Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz lehet, vagy ne foglalkozz...

Igaz lehet, vagy ne foglalkozzak vele? Káros lehet a kamillatea?

Figyelt kérdés
Fájós volt a másfél hónapos fiam hasa és semmi nem segített. Mióta 4-5 virágból főzök neki teát és egy pici cukrot teszek neki, azóta könnyen kakil és a szelek is távoznak. Ez kb. olyan 80 ml, de nem is szokta mindet meginni. Most azt mondták, hogy a rendszeres teáztatás,mármint a kamilla valami bélproblémát okozhat nála, úgyhogy hagyjam abba. Tudtok erről valamit?
2009. okt. 12. 13:33
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Rossz helyre írtam ki :( Azért ha tudtok segítsetek légyszi! :D
2009. okt. 12. 13:41
 2/14 anonim ***** válasza:
70%

[link]


Szia itt orvos válaszol az elsőt olvasd majd el Ő 1,5-2 dl kamilla teát ír. Nem hiszem amúgysem hogy árthat

2009. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
67%

A védőnő mecsek teát szokta mondani ha hasfájós a baba. És az is rendszeres, é az is tea. Szóval, ha megszünteti a panaszait, miért ne adhatnád neki?

De szerintem: kérdezd meg agyermekorvosod!

2009. okt. 12. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
54%

Nekem is ezt tanácsolták, de szőlőcukorral és csak akkor ha nem volt kaka. A szőlőcukor idézi elő a székletet. Egyébként ilyen pici babát mai elvek szerint nem kell teáztatni, csak ha éppen gond van.

Én még gyönge ánizs és édeskömény teát csináltam, de abból csak pár kávéskanállal ajánlottak napi 3x. Hasfájásra. Ebbe nem kell cukor.


Ha nagyon hasfájós, sokat sír stb, azért szólj orvosnak. Nekünk írt fel valami kanalast és az segített.

2009. okt. 12. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%
Ha nálato ez jött be, akkor ne foglalkozz vele! Nem tudom honnan vetted, hogy bélproblémát okozhat a kamilla, nekem azt mondták allergizálhat! Szerintem kérdezzd meg a gyerekorvosodat ő mit mond erről! Egyébként nálunk az édesköménytea, vagy az én szoptatós tea keverékem higítva segített a hasfájáson.
2009. okt. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
76%
Ekkora butaságot!A kamilla a legősibb gyógynövény,már csecsemőknek is adható.Kifejezetten jó gyomor és bélproblémákra.Persze ezt sem szabad túlzásba vinni!
2009. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
54%

Szia! Nem hiszem, hogy literszámra itatod a picinyeddel a kamillateát. Ha használ, akkor nyugodtan adhatod neki. Nálunk a köménymagos babateától fájt a kicsim hasa, de a gyengére főzött sima kamillatea minimális cukorral nagyon jó volt. Nyáron pedig lehűtve adtam neki folyadékpótlásként, ha nagyon meleg volt és éreztem, hogy nem elég a tejcsi neki. Soha semmi baja nem volt tőle.

Sok boldogságot a kisbabádhoz :)

36 hetes kismami

2009. okt. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Nekem azt mondták, hogy kamilla gyógyszernek minősül (pl. gyulladáscsökkentő hatása miatt).

Ne add minden nap!

Itt is azt írták:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2009. okt. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha ez bevált nálatok akkor miért ne adhatnád? Gondolom védőnőd vagy gyerekorvos tudja hogy adod Neki. Ha nem vagy magadban biztos akkor hívd fel valamelyiket, vagy menjetek el hozzá. De én tényleg nem hiszem hogy ártanál vele.

2009. okt. 12. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
54%
Nekem azt mondták az idősek,hogy kell kamillateát itatni a gyerekkel,mert az tisztítja meg a szervezetét a kelevénytől.Amíg zöld a széklete addig nem tisztult ki.Régen minket is kamillateával itattak,és akkor is és most is a baba, baba,nem volt semmi bajunk még attól se hogy tehéntejjel etettek.
2009. okt. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!