületett.
2009. okt. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is olvastam nemrég ilyet, hogy nem látták a szivhangot, elakarták küldeni műtétre. A kismama elment másik orvoshoz uh-ra, ő pedig látta a szivhangot.

De sajna szerintem ez ritka. Azért kivánom, hogy neked hallják a baba szivhangját!! Sok sikert!

2009. okt. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt ilyen sajnos. A petezsák nőtt szépen, és szabályos is volt, 1 hét elteltével azonban mégsem lett szívhang. És közben már vérezgettem, egyszer pirosan fél órát, többször meg barna folyásom volt. Sajnos műtét lett a vége. :(

Akkor nekem is írtak csodákról, mert vannak!!! Csak nem mindenkinek adatik meg... :(

Kitartást neked, és sok erőt!

2009. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Csodák vannak, az én esetem is ilyen volt. Nekem 6 hetes UH nem volt szívhang. A dokim mondta, hogy várjunk még egy hetet, de ne reménykedjek. Aztán egy hét múlva mikor már műtétre voltam kiírva, mentem kontroll UH-ra és meglátták a szívhangot. Ott sírtam el magam. Most 14 hónapos az egészséges kislányom (igazi küzdő).

Bárcsak mindenkinek megadatna ez a csoda!

2009. okt. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

5 hetesen bevéreztem, irány az ügyelet. Az ultrahang csak megvastagodott méhnyálkahártyát látott, azt is a normális alsó határán. Mondanom se kell, mennyire féltem, hogy mi lesz.


Alig vártam a 6 hetes ultrahangot. Ott már látszott a petezsák, benne a rizsszemnyi babó, tehát nőtt, de nem volt még szívhang, amire annyira vágytam. :-(


Remegett a gyomrom a 8 hetes ultrahang előtt, hogy vajon lesz-e szívhang, vajon eleget nőtt-e a baba, vajon él-e még egyáltalán. És élt, szaporán vert a kicsi szíve. :-)

2009. okt. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha kétszeresére nőtt akkor nyilván él, ergo szívhang is van. Nem értem... most hány hetes vagy? mikor volt ez a bizonyos uh, ahol 2x akkora volt de nem volt szívhang? előtte már volt egyszer szívhang, vagy csak most várjátok?
2009. okt. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkiek a válaszokat!

Kedves utolsó válaszoló. Ez az UH ma volt, holnapra már ki is írtak műtétre. Ez a 7. hét (eleje), CRL 10 mm (petezsák nem tudom mekkora). Azelőtt pont egy hete (6 hét) volt egy másik, akkor CRL 3 mm volt, ott volt először szívhang, de azt is elég hosszan kellett keresni, néha látszódott csak -talán mert akkor "indult be". PIci remény, hogy most nem keresték olyan sokáig, talán pont úgy volt az UH feje, hogy nem látszott....Bárcsak úgy lenne! :-(

2009. okt. 8. 16:32
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Már írtam neked egyszer...

Szerintem kerestetsd vagy fél óráig azt a szívhangot több dokival is holnap! Mert 6 hetesen és 7 hetesen is megfelel a babád mérete a korának!!!

Nagyon szorítok!!

2009. okt. 8. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
nagyon aranyos vagy, köszi! :)
2009. okt. 8. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!