Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha minden ultrahangon 2...

Baj, ha minden ultrahangon 2 nappal kisebb a babám?

Figyelt kérdés

7 héttől a 12. hétig számoltam, a 12. heti ultrahangon így 2 nappal kisebbet mértek. Én tartottam a 12+5-nél és 12+3 naposank mondták. Innen számoltam tovább, így a 19.héten voltam 19+4 napos és ott 19+2 naposnak mondták.

Most szintén innen számolok tovább.


csak azért kérdezem ,mert sokan írják itt, hogy az ultrahangon mindig nagyobbnak tippelik a babájukat. Hát az enyémet nem.

Baj ez?



2013. jún. 19. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:
szerintem nem. Akkor lenne esetleg baj ha több nappal lenne vagy héttel. 2 nap semmi. Lehet egy késöbbi peteérés nem nagykönyv szerinti vagy egy elhúzódó beágyazódás stb. ezek mind egyénenként változhatnak emberek vagyunk nem gépek.
2013. jún. 19. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

jaj de aranyos vagy, első baba ugye???:))

nem kell ilyen "szigorúan" venni!!!

A 40 hetet, az utolsó mensiből számolják ki,de ugye a ciklus elég hosszú, pontosan nem lehet tudni, hogy mikor estél teherbe!Ha a ciklus eleje fele, akkor nyilván nagyobb a babád,ha a vége fele,akkor kisebb!

Barátnőmnek az 5 hetes UH-n a doki még nem látott semmit,nekem már szívhang volt:)

Ne aggódj,minden rendben van,szépen fejlődik a picid,ahogy kell:)

2013. jún. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem mindig idősebbet mérnek....nem 2 nappal,hanem 1-2 héttel...
2013. jún. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem elrontották a 12. héten a kombinált vizsgálatot, így magán úton megismételtük és genetikushoz mentünk, mindezt a 13. héten. Ott azt mondta a genetikus, hogy fiatalabb a babó , mégpedig 4 nappal. Megkérdeztem, hogy ez gond-e és azt mondta hogy nem gond, amíg 1 héten belül van az eltérés, és majd a későbbiekben érdekes ez igazán, ha akkor elmaradna a fejlődésben, arra kell figyelni.

De nálad sem erről van szó.

Aztán a 29. héten voltunk 4 d ultrahangon, megkukkantottuk a kisasszonyt és ott a csajszi azt mondta olyan a gyerkőc, mint akit vonalzóval csináltak, mert minden egyes mérete napra pontosan megegyezett a számított korának megfelelővel :) Szóval ezek a számok nincsenek kőbe vésve, attól is függ, hogy sikerül-e jól lemérni, mert ezek alapján kalkulálja a gép az adatokat.


Szóval nyugi, minden rendben :)

2013. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszotokat, valóban az utolsó ultrahang óta nyugtalan voltam. Mindig visszafele kell számolnom. Végülis a 7. héttől mérve ez eddig összesen 4 nap eltérés.

:)

és igen, első baba

:)

2013. jún. 19. 23:44
 6/10 anonim ***** válasza:
Még 2 hét eltérés is simán belefér, a lényeg, hogy ez a különbség végig megmaradjon nagyjából.
2013. jún. 20. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém mindig 1 héttel volt kisebb!

A 18. Heti uh-ra szedte össze magát, akkor pont akkora volt, mint a kora.

Utánna hol 1-2 nappal kisebb, vagy nagyobb mikor mérték!

Nagyon sok pici ruhát vettem, azt hittem nem lesz nagy baba, mivel mindig kisebb volt, vagy pont akkora mint lennie kell, erre 39-héten 59-centivel, 4350 grammal született!


Ez csak becslés, az ultrahangos vizsgálaton! Lehet nagyobb, de lehet kisebb a babád!

Szobatársamnak szülés előtt 2 nappal 3400-ra becsülték, 2900-grammal született!

2013. jún. 20. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem eddig 3-4 nappal kisebbet mértek mindig, így a dokim mikor rákérdez, hogy mikorra is vagyok kiírva? Akkor mondom neki, hogy naptár szerint szeptember 14. de UH szerint szeptember 18. És akkor mondta nekem, hogy csak a naptár szerintit mondjam, az UH szerinti nem érdekes, azok csak becslések. És nem kell annyira készpénznek venni, így a fontos az, hogy mikorra esik naptár szerint a 40. hét vége. És ha ahhoz képest késik a baba, mert nem születik meg szeptember 14-én, akkor megindíthatja a szülést, nehogy károsodás legyen. Hiába mutatta végig az UH, hogy 4 nappal fiatalabb. :) Remélem tudtam segíteni, ez nekem is mindig gondot okoz, mikor nézem a naptáramat. Pl. Most szombaton töltöm a 28. hetet, az UH szerint még csak 27 hetes és 1-2 napos lenne. :)
2013. jún. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az én babám 1 héttel idősebb volt uh-n..napra pontosan született 4030 g-al...a tied valószínű kisebb lesz egy kicsit..
2013. jún. 20. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 kabymaci ***** válasza:
Akkor van gond ha 14 nap eltérés van. Ne aggódj nekem is volt különbség de már behozta :) ráhúzott 5 napot. Boldog Babavárást 30hkm
2013. jún. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!