Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt akinek nem peteéréskor...

Volt akinek nem peteéréskor fogant a babája hanem spontán?

Figyelt kérdés
Elképzelhető hogy nekem menszesz vége után egy nappal fogant meg??!
2013. jún. 19. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Igen. Lehetséges. Nekem is így volt. :)))


De ilyen spontán ovu bármikor megeshet :)

2013. jún. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Spontán peteérés nincs. Csak van egy jelenség, amit annak hív a köznyelv.

A peteérés elvileg a ciklus adott helyén van, a következő vérzés előtt 12-16 nappal van a peteérés. De minden termékeny nő életében előfordul évente 1-2x, hogy hormonok ide vagy oda, a pete nem lökődik ki. Ilyenkor a "bent ragadt petesejt" kilökődhet később, a vérzés előtt valamikor, vagy akár menstruáció alatt, vagy a vérzést követő napokban bármikor, de az is lehet, hogy bevárja a következő ciklus "szokásos helyét". Ha viszont egy adott ciklusban már megvolt a peteérés, akkor a következő vérzésig újabb petesejt nem tud (spontán) megérni.


Aki nem figyeli a peteérését, az nem tudhatja, hogy előző ciklusban kilökődött-e a petesejtje, így gyakorlatilag azzal kell számolnia, hogy bár kisebb valószínűséggel, de a ciklus bármely napján termékeny lehet.


A menstruációd nem tudom hány napos, teherbeesés szempontjából mindig az az érdekes, hogy a ciklus hányadik napján volt az együttlét, és hogy kb. hány naposak a ciklusok. Mert azt is figyelembe kell venni, hogy a hímivarsejtek átlag három napig képesek várakozni, de szélső esetben akár 5 napig is.


Harmadik gyermekem fogant a ciklusom 7. napi együttlétéből, hogy pontosan mikor, azt nem tudjuk...

2013. jún. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
30 nap, és 5-6 napig tart kb a menszeszem.
2013. jún. 19. 13:56
 4/6 anonim ***** válasza:
Mindkét terhességem a ciklus 7 illetve 8 napi együtlétéből jött létre.. Az első missedre végződött, a másodikkal a 35. hetet töltöm..
2013. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát én már 8 hónapja nem menstruáltam, amikor teherbe estem, sőt előtte is csak gyógyszerrel jött meg a menszeszem, így nem mondanám, hogy szabályos időben fogant a babám, hisz szabály szerint nem is volt peteérésem. :-)
2013. jún. 19. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

A ciklus kezdődhet peteéréssel vagy vérzéssel, ti elcsíptétek a peteérést.

Ez speciális helyzet volt, nem átlagos, ha már gyógyszereket szedtél, akkor ott eleve fel volt borulva a hormonháztartás...

2013. jún. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!