Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5hetes terhes vagyok. Meforalt...

5hetes terhes vagyok. Meforalt szedek 500mg-at. Az endokrinológusom azt mondta hogy a 12-ik hétig ne hagyjam abba mert vetélés lehet. Ti mit hallottatok erről? Esetleg volt veletek ilyen?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 09:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, én is szedtem. Pont ugyanezt a típusú metformint. 12. hétig folyamatosan szedtem és a 14. hétig fokozatosan leépítettük. Valóban szükséges az első trimeszterben, én is így tudom. Nem okozott semmi problémát. Minden rendben ment :) Sok boldogságot! :)
2013. jún. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kezeletlen IR mellett kb 80% az esély a vetélésre.

Mennyi idő alatt sikerült a baba? Természetes úton lett? Tartottad a szigorú3-as kezelést? ch számolgatást?

2013. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Persze, hogy szedd. A magas inzulin tönkreteszi a progeszteront, ami viszont kell a babának. Ezért kell a 12. hétig szedni, ne aggódj.

Étkezz egészségesen, ne egyél cukrot, fehér lisztet és szedd a gyógyszert, nem lesz baj.

2013. jún. 12. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
:) Első válaszadó vagyok, csak láttam a második sok kérdését, gondoltam megosztom veled, mi mit tettünk. Mint a három pillért pontosan tartottuk (a párom is, én is, együtt). Heti 4 alkalom 1 óra sport, grammra számolt ch és napi 2x1000mg meforal (ezt csak én szedtem). Mellette vitaminokat is szedtünk (különösen D-vitamint, omega3-t, C-vitamint). Egy évig tartottuk a kezelést, mikor belevágtunk a próbálkozásba. Az első hónapban sikerrel jártunk :) Szerintem ennél jobbat nem is tehettünk volna. Nagyon eredményesnek tartom.
2013. jún. 12. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én 3 hónapja csinálom a 3-as kezelést.MOst is figyelek az étkezésre.Soha nem figyeltem pontosan ch-t.Ezt is tanácsolták nekem.H kb tudjam de nem kell annyira pontosan.Sport megvolt..annyi hgy az utolsó 2 hétben nem tornáztam.Ha megijeszteni szeretnél a válaszoddal inkább légysziles ne írj.
2013. jún. 12. 10:21
 6/6 anonim ***** válasza:
a 10. héttől a 13.-ig kellett fokozatosan leépíteni (ahogy kezdtem).
2013. jún. 12. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!