Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki már nem szed magzatvédő...

Aki már nem szed magzatvédő vitamint, ti miket esztek, isztok főztök ilyen forróságba főleg? 26 hetes kismama

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 11:13
 1/7 anonim ***** válasza:

Főleg gyümölcsöket (barack, málna, ribizli, csersznye), zöldségeket, salátákat, mindenféle főzeléket, könnyű csirkemelles kajákat. A nehéz, zsíros, húsos ételeket nem nagyon kívánom ilyem melegben.

Inni meg vizet szoktam.

2013. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Soha nem szedtem semmilyen mesterséges vitamint. Ugyanazt ettem-ittam, amit a terhességem előtt. Ebben a melegben többnyire hideg gyümölcsleveseket, főzelékféléket, tejet tejtermékeket eszem. Inni citromfűből vagy mentából készült teát iszom behűtve.
2013. jún. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
én is csak a 12. hétig szedtem, de mondta a védőnő felesleges tovább szednem.
2013. jún. 21. 11:44
 4/7 anonim ***** válasza:

Én 12 hétig szedtem a femibiont utána gravidára váltottam mert rosszul voltam a femibiontól , viszont én még mindig szedem a gravidát mert tartalmaz azért olyan vitamint is amit zöldségel és gyümölcsel nem biztos hogy be tudsz vinni és nem biztos hogy minden nap annyit meg is tudsz enni .


De ez csak az én véleményem :)


29+5 hkm :)

2013. jún. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
én a gravidát szedtem a 12.hétig, de abba is hagytam mert rosszul voltam tőle. ezért sem szedtem tovább más félét. azért nem olcsó termékek. változatosan eszem, próbálom bevinni ami szükséges és hiszem és tudom hogy egészséges a baba !! régen sem szedtek semmiféle ilyet ,anyukám sem,és egészséges gyermekeknek adott életet! pozitív hozzáállás mindenkor!!
2013. jún. 21. 12:46
 6/7 anonim ***** válasza:

15. hétig szedtem femibiont. Most már csak MagneB6-t és calciumot szedek a keményedésekre.

A dokim javaslatára hagytam abba, azt mondta, hogy ha változatosan étkezem, akkor nincs szükség vitaminra. Alap esetben sem szedtem vitaminokat (csak C vitamint ha náthás lettem).



Véleményes szerint semmi gond nem lesz ha nem szeded, a családunkban senki sem szedett és minden kisgyerek egészséges. A bab úgyis elveszi ami neki kell, a szervezeted előállít annyi vitamint. Ha meg valamiből hiány van, akkor a szervezeted jelezni fogja.


Sok gyümölcsöt és zöldséget eszem, fehér hús, hal. Főleg azért is mert magas lett a cukrom, így még jobban oda kell figyelnem a helyes táplálkozásra.


28hkm

2013. jún. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem "kell" még a vitamin kétnaponta legalább, illetve végig kell szedni, DE ettől függetlenül sok gyümit és zöldséget eszem, sajnos a húsra kevésbé vagyok rákattanva, de próbálok azt is enni, pl. a májkrém nagy sláger most nálam, remélem van is benne valami jó:)

egyébként szedek még vagy 3-fél vitamint, de azért kell az az egészséges táplálkozás, a cukor szint miatt is, a rendes emésztés miatt is..!

a gyümilevest ilyenkor nagyon szeretem, és a fagyott gyümiket is! tegnap + ma rakott krumplit ettem, nagyon megkívántam:)

2013. jún. 21. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!