Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy kell írásban bejelenteni...

Hogy kell írásban bejelenteni a terhességet?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy hogyan kéne ez az egészet csinálni már teljesen rástresszeltem. Eddig még dolgoztam, de már egy ideje eléggé rosszul vagyok reggelente és nem tudom hogy ilyenkor mi a menete a dolognak, betelefonálok hogy beteg vagyok és elmegyek táppénzre? Csütörtökön kell mennem először az orvoshoz, gondolom ő ad papírt a terhességről. Olyan a munkahelyen ahol nem tudok így dolgozni, egész napos emelgetés, vegyszerek vannak, amik gyakran sérültek és nem egyszer borult már a kezemre, szóval így én már biztos nem akarok dolgozni.

Ha már táppénzen vagyok, menjek be a papírral az igazgatóhoz és adjam át neki és mondjam hogy terhes vagyok? Már a terhesség előtt is folyton ezen járta az eszem hogy hogyan is kell majd ezt csinálni. Az igazgató egy nő, akit mindenki utál, nagyon szigorú és lenéző. Szerencsétlen dolgozók nem mernek elé állni semmivel, mert mindenért leordít. Szóval hogy csináljam ezt a bejelentés dolgot? Azt szokták itt írni hogy írásban kell hogy legyen nyoma. Írjátok már le légyszi hogy hogyan csináltátok. Nagyon megköszönném :)


2013. jún. 11. 18:57
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még annyi hogy azt olvastam hogy tértivevényes levélben jelentsem be. De azt hogy? menjek be a postára és adjam fel a levelet a cégnek a címére, amit nem az igazgató fog kibontani hanem aki vagy akik a leveleket kezelik? Meg akkor már nem is személyesen jelentem be, az olyan személytelen és rossz néven is venné ha eljönnék táppénzre és csak egy levélből értesülne hogy terhes vagyok. Bocs az értetlenkedésért :)
2013. jún. 11. 19:09
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én szóltam,hogy terhes vagyok és lassan keressen a helyemre mást.Aztán elmentem táppénzre és ennyi.De ha bunkó és van esély rá,hogy kirughat érte akkor elmész táppénzre és bemész szólsz,hogy mostantól táppénzen vagy,mert terhes lettél.Nem kell semilyen levél,hiszen táppénz már eleve hivatalos!
2013. jún. 11. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Akkor ha táppénzről megyek be szólni hogy terhes vagyok, nem kell tértivevényes pappírral bejelenteni?
2013. jún. 11. 19:32
 4/11 A kérdező kommentje:

és azzal mi a helyzet ha a munkahelyemen 2 főnök van?

- van a közvetlen felettesem, ő készíti a beosztást, tőle kell elkérni magamat ha valami dolgom van pl. esküvőre megy. és ő vett fel a céghez anno, hozzá mentem állásinterjúra is. pl.Kinevezésnél is ő szól, hogy akkor ez meg ez van, elvallom-e.

- és van a nagyfőnök az igazgató, akivel soha egy szót nem beszélek.

ezt olvastam most egy cikkeben: "Ideális, ha KÖZVETLEN felettesükkel a harmadik hónap lejártával közlik a tényt. Fontos, hogy a cégnél a vezető tudja meg először. Rossz fényt vet a dolgozóra, ha a főnök egy fecsegő kollégától értesül a változásról. Hiszen munkahelyi viszonylatban ő az a személy, akit leginkább érint a terhesség ténye, mivel minden valószínűség szerint át kell szerveznie a feladatokat...stb."


Szóval itt azt írja hogy a közvetlen felettesnek kell. Ha ez így van akkor sokkal könnyebb dolgom lesz, mert igaz hogy férfi, de jó fej, szereti mindenki.

2013. jún. 11. 19:44
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is kivagyok ettől már előre, pedig még én sem vagyok terhes, csak már nagyon szeretnék az lenni! :-)

Szóval megértelek...

A közvetlen felettesednek kell bejelentened, de a tértivevényes levél sem rossz, illetve hogy amikortól táppénzen vagy, már táppénzről mész be szólni.

Nekem azt mondták, hogy írjam le: Tisztelt XY! Én, YX Z munkakörben dolgozó kolléganő szeretném bejelenteni hogy ...hetes állapotos vagyok. Kérem ennek elfogadását: aláírás.

Hü...lyén hangzik, de a lényeg hogy akárhogyan is ott legyen egy papíron a te neved, az hogy állapotos vagy, és az ő aláírása, hogy tudomásul vette.

Az én főnököm se írná alá ha a kezébe nyomnám, szóval én sem tudom hogy hogy lesz.

Én a 14-inkább a 16. héten szeretném elmondani, és arra gondoltam hogy veszek egy alkoholmentes pezsit és sütit, összehívom a társaságot, és úgy mondom el mindenkinek. Szóval mindenki előtt a főnöknek. És valami olyan szöveggel, hogy van egy örömhírem (hiszen az!!!!). Biztos fog pofákat vágni, de nem engedem hogy elrontsa az én boldogságom!

Esetleg ugyanezt csinálom, csak behívom előtte az irodába, és szólok neki hogy most szeretném elmondani a többieknek is, hoztam sütit, bla -bla...

Jól hangzik, nem tudom milyen lesz a gyakorlatban! Sok sikert neked a nagy hír bejelentéséhez!

És ne felejtsd el: ez egy fantasztikus dolog, aminek örülünk!!!!!!!!!! :-)))))))

2013. jún. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen a munkáltatói jogkör gyakorlójának adnám, oda az orvosi igazolás másolatát és az írásos bejelentésemet az aláírásommal. A közvetlen főnök nem a munkáltatói jogkör gyakorlója. Valószínű a legmagasabb főnök az. De ha nem akarod kihagyni a közvetlen főnöködet, akkor előtte szólhatsz neki, csak szóban, mielőtt a nagyfőnöktől időpontot kapsz. Nem muszáj a tértivevény sem. Elég, ha két példányt készítesz és az egyikre ráíratod, hogy "Átvettem: Kis Pista(ez a nagyfőnök neve) Dátum: XY " Amire ezt ráírják, az maradjon nálad.
2013. jún. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
37%
5-ös, az olyan bután hangzik, hogy kérem ennek elfogadását.... :D És ha nem fogadja el? Kit érdekel.
2013. jún. 11. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a hétvégén teszteltem pozitívat, hétfőn reggel első dolgom volt jelezni a tényállást a közvetlen felettesemnek, majd később kértem időpontot, a főnökömhöz, hogy meg szeretnék vele beszélni egy személyes dolgot, fogadott, elmondtam neki is.Erre azért volt szükség, mert röntgen gépet is használunk különböző vizsgálatokhoz, és ezt szerettem volna elkerülni, de ettől függetlenül a munkám többi részét tudom vállalni, nem kellett így távpénzre mennem.Viszont, a HR-osztály felé csak akkor fogom jelezni, ha már meg lesz a betöltött 12 hetem, meg erről az orvosi papírom.
2013. jún. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Az ok, hogy írok egy papírt amin bejelentem, de hogy nem fogja aláírni az biztos. Elé tolom hogy ez meg ez van írja alá? kizárt, hogy ő aláírná! olyan szintem felsőbbrendűnek hiszi magát hogy szinte soha nem köszön senkinek! Köszönöm neki szépen és ő nem válaszol. Ennyire bunkó, sajnos. A tértivevényessel meg az a gond hogy ha azt postára adom, nem az igazgató fogja kibontani. Közvetlen e-mail cím sincs neki, csak a cégnek. Egyébként ez egy multi. Tényleg nem tudom, hogy csináljam hogy mindenképpen legyen nyoma.
2013. jún. 12. 15:45
 10/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. És ha úgy adod fel hogy "saját kézbe"?

Van valami ilyesmi is a postán.

Egyébként tudom hogy bután hangzik az hogy "kérem ennek elfogadását", írtam is.

Egyébként én a minap kaptam az önkormányzattól egy levelet a közvilágítással kapcsolatban, és abban is valami ilyesmi volt. Esetleg tudomásul vételét, az lehet hogy jobban hangzik.

A hr-is jó ötlet, bár én a multikhoz nem értek, nálunk 6 alkalmazott van ösz.

2013. jún. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!