Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A mellkasomban már hetek óta...

A mellkasomban már hetek óta erős szorító-égő érzés van. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés
Először gyomorégésre gondoltam, de ezt akkor is érzem, ha nem eszek.Fokozatosan erősödik, és elmúlik.
2009. okt. 9. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Vérnyomásod? Érdemes lenne olyankor megmérni, nem jó a mellkasi szorítás.
2009. okt. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vérnyomásom jó, a pulzusom szokott magas lenni...
2009. okt. 9. 14:45
 3/5 anonim ***** válasza:
A panaszodat nagy valószínűséggel reflux (nyelőcső gyulladás) okozza, mely nagyon gyakori a terhesség alatt, és fő tünete az általad leírt égő érzés. Ez nem olyan jellegű, hogy mentőt kellene hívni miatta, de kezelni kell, illetve - nem túl valószínű, de - okozhatja komolyabb probléma is, tehát mindenképpen keress fel vele egy orvost, vagy a háziorvosodat, vagy a nőgyógyásztól/védőnőtől kérj segítséget! Nekem is többször volt már refluxom, kellemetlen tüneteket okoz (az általad leírt panaszon kívül köhögést, savas felböfögést, esetleg légzési nehézségeket). Kezelni diétával és/vagy gyógyszerekkel lehet. Jobbulást!
2009. okt. 9. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia ,Én is igy érzem,olyan mintha ülne rajta valaki,reggelente kiakarna jönni minden ,de persze nem jön:-(Nekem tesóm mondta a refluxot,neki is az van,állitólag savlekötő jó rá,én nem próbáltam még.Te mennyi idős vagy,én még csak 8 hetes.
2009. okt. 9. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

18 hetes vagyok.Szóval akkor érdemes utánajárni.Megemlítem akkor mindenképp egy dokinak.

2009. okt. 9. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!