Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első kisbabánkat várjuk! Mi...

Első kisbabánkat várjuk! Mi mindent kell beszereznünk a kisbabánknak és a mamának?

Figyelt kérdés

A légzésfigyelőtől az utolsó kizoknig minden érdekelne! Nem szeretnénk, ha bármi kimaradna, persze tudom útólag is pótolhatjuk még. Kb. miből mennyi kell? (pl.: kisruhák , body stb...) Anyukának mi mindenre lesz szügsége a korházban és szülés útán?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2013. jún. 7. 19:40
 1/3 anonim ***** válasza:
72%
2013. jún. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

sok minden egyéni igény kérdése. pl. mellszívó. én tuti nem veszem meg előre, hiszen nem tudom, fog-e kelleni? én légzésfigyelőt beszereztem, de van, aki nem szereti vagy nem akarja használni.

egyelőre a vitamin és majd 1-2 kismama ruci a fontos, a többinek meg olvasgass utána, függ attól is, mikori baba lesz, nálunk ősziek, ezért meleg ruci kell majd, amit persze most nyáron alig kapni:)

ami fontos, az a babakocsi, kiságy, pelenkázó, ezeknek sokáig fogsz utána járni:)

2013. jún. 7. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Első babánkat várjuk és gyakorlott anyukáktól kapva sok segítséget, ez lesz a babakelengyénk (vagyis javarésze megvan már... rohan az idő)


Egy része evidens, de azért leírom:

1 kiságy

1 belevaló matrac: (kókuszmatracot javasolják, de generációk nőttek fel szivacson... mi kókuszt veszünk majd)

Ágyneműszett: (Ezzel szerintem, ráértek később is. Drágák is, és eleinte nem is kell párna, a kis feje alá tökéletes egy puha, vékonyka pléd, vagy textilpelus, takarónak meg tökéletes, hogyha veszel egy plédet. Mi nem is vettünk.)

2-3 váltás ágynemű: ha mégis vennétek (ha kikerül a palustartalom, azonnal tudsz cserélni, nem kell várni, míg megszárad)

2-3 gumilepedő: hogyha kifolyik a dolog, ne a matracra menjen

2-3 lepedő: gumis szélűt célszerű, hogyha fészkelődik, ne gyűrődjön fel

1 pelenkázólap: igény szerint tudsz válogatni, de pelenkázhatsz akár ágyon is, csak kényelmetlen hajolgatni

1 pelenkázóállvány vagy komód: kényelmi szempontból, illetve tudod a baba dolgait elkülöníteni

1 babakocsi: hogy ne kelljen cipekedni

1 babahordozó: kocsiba tudod rögzíteni ugye, és nagybevásárlásnál jobb, mintha babakocsit tolnál.

1 mózeskosár: ha benne van a babakocsis szettben nagyon jó, de egyébként hamar kinövik, viszont kényelmesebb nekik eleinte, mintha ide-oda hordozóba raknád

3 cumisüveg

2-3 db 1-es méretű cumi: én 4-et vettem, hogyha ellopnák a kórházban, azért legyen otthon

minimum 2 csomag popsitörlő (lehet, hogy a kórházba is vinned kell 1-et, és jó, ha otthon is vár legalább egy csomag.)

20-25 db textilpelus: ez ugye gyorsan cserélődik, mert lebukja, összekenni... napi mosásba kerülnek

1 sterilizálószett: a mikrós tökéletes, és olcsóbb is, mint az elektromos

1 cumisüvegmosókefe

2-3 db tetra kifogó fürdetéshez

2-3 db frottír kifogó/törölköző

1 db kiskád (stabilan rögzíthető, jó az állványos)

1 légzésfigyelő (engem megnyugtat, hogy van)

1 kis babakefe, a koszmó kifésüléséhez

1 körömvágó olló

1 porszívóra csatlakoztatható orrszívó

1 szett anyatejtároló, ha szoptatni szeretnél... én Tommee Tippee-set vettem, 6 db kis tárolót, fedővel... azt mondják, ennyi elég is

Mosdókesztyű (én vettem 2-t, van, aki jónak tartja, van, aki fölöslegesnek)


Ruhák: (mi ezt vettük augusztusi babánknak, kislány lesz)

2 db napozó, ujjatlan

4 db rövidujjú body

3 db hosszúujjú body

1 db ujjatlan body

2 db kardigán, vékony

1 db kardigán, vastagabb

5 db kisnadrág

3 db kisruha

1 db boleró (nekem tetszett, de hanyagolható egyébként)

2 db szoknya

5 db póló/tunika

3 db harisnya (ezt kell venni, de ennyit tervezek)

2 db kocsicipő

1 db sildes babasapka (de van ugye 2 db cérnasapink)

Hálózsák: van, aki ajánja, van, aki nem... én beszerzek egy ujjatlant, aztán meglátjuk, hogy szereti-e)

(Még gondolkodom, kell-e valami... de 56-os méretből ennyi szerintem, elegendő. Napi 3 öltöztetéssel számolok. De ugye nem lehet tudni, hogy mekkorának születik... Van, aki hetekig használja az 56-os ruhákat, de van, aki csak pár napot)


Kórházba:

1 db tusfürdő

1 db testápoló

(Fogkefe, fogkrém, fogmosópohár, féső/hajkefe, hajgumi, hajpánt, ilyesmik)

1 csomag extra nedvszívó betét, nagyobb csomag, vagy eldobható gyermekágyas betétes bugyi (1 csomag), a szülés utáni vérzés kapcsán

Ha betétet veszel, akkor vigyél 4-5 db olcsó bugyit is, amit nem sajnálsz összekenni, ha elcsúszna a betét.

Jó, ha viszel higiéniai okok miatt papír wc ülőkét... nem fontos, de jobb az elővigyázatosság-alapon.

1 doboz melltartó betét, a szivárgó tejnek

3-4 szoptatós melltartó

3-5 hálóing vagy 5 pizsama alsó, 3 felső hozzá

1 köntös

1 csomag papírzsepi

(olvasnivaló, rejtvény, újság, majszolnivaló, innivaló, toll, személyes iratok, gondozási kiskönyv)


A babának a kórházba elvileg mindent kell vinni:

3-4 body

2 sapi

2 tapsikáló (karmolás elleni kesztyű)

1 csomag pelus (28 db-osat viszek, otthon egy 52 db-os vár majd)

1 csomag popsitörlő

1 hazahozós ruha (kisruha, harisnya, body)

Babakozmetikai kérdésekben érdeklődni kell a kórházban, kell-e vinni. Jó, ha megkérdezed a védőnőtől mit mond, miket kell majd venned, és azt előre beszerezve viheted a kórházba. Maximum nem kell, de legalább van, és ha kéne, nem kell kéregetni.)


Ha gondolod, és téli babátok lesz, írj bátran privit, van egy jó kis listám téli babákhoz, szívesen elküldöm.


29 hkm

2013. jún. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!