Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik az első védőnői...

Mi történik az első védőnői látogatáson?

Figyelt kérdés
Mármint találkoztunk már, de most jön először lakásra. Meg kell mutatnom neki az egész lakást? Ezt itt a konyha, ott a fürdő,stb.? Mit néz? Végig fogja nézni a babacuccokat is? Úgy érzem, hogy egy idegen jön beleszólni az életünkbe. Szimpatikus, idős nő, nincs vele bajom, amíg az irodájában ül. De engem feszélyez ez a "felülvizsgálat", hogy megfelelő -e a lakásunk. Szép, tiszta, takaros otthonunk van, nem szégyellem egyáltalán. Csak nem bírom az idegeneket az otthonunkban, főleg, ha direkt azért jön, hogy körbenézzen és véleményt alkosson! Meséljetek, milyen egy ilyen látogatás? Mire készüljek fel? Meg kell vendégelnem? Süti, tea, stb.? Meddig marad?

2013. jún. 22. 18:57
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én is tökre aggódtam, hogy mi lesz. Hát tudod mi volt. El jött leült a nappaliban. Beszélgettünk (hogy vagyok, tünetek, panaszok vannak-e stb.) ez kb. 10 percig tartott. Majd távozott. Én nem kínáltam semmivel, kitettem párszem kekszet az asztalra és ennyi. (nem evett belőle)
2013. jún. 22. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Tééényleg? Azt hittem a lakhatási körülményeket jön felmérni, és körbe fog nézni! :) Ez nagyon lightos lenne, tudnám díjazni :)
2013. jún. 22. 19:02
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sem nézett körbe, a nappaliban beszélgettünk
2013. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Nálam sem nézett körbe. Leült a nappaliba, megkérdezte van e kérdésem, panaszom. Amikor meglett a baba, akkor persze bejött a babaszobába, de nem nézett körbe, csak a babát leste meg.
2013. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
1 vagyok: ez olyan mint a 12 hetes UH. Én mindig azt hittem, hogy hűű az egy hatalmas vizsgálat, ott aztán megnéznek mindent és legalább 1 órán keresztül elemzik a gyereket. Hát nálunk 15 percig tartott, de csak azért mert a babám nem volt mutogatós hangulatban és sehogy sem akarta a nyakát megmutatni. Ebben a 15 percben megállapították a látható orrcsontot, 90% fiú, csöves csontok látszódnak, szívverése normális, keze lába meg van.
2013. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Környezettanulmányra jön, de ehhez nem kell behatóan vizsgálódnia. Azt nézi, van-e wc, vezetékes víz, rendezettek-e a körülmények, ami nem azt jelenti, hogy el van-e mosogatva, hanem hogy nem tízen éltek-e véletlenül egy szobában. Akit problémásnak talál, arra ráküld egy szociális gondozót, és feljegyzi, hogy ide majd vinnie kell ingyen pelenkát.

Úgyhogy nyugodj meg, ha nem valami lepratelepen élsz (márpedig felteszem, nem), akkor nem fog rossz véleményt alkotni.

Egy pohár vízzel illik megkínálni, ennél nagyobb vendégeskedésre nincs szükség.

2013. jún. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Dehogy lepratelep :D szó sincs róla. Felújított két szobás panelben lakunk, mindennek helye van, tiszta, rendezett otthon. Csak azért aggódtam, hogy miről is szól ez az egész, de látom, csak egy sima "első benyomásra" jön, nem kihúzgálni a fiókokat, és hasonlók :) Nincs semmi problélma sem velünk, sem a lakással :))) Átlagos, középszinten élő fiatal házasok vagyunk :) Köszi mindenkinek a megnyugtató válaszokat! :)
2013. jún. 22. 19:52
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
áá, neki kötelessége, nem kell ezen parázni. Az enyém eljött, ivott egy kis vizet, beszélgettünk arról mit vettem eddig a babának, kérdezte szükségem van-e segítségre. Mondtam neki, hogy nézze meg miket vettem eddig aztán mondja mit vehetnék még. Egyedül a légzésfigyelőt javasolta. Nem azért jön ki, hogy téged meg - és elítéljen hanem segíteni akar. Abban az esetben lépnek ha tényleg veszélyeztetve van a gyerek. Császárral szültem, mikor kijöttem a kórházból még aznap eljött, segített tisztába tenni a gyereket megfürdette, másnap is eljött. Az enyém tényleg segítőkész és nagyon kedves, jószívű ember.
2013. jún. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
60%

köszi, ez már engem is érdekelt régóta.

bár rohadtul dühít, h köteles vagyok beengedni egy vadidegent a privát szférámba, mikor még a a barátaim közül sem mindet hívom át.


remélem hamar letudom majd ezeket a kéretlen látogatásokat...

2013. jún. 23. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Valaki írta, hogy megkérdezte a védő nő , hogy miket vett már a babájának. Nálatok mikor volt először a védőnő? Csak mert nálunk akkor volt mikor kb. 10 hetes voltam, és akkor én még semmit sem vettem neki. Nem az a "baj" , hogy te már vettél neki, csak érdekel kihez mikor ment először, mert én teljesen fölöslegesnek tartottam, hogy 10 hetesen eljöjjön. De gondoltam ha akar akkor jöjjön, semmi babásat nem fog látni. (Mondjuk mi amúgy is 34-36. hét után vásárolgatunk csak.)
2013. jún. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!