Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg veszélyes az ajakherpe...

Tényleg veszélyes az ajakherpesz a terhesség alatt? Olvastam, hogy vetélést is okozhat. Nekem elég gyakran elő szokott jönni a terhesség előtt, és sajnos most is van. Akinek volt ajakherpesze terhesség alatt, lett valami gond belőle?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindenféle virusfertőzés veszélyes a terhesség alatt. Az, hogy most megjelent a herpesz az ajkadon, az egyáltalán nem azt jelenti, hogy most fertőződtél meg, álltalában a herpesz fertőzést már nagyon korán megkapjuk, és ha megfertőződsz, a virus örökre jelen lesz a szervezetedben, viszont csak akkor aktiválódik, ha valami folytán legyengül a szervezet.

Ha a terhesség korai szakaszában vagy, akkor lehetséges, hogy a szervezetben végbemenő változások indukálták a megjelenését, de lehet egy megfázás, kisebb láz, vagy bármi.

Egészséges táplálkozás, vitaminok, friss levegő, mozgás az, ami nem engedi a szervezet immunrendszerét legyengülni, igy nem tud elhatalmasodni a virus, de hiszem, hogy ezekre a dolgokra mindenképpen odafigyelsz eleve a terhesség okán.

2009. okt. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt kb 3 hónapos lehettem sose volt még olyan nagy mint akkor.Azóta megszületett a fiam hál Istennek semmi baja.A védőnő azt mondta akkor ha a higéniát betartom nem lehet semmi gond.Kenegesd egy kis alkohollal az sokkal hamarabb gyógyítja és fertőtleníti.utána mossál jól kezet és ne tapogasd!Boldog babázást kívánok.
2009. okt. 11. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
24 hetes vagyok.
2009. okt. 11. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Zovirax-al kend be, akkor hamar elmúlik.

Gíógyszertárban lehet kapni.

2009. okt. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt egy ismerősőm, ő is alkohollal kente, gondolom az fertőtlenít is és szárít is.
2009. okt. 12. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem havonta kijön. :( Épp hogy elmúlik é aztán megint. Szinte az elejétől. Az előző terhességemnél is ez volt. A doki szerint nincs baj vele.

32 hetes km

2009. okt. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a terhesseg elejen volt, de legalabb 4 dudor is az ajkamon. Zoviraxot nem ajanlottak, hanem egy masikat helyette, de most nem emlekszem a nevere. A gyogyszertarban eleve ugy kertem a kenocsot, hogy ami terhes kismamaknak is jo. Egyebkent azota sem jott ki, pedig nekem is suron szokott lenni. Most 29 hetesek vagyunk es eddig semmi gaz.

Boldog babavarast mindenkinek!

2009. okt. 13. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!