Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség pánikbetegen?

Terhesség pánikbetegen?

Figyelt kérdés
Van valakinek hasonló tapasztalata? 16 hetes terhes vagyok, 6-7 éve pánikbeteg. Állítólag a terhesség javít az állapoton, főleg a 2. trimeszterben kellene jobban éreznem magam, de semmi. Nehézlégzés, szapora pulzus, pánikroham. Kb. ennyit érzek a terhesség szépségeiből. Pszichiáterhez is járok, de igazán egyik módszere sem hatásos számomra (relaxáció, légzési gyakrorlatok, stb.). Fog javulni valaha ez az állapot?
2009. okt. 9. 21:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia, nekem egy kedves barátnőm szenvedett hasonló problémával. Szintén terhes volt, amikor előjött nála a pánik betegség. Ő egyedül ki sem mert menni az utcára. Neki javult az állapota, megszült. Jelenleg nincs panasza.A pszichiátered mit mond? 38 hetes kismama
2009. okt. 9. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia

Én is pánikbeteg vagyok. Nekem a fiam elvszetése, majd három vetélés után/alatt alakult ki.

Babás lettem, végig problémás, és végig idegeskedtem (most is) az egészet. Igaz, lekopogjam (kopp-kopp) mióta a pocakban van a picur talán háromszor négyszer volt roham. Xanaxot szedtem rá orvosi ajánlásra. Vagyis csak akkor amikor rámjött. Vagy ittam egy kis bort, vagy egy kupica pálinkát. A meditáció nekem rengeteget segített.

Az a baj ezzel, hogy hiába érzed magad jól, vagy hogy minden okés, ez bármikor előjöhet. Nekem mióta a harmadik trimeszterben vagyok egyszer sem volt, pedig most is van bajom rendesen, hála elkerült eddig.

Kívánok neked minden jót, és kitartás,remélem a pici lesz a gyógyír! :)

Üdv:

37 hetes kismami

2009. okt. 10. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én ugyan nem tudom, hogy pánikbetegség-e ami nekem van, ugyanis orvosnál nem voltam. De tény, hogy kb. 2 éve kezdődött, sokszor jön rám szapora pulzus, szédülés, stb. De mindig csak akkor, ha egyedül vagyok, illetve a férjem meg tud nyugtatni. Próbálom magamban tudatositani, hogy semmi bajom, csak az idegeim vannak kész, most meg, hogy terhes vagyok, arra gondolok ilyenkor, hogy a baba miatt muszáj megnyugodnom. Egyébként az utcára én sem megyek ki egyedül, félek, hogy rosszul leszek. Ez azért érdekes, mert a terhesség előtt pont az ellenkezője volt, nem mertem itthon lenni egyedül, inkább mentem bárhova. Hát nem tudom, abban reménykedek, hogy ha megszületik a baba, talán változnak a dolgok, ő lesz a legfontosabb, miatta kell magamat összeszednem.
2009. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is pánikbeteg vagyok de nekem javított a terhesség.Most 19 hetes vagyok és nyugodt ,elégedett és boldog!Azért félek,hogy bármikor előjöhet de mindig megnyugtatom magam,hogy innentől minden megváltozik más lesz az életem és abba nem fér bele ez a betegség és ez eddig nekem bejött.Olyan mintha bebeszélném magamnak,hogy egészséges vagyok de úgy vagyok vele amíg használ a pozitív gondolkodás addig arra állítom át az agyam!
2009. okt. 10. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, jó látni és tudni, hogy nem vagyok egyedül. Furcsa ez a betegség, valahol azt érzem, hogy az agyam szórakozik velem és a gondolkodásom megváltoztatásával segíthetek. Többektől hallottam, hogy a 18-19. hét körül kezdenek lényegesen jobban lenni, mér 2-3 hetem van addig, remélem így lesz.
2009. okt. 11. 10:49
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem segített a terhesség!

Olyannyira pánikbeteg voltam, hogy egyedül az utcára se mertem kimenni.

Utazni busszal, vonattal egyáltalán nem tudtam.

Állandóan olyan érzésem volt, hogyha elmegyek otthonról rosszul leszek, /bocs/ kakilnom, pisilnem kell, és nincs wc.

Otthonról való elindulás, na az is egy külön szám volt, előfordult, hogy 10x is visszamentem wc-re.

Otthon, egyedül féltem, utcán egyedül féltem, szédültem,szívdobogás érzésem volt.

Évekíg tartott ez nálam, hol jobb, hol rosszabb volt.

3 gyermekem volt már eközben, és egy pokoli házasságban éltem.

Ezután lett egy új kapcsolatom, a betegség viszont maradt.

Majd, mikor terhes lettem, elmúlt!

Azóta sem jött vissza /ennek 11 éve/.

Most vidéken lakom, bármikor elmegyek egyedül akár Bp-re is /180 km, 3 átszállás vonattal/, sőt, már voltam itthon tök egyedül is éjjel, és semmi nem történt, pedíg féltem ám előtte, hogy na, majd most visszajön.

Úgyhogy fel a fejjel, szerintem a terhesség neked is jót tesz majd!

Ilyenkor az ember agya nem a saját testi tünetekre figyel, hanem a babára, így idővel megszűnnek majd a rohamok is.

Jobbulást és boldog babavárást neked!

2009. nov. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ez olyan érdekes.nálam pont fordítva nekem terhesen jött elő ez az egész.gyerekkoromban ájulos típus voltam(évzáró,évnyitó stb...)mikor teherbeestem semmi panaszom nem volt se szédülés se hányinger és társai.egyik nap rám jött egy rosszullét.szapora szíverés ájulásérzés nem jön sürün elő de félek már egyedül elmenni bárhova nehogy akkor jöjjön rám.az orvosom azt mondja valoszinu a vérnyomásom miatt van.de ez akkor is fusztrál enegm.meg iegn ismerös ez a előre is bocsánat a kifejezésért "kakilos,pisilős érzés"az a vicc h tuti h akkor jön rám a "k" amikor legjobban nem kéne.ez is olyan kellemetlen.de lehet hülyén hangzik de várom már h olyan legyek mint régen ha kibujik a lánykám.ti nem érzetettek olyan h már szeretnétek visszakapni a testeteket???ááááá ez nem gáz???27 hetes km
2009. nov. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is gyógyszerek mellett estem teherbe, aztán másfél hát alatt elvette az összes gyógyszert az orvosom(5 hetes voltam akkor), viszont a héten(14 hetesen) olyan erősen rámtörtek a pánikrohamok, hogy 2 éjjelhívtuk az ügyeletet akik nem jöttek ki, mert nem adhattak nyugtató injekciót és mondták, hogy menjünk be a nőgyógyászati ügyeletre. Bementünk, de ott meg azt mondták, hogy csak azt tudják megnézni, hogy minden rendben van-e a babákkal.Minden renden is van, de mondták, hogy keressem fel a pszichiáteremet és majd ő ír fel olyan gyógyszert ami mellett ki lehet hordani a piciket. Másnap bementünk és írtak fel Seduxent, mert ezt szokták írni az ilyen betegeknek. Még aznap éjjel is remegtem(hajnalban szünt meg) és csak másnapra lett jobb, mert akkor már "csak" egyszer jött elő éjjel, aztán aludtam tovább.Azt mondták, hogy most a hirtelen gyógyszertől is lehet a remegés, de el fog múlni. A legrosszabb az volt az egészben, hogy addig semmilyen panaszom nem volt és csak jött, mint derült égből a villámcsapás és azt hittem ott pusztulok el. Nektek ne így legyen!Sajnos én sem gondoltam, hogy olyan tünetmentesség után visszajöhet, de sajnos igen.Rohadt 1 alattomos betegség ez.:(
2009. dec. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!