Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért akkora kérdés mostanság...

Miért akkora kérdés mostanság a kismamák közt az hogy ki mennyit hízott? Szerintem kicsit túlzás ez nem? A baba a lényeg ilyenkor nem a mama!

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki lekiabálná a fejem nem azt mondom hogy hízni kell 20-30 kg-okat.De nem kell túlzásba se esni kaja terén:lehet mindent enni ami jólesik hisz az a lénye, csak mértékkel!

Sok zöldség,gyümi és kész! NEM KELL "speciális étrend"meg ilyen-olyan diéta!


2013. jún. 13. 17:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
34%
Osztozom a 9-essel. Es konnyebb nem felszedni, mint leadni. A bort sem terheli annyira a nyulas. Engem erdekelnek az ilyen kerdesek, foleg azok a valaszok, amikor anyuka leirja, h x. heten y kg-nal tartott es mennyi lett a vege. Ebbol tudok kovetkeztetni, h jo uton jarok-e. A dokim amugy 16.heten +3kg-mal "dietara fogott", o is ossz 8-10kg-ot "engedelyezett". En viszont 12kg-ot "engedelyeztem magamnak", de ha 15 lesz sem akkora gaz, azert a fole mar nagyon nem mennek... Egyebkent 20hetesen 4kg-nal tartok.
2013. jún. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Tudod, kedves Kérdező, én azt veszem észre, hogy mindezt a médiának és a környezetnek köszönhetjük. Én most járok a 30. héten, és meg se tudnám számolni hányszor zajlott úgy a beszélgetés egy-egy ismerőssel:

- Kisfiú? Kislány?

- Kislány.

- És mennyit híztál?

...

És persze vannak kismamák, akiket ez érzékenyen érint, fontosnak érzik, hogy a terhesség alatt is kirobbanó formában legyenek. Így őket stresszelni kezdi a súlyuk, ami elengedhetetlenül gyarapodni kezd a terhességük alatt. Én azt tudom mondani, hogy inkább nem kéne ilyeneket kérdezgetni, és tán egy picikével könnyebb lenne. Azzal, hogy a mai divatvilág is szinte "kockahasú pocakosokat" mutat, jól meg Photoshopolva, még inkább árt a kismamiknak. Csak annyit tehetünk, hogy ezt nem vesszük figyelembe és élvezzük a pocakos hónapokat. Bár ezt mondani könnyű...


30 hkm

2013. jún. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim válasza:
Hát nálam a héten volt terheléses 26. heti és a 120 perces magasabb maradt. Szóval diéta, 8kg-nál tartottam eddig hízásilag és igen hibáztam abban, hogy volt olyan eset, amikor nem tudtam hol a határ. Előtte rendszeresen kardióztam, 8-10km-eket futottam, de ezzel természetesen felhagytam. Ennek kb. 2-3 kilót betudtok, mert a mozgásom most a kutyasétáltatásból és egy kis kismama tornából áll. Viszont többször nyúltam a fehérlisztes dolgokhoz, a cukorhoz, mint előtte. Igaz nem zsákszámra, de a szervezetemnek nyilván terhelőbb volt az előtte lévő életvitelemhez képest. És tessék, magasabb cukor, amivel azelőtt soha sem volt problémám. Figyelmeztetésnek épp elég is. Persze nyilván alkati és genetikai kérdés a hízás és cukorérzékenység, de azért az étkezés mindkettőt nagyon is befolyásolja. Úgyhogy, bár nem kell manöken alkattal szülni menni, de az elővigyázatosság sosem árt. Ha a cukor eredményem jó lett volna, valószínűleg ugyanúgy folytatom tovább az étkezést, de tuti, hogy +17-18kg-val zárok. Tény, hogy figyelhettem volna jobban, de azt hittem egy kis szénhidráttal több belefér, megérdemlem. Hát úgy tűnik én nem.
2013. jún. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
Utolso! Bnom is ennyit futott elotte, neki az ellipszistrenert es a taposogepet ajanlottak. 15-20percet edzett rajtuk egyenkent. Igy osszesen 30-40 percet. Arra kell csak figyelni, h a pulzus ne menjen 140-145 fole.
2013. jún. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
" A dokim amugy 16.heten +3kg-mal "dietara fogott": msty, azért ezen nagyon csodálkozom. Hány kilóval kezdtél, hogy ennyire kontrolláltak?
2013. jún. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

12. szerintem ezt speciel nem a médiának köszönhetjük. már 20-30 éve is az volt a második kérdés (a baba neme után), h "és, mennyit híztál?" ... ilyen az emberi természet, mindig is az indiszkrét kérdések foglalkoztatták: Mit dolgozol, mennyit keresel, van párod, hány kilót híztál, hánytál sokat, férjed segít, kicseréli a pelenkát, anyósoddal jól megvagytok?


az emberek ilyenek, mindig is ilyenek voltak :)


az tény, h nem hízni most lett trend, de megkérdezni mindig is megkérdezték.

2013. jún. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

na-engem majd jól lepontoztok.

engem igenis érdekel,hogy ne hizzak túl sokat-jól érezzem magam a bőrömben-és a férjem is megdicsérjen.mondjuk a cukrom miatt óvatosan is eszem-de jól esik,mikor az edzőteremben mondják,hogy ügyes vagyok,meg van még derekam.jól esik a mozgás-és biztos folytatom is szülés után.nem drasztikus fogyókúra-előző babát is másfél évig szoptattam-most is a gyerek lesz az első-de azért érdekelni fog,hogy mennyit hiztam

2013. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
15-os! Hat igen, en is elegge csodalkoztam. 164cm vagyok, 56kg-rol indultam. Mint irtam, nem is vettem annyira komolyan, amit nem ugy ertek, h beleszarok, de ha 12 vagy 15 lesz, a doki altal kituzott 8-10kg helyett, nem dolok a kardomba. Foleg, h nagyon egeszsegesen taplalkozom, mert ez nekem hobbi is (szeretnek is beiratkozni dietetikara).
2013. jún. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
15.-ös szép egy doki.Én szembe röhögtem volna.Ez már óriási tulzás.
2013. jún. 14. 22:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!